Anasayfa / ANALİZ / Bunun adı Doğan medyası-CHP-FETÖ provokasyonu
kk-murat

Bunun adı Doğan medyası-CHP-FETÖ provokasyonu

“Adalet” adı altında yanına aldığı PKK ve DHKP-C terör örgütleriyle Fetullahçı terör örgütü için kaos yürüyüşü yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yalanları üzerinden Doğan medyası ve FETÖ işbirliği içinde provokasyon yapıyor.

medyagundem.com

Fetullahçı terör örgütünün “siyasi ayağı” gibi hareket eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kaos yürüyüşünde İstanbul’a yaklaştığı bir dönemde Hürriyet gazetesi üzerinden kirli bir provokasyon sahnelenmeye başlandı. Bugün CHP bültenine dönen Hürriyet gazetesinde Murat Yetkin’in Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşme detayları manşetten yayınlandı. Kılıçdaroğlu’nun ağzından “provokasyon duyumu” diye Ak Parti ve MHP’yi zan altında bırakan akıl almaz iddialarına yer verildi.

Bu kadar yandaşlığa pes; Hürriyet’i CHP bültenine çevirdiler!

Daha önce Gezi kalkışması ve 17-25 Aralık tezgahında sık sık gördüğümüz bir medya algı operasyonu içinde, Hürriyet’in pası FETÖ tetikçisi kirli medyada köpürtüldü. FETÖ paçavrası gibi yayın yapan Cumhuriyet gazetesi “hükümet provokasyon yapacak” yalanını şöyle manşetine çekti:

cum1 cum2

Doğan medyasının CHP’nin FETÖ yürüyüşünü bir provokasyona dönüştürmek için pusuda yattığına ve FETÖ ile bir kez daha işbirliği yaptığı tehlikeli sürece tanık oluyoruz.

cum4

Yetkin’in yazısından provokasyon satırları ise şöyle:

yetkin

(***)

Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Adalet Yürüyüşünü” darbecilerin, teröristlerin işine yarayan “Gaflet Yürüyüşü” ilan ederken, Kılıçdaroğlu da önceki gün söz ettiği “provokasyon duyumunun” ayrıntılarını açıkladı.
Dün, yani 4 Temmuz’da Adalet Yürüyüşünün 20’nci gününde İzmit’te konuştuğumuz Kılıçdaroğlu, “Aslında dün [3 Temmuz] Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ‘İstanbul girişinde provokasyonlara karşı dikkatli olmamızı uyararak bunu bir şekilde söyledi” dedi.

“Bizim duyumlarımıza göre” diye devam etti:
”Ülkücüler içinden hükümete yakın bir grup bu amaçla kullanılacak. İstanbul’a yaklaşılan bir noktada üzerimize saldırtacaklar. Polisin bu saldırıyı önleyeceğini bekleriz. Görünüşte saldırıyı hükümet yaptırmamış, bizim Adalet Yürüyüşünden tahrik olmuş bir grup yapmış olacak. Bu da hükümetin eline yürüyüşümüzü İstanbul’a ulaşmadan “toplum kutuplaştı, kamu düzeni tehdit altında” diyerek Olağanüstü Hal gerekçesiyle yasaklama bahanesi verecek.”

Konuşmamız zaman zaman indiren sağanak yağmur altında yürürken devam etti.

(***)

 

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir