Anasayfa / ANALİZ / Baykal’a paralel kumpastaki kasetleri sana kim servis etti Yener Dönmez?
vahdet-yener2

Baykal’a paralel kumpastaki kasetleri sana kim servis etti Yener Dönmez?

Vahdet gazetesinin paralel bir operasyon olduğunun ortaya çıkmasının ardından gözler Yener Dönmez’in Baykal’a paralel kumpastaki rolüne çevrildi!


vahdet-yener1

MEDYAGUNDEM.COM- Vahdet gazetesinin bir paralel örgüt operasyonu çıkması gözleri o gazetenin sahibi görünen Yener Dönmez’e çevirdi. Akit gazetesinin Ankara Temsilcisi olarak görev yaparken bir yandan Habervaktim isimli internet sitesi üzerinden operasyonlar da yürüten Dönmez’in “kripto cemaatçi” olduğu iddiası daha önce de gündeme gelmişti.

Özellikle sosyal medyaya damga vuran bilgiler gündem olmuştu. Oda TV tarafından Dönmez’in Gülen örgütü tarafından Deniz Baykal’a kurulan kaset komplosundaki rolü şöyle deşifre edilmişti:

1- Deniz Baykal’ın kaseti Cemaat’in Paralel abileri tarafından Yeni Akit Gazetesi’ne sızdırılan Yener Dönmez eli ile operasyon gerçekleşti.

2- Yener Dönmez Ankara Temsilcisi olduktan sonra ağabeyleri ile operasyonu yöneteceği Habervaktim üzerine gizli bir görüşme gerçekleştirdi.

3- Paralel abileri, Dönmez’e, operasyonda kullanacağı ekibi emniyet, istihbarat, yargı ve özellikle TİB’de koruyacaklarına dair söz verdi.

4- Operasyonun düğmeye basılması ile Habervaktim üzerinden servis edildi.

5- Operasyonda kullandığı ekibini özenle seçen Dönmez bu ekibe çeşitli vaadlerde bulundu.

6- Operasyonun amacı toplumda AKİT’in iktidara yakın olması ile komplonun AK Parti tarafından yaptırıldığı yönünde kamuoyu oluşturmaktı.

7- Nitekim öyle de oldu. Fethullah Gülen’e yakın birkaç isim olaydan sonra Deniz Baykal ile görüştü.

8- Gülen’e çok yakın isimler Baykal’a bu komplonun parti içerisinde birilerinin AK Parti aracılığı yaptırdığı bilgisini verdi.

9- Konunun yargı aşaması daha da karışık. Görüntülerin yüklendiği IP numaraları ile ilgili yıllardır bir mesaafe kaydedilemedi. Neden mi?

10- Olayın adli kısmında da Dönmez’in parmağı ortaya çıktı. Kendisini koruyan Paralel abileri TİB’de konuyu takip edeceği kişi ile tanıştırdı

11-Dönmez’in TİB’deki adamı da gerekeni yaptı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2010 yılında görüntüler ile ilgili TİB’den IP istedi.

12- Ancak bir türlü bu IP’ler ile ilgli bir bilgi gelmedi. Yani 3 sene aradan sonra 4’ü ABD, 3’ü Türkiye olmak üzere TİB IP numarası gönderdi.

13- Bu IP’lerin gelmesi yine Bir şey değiştirmedi. Çünkü operasyon profesyonelce yürütüldü.

14- Konu ile ilgili Emniyet İstihbarat, Yargı, TİB’deki Paralel yapı olayın deşifre olmaması için gerekeni yaptı.

15- Paralel İstihbaratçılarının AKİT’e sızdırdığı Dönmez’in Habervaktim’de kullandığı diğer isimleri güvenlik nedeni açıklamadım.

16- Sonuç itibari ile Cemaat’in paralel ağabeylerinin AKİT’e sızdırdığı Yener Dönmez eli ile bir taş ile iki vuruldu.

17- Bu operasyonun tam deşifre olması için Yener Dönmez’in geçmişe dönük kullandğı hatların TAPE’leri incelenirse bütün düğüm çözelecektir.”

YENER DÖNMEZ’E BAYKAL KASETLERİNİ KİM SERVİS ETTİ?

Emniyet İstihbarat eski Daire Başkanı Sabri Uzun’un piyasaya yeni çıkan “İn” kitabında Baykal’a kaset komplosunun bir Gülen örgütü işi olduğu çarpıcı detaylarla anlatılıyor. Yener Dönmez’in de Baykal’a kumpasta Habervaktim sitesi üzerinden rolü daha bir önem kazanıyor.

Yener Dönmez’e Baykal kasedini kim verdi?

VAHDET YAZARLARI NASIL BİR GAZETEDE YAZDIĞININ FARKINDA MI?

Vahdet gazetesinin paralel örgütün sinsi bir operasyonu olduğu artık daha bir net görünüyor. Yener Dönmez’in sırf dava bahanesiyle paralel örgüt aleyhinde gazetesinde bir yazı yazdırmaması bile yeterince açık.

Vahdet’te yazan isimler nasıl bir gazetede yazdıklarının ve nasıl bir operasyona alet olduklarının farkında mı?

ANKARA’DAKİ BAKANLAR VE BÜROKRATLARA DUYURULUR

Yener Dönmez’e “protokol listesi”ne alan bakanlar ve bürokratlar bu gerçeklerin farkındalar mı? Vahdet’in ve Yener Dönmez’in gerçek yüzünü iyi görmeliler..

 

 

MEDYAGUNDEM

baykal4

İşte Baykal’a FETÖ kumpasının perde arkası

Deniz Baykal ve MHP’lilere kaset kumpasıyla ilgili önemli ayrıntılar ortaya çıktı. Başbakanlık’a böcek yerleştiren FETÖ …

kemal-dogan

CHP’de genel başkanı Doğan grubu mu atıyor?

Akşam gazetesinde Kurtuluş Tayiz’in “CHP’de genel başkanı Doğan grubu mu atıyor?” başlıklı yazısı şöyle… Deniz …

baykal-kemal

CHP’de büyük savaş ya da Baykal’ın intikamı!

Deniz Baykal; CHP’nin tehditle yönetilemeyeceğini, CHP’nin artık kendine gelmesi gerektiğini söyledi. Girdiği tüm seçimleri kaybeden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir