Anasayfa / ANALİZ / Yener Dönmez tutuklandı Habervaktim panikte
yener6

Yener Dönmez tutuklandı Habervaktim panikte

Fetullahçı terör örgütünün Deniz Baykal’a kurduğu kaset tuzağının medya ayağında yer alan ve Habervaktim sitesini FETÖ’nün Baykal kumpasında kullanan Yener Dönmez tutuklandı. Şimdi gözler Dönmez’in operasyon yuvası Habervaktim’e yönelik bir soruşturma yapılıp yapılmayacağında.


medyagundem.com

Yener Dönmez, Baykal’a kaset tuzağının medya ayağında yer almak, kaseti medyaya servis eden kişi olmak suçlarında gözaltına alınmıştı.

Dönmez’in tutuklanmasının da ardından Baykal’a yönelik FETÖ kumpasının işaret fişeğinin atıldığı Habervaktim’e de soruşturma bekleniyor.

Özellikle Dönmez’in geçtiğimiz haftalarda gözaltına alındığı adresin Habervaktim internet sitesinin Ankara bürosu olması, o sitenin FETÖ ve Yener Dönmez ile bağına dair güçlü bir kanıt olarak değerlendiriliyor. Dönmez’in tutuklanmasının ardından paniğe kapılan Habervaktim sitesi, “Habervaktim.com’dan Yener Dönmez ve Baykal açıklaması” diyerek Dönmez ile ilişkisini inkar etme çabasına girdi.

Habervaktim’den yapılan açıklamadaki ciddi çelişkiler ve yalanlama çabası dikkat çekti. “Yener Dönmez’in Habervaktim.com ile ilgisi, kaset olayının yaşandığı tarihte Habervaktim.com’u bünyesinde barındıran sözkonusu yayın grubunun Ankara Temsilcisi olmasıyla alakalıdır. Habervaktim.com ile sözkonusu medya grubu arasındaki bu sahiplik ilişkisi kaset olayından 4 yıl sonrasına, yani 2014’ün son çeyreğine kadar sürmüştür.” denildi ancak Dönmez gözaltına internet sitesinin Ankara bürosunda alındı. Bu da Dönmez’in Habervaktim ile ilişkisinin göstergesi.

Ayrıca Habervaktim sitesi Yener Dönmez’in FETÖ’nün bir projesi olarak Vahdet gazetesini çıkarmasıyla o grubun bünyesinde yer aldı. Habervaktim’den bugün yapılan açıklama bu detayla da yalan çıkmış oldu.

“Yener Dönmez’le hiçbir ilgisi olmamıştır, şu an da yoktur.” açıklaması Habervaktim’in tipik FETÖ yalanlarına sığındığını gösteriyor. Çünkü Habervaktim’de A-101 gibi geçtiğimiz gün operasyon yapılan FETÖ şirketi reklam veriyor.

habervaktim1 habervaktim4

Habervaktim’in FETÖ gazetesi Vahdet ile bağı ortadayken siteden yapılan açıklamada bu gerçeğin inkarı ortadaki paniği de meydana çıkarıyor.

Yener Dönmez’in Vahdet ve Habervaktim’i geçtiğimiz yıl bir hülle ve paravan yöntemle devrettiği de ortaya çıkmıştı.

Habervaktim gibi FETÖ ile bağlantılı siteye Zeytinburnu Belediyesi ile Diyanet Vakfı’nın reklam vermesi ise skandalın diğer tarafı.

yener8

yener7

yener5

yener4

yener3

yener2

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir