Anasayfa / ANALİZ / FETÖ’den flaş disk şantajıyla mı milyonları indirdin Tuncay Özkan?
tuncay

FETÖ’den flaş disk şantajıyla mı milyonları indirdin Tuncay Özkan?

CHP’li Tuncay Özkan, TSK’daki FETÖ’cüler listesinin yer aldığı flaş diski 10 yıl önce FETÖ’ye karşı bir şantaj malzemesi yapıp mı kanalını FETÖ’ye sattı?

medyagundem.com
CHP’yi kaset kumpasının ardından Fetullahçı terör örgütünün “siyasi ayağı” haline getiren, partiyi FETÖ’nün emir ve talimatları doğrultusunda yöneten Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ ile girdiği kirli ilişkiyi izah edemez noktaya gelince imdadına ilginç biçimde CHP milletvekili Tuncay Özkan yetişti. 2007 yılında eline ulaşan bir flash diskle Türk Silahlı Kuvvetlerindeki FETÖ’cü yapılanmaya dair isim isim ihbarda bulunduğunu açıklayan Tuncay Özkan, flash diski dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ’a teslim ettiğini duyurdu. Başbuğ, Hava Kuvvetleri’yle ilgili olduğu düşüncesiyle Genelkurmay’a bildiriyor. Flash disk, yolda başına kötü bir şey gelmeden Hava Kuvvetleri’ne kadar ulaşıyor. Orada İstihbarat Başkanı Akın Öztürk başkanlığında “Güneş Çalışma Grubu” kuruluyor. Güneş Çalışma Grubu, 2 yıl süren yoğun çalışma sonucunda flash diskin içindeki bilgileri yok etmeyi başarıyor. 9 Şubat 2009 tarihinde dosyayı kapatıyor.
TUNCAY ÖZKAN FETÖ’YE ŞANTAJ MI YAPTI?
Aradan geçen 10 yıldan sonra flash disk açıklamasıyla CHP’yi sanki FETÖ karşıtıymış gibi göstermeye dayalı oyun bir yana, Tuncay Özkan’ın FETÖ ile dansı burada kafaları karıştırıyor. Susurluk sürecinde Fetullah Gülen’in karşısında el pençe divan durup aklayan bir röportaj bile yapan Tuncay Özkan’ın Fetullahçı terör örgütü ile ilişkisi eskilere dayanıyor. O ilişki olmalı ki, 2008 yılında ortalıkta ulusalcı, kemalist diye dolaşan,  Cumhuriyet mitingleriyle Ak Parti hükümetini devirme planları içindeki Tuncay Özkan, batan televizyonu Kanaltürk’ü birden FETÖ’cü işadamı Akın İpek’e satıyor. 2007 yılında TSK içindeki FETÖ’cü subaylar listesini dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ’a devrettiği bir süreçte… Kendisine ulaştırılan TSK’daki FETÖ’cülerin listesinin yer aldığı flash diskle Fetocuların hedefi olması gerekirken o süreçte Tuncay Özkan birden bire kanalını FETÖ’ye satıyor. Tarih 12 Mayıs 2008. FETÖ’cü Bugün Gazetesi’nin de sahibi olan Koza Davetiye’nin patronu Akın İpek, Kanaltürk’ü Tuncay Özkan’dan 25 milyon dolara satın alıyor.
odatv1
İlginçtir Tuncay Özkan FETÖ ile girdiği milyon dolarlık alışverişten 4 ay sonra 23 Eylül 2008’de Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanıyor. Aradan geçen 10 yılda da Tuncay Özkan o flaş diski hiç gündeme getirmiyor. Hürriyet gazetesinden Abdülkadir Selvi’ye   “getirdim” dese de,  “Böyle bir flash disk var, ben bunu TSK’ya teslim etmiştim” şeklinde açık bir beyanı olmadığı için yalan söylüyor.
TSK’daki FETÖ’cülerle ilgili bir flaş diske dair 10 yıl boyunca susan, kanalı Kanaltürk’ü o süreçte FETÖ’ye 25 milyon dolara satan Tuncay Özkan asıl gerçekleri saklıyor mu? İddia o ki Özkan, kendisine gelen askeriyedeki FETÖ’cülerin listesinin oldugu flaş diski FETÖ’ye karşı şantaj malzemesi yaptı. Batan ve zarardaki televizyonu Kanaltürk’ü 25 milyon dolara da o flaş disk karşılığı sattı. Daha önce de gazeteciliği bir tehdit ve şantaj aracı olarak kullandığı iddiaları hiç eksik olmayan Tuncay Özkan, aynı yöntemini FETÖ’ye karşı kullanıp 25 milyon doları cebine indirdi. Zarardaki kanaldan kurtulması da cabası…
Özkan’ın Ergenekon’da gözaltına alınıp tutuklanması da muhtemelen o flaş diskle ilgili. Özkan’ın şantajına karşılık FETÖ Ergenekon operasyonu ile Özkan’dan flaş diskin başka kopyası var mı ya da elinde TSK içindeki FETÖ’cülere dair ne gibi belgeler var onları aradı. Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi’ye zaten bu detayı Tuncay Özkan, “Kediye ciğer teslim edilir mi? Zaten FETÖ’cüler bu flash diski arıyordu. Şoförümün ve sekreterimin evlerini iki kez aradılar. Baldızımın ve benim evimi 3 kez aradılar. Bilgi işlem servisinde çalışan personeli tek tek aldılar, harddiski aldılar. Kitaplarımın sayfalarını parça parça edip bu bilgiye ulaşmaya çalıştılar. Aramalara bizzat Zekeriya Öz ile Ali Fuat Yılmazer başkanlık ediyordu” diyerek itiraf ediyor.
Bugün de Özkan CHP’yi FETÖ ile sanki mücadele ediyormuş gibi göstermek için flaş disk detayını gündeme getirdi. Ancak FETÖ’den 25 milyon doları o flaş diskin karşılığında aldığının sorgulanmayacağını aklına getirmedi.

 

MEDYAGUNDEM

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir