Anasayfa / GENEL / Ahmet Manas yazdı! Hürriyet’in pedofiliye uzanan sapkınlığı !
ahmet-manas1

Ahmet Manas yazdı! Hürriyet’in pedofiliye uzanan sapkınlığı !

AHMET MANAS YAZDI
MEDYAGUNDEM.COM
‘Lolita’ adlı kitabı bilmeyen yoktur. Malum ‘aydın’ kesimler bu kitabı çok daha iyi bilir. Vladimir Nabokov 1955 yılında Paris’te yayılandı. Kitap bir Fransız dil profesörünün 12 yaşındaki bir kız çocuğuna karşı sapıklıklarını anlatır. Ama bunu ‘sapıklık‘ olarak nitelendirmeden, ‘romantizm’ veya ‘tutkulu aşk’ kavramlarıyla perdeleyerek.
Adam, küçük kızı gözüne kestirmiştir. Ama neden? Çünkü çocukluk aşkına benzemektedir. Sırf bu çocuğu elde edebilmek için annesiyle evlenir. Kızın annesi ölünce de profesöre gün doğar. Çünkü artık çocuk ona kalmıştır.
Adamın kızı nasıl baştan çıkarttığı ballandıra ballandıra anlatılır. Adamın seyahatlere çıkardığı kız çocuğuyla ‘gönüllü veya zoraki’ aşklarıyla süslenir. Annesiz kalan çaresiz bir kız çocuğuna reva görülen  ‘Aşk’ kılıfındaki sapıklıklar sayfalar boyunca devam eder.
1960’larda ilk kez Stanley Kubrick sinemaya uyarladı. Sonrasında başka uyarlamalar da oldu. 
1980’lerden itibaren hem kitabın hem de filmlerin şöhreti Türkiye’de de arttı. Laiklik, feminizm diye mangalda kül bırakmayanların hakim olduğu magazin aleminde artık genç mankenler ‘lolita’ olarak anılır oldu. Ali Kocatepe, Ercan Arıklı, Mehmet Y. Yılmaz gibi tiplerin yönettiği özü itibariyle ‘kadın teni’ pazarlama işlevi gören ‘erkek’ dergilerinin gayretiyle 12 yaşındaki kız çocuğu Lolita’nın adı bugün ‘ultra-modern’ tiplerin ağızları sulanarak kullandığı ‘lolita’ kelimesine dönüştü.
 Şimdi siyasi çıkarları ve sınıfsal nefretleriyle gözleri kararan, çocukların mağduriyetini değil, bu mağduriyetten nasıl bir çıkar elde edebileceklerinin hesabını yapanlar bir daha düşünsün. Güya sosyo-psikolojik analizler yapıyorlar.
Pedofili’den farkı olmayan Lolita ifadesini kim yerleştirdi bu kültüre? Çocuk yaşta kızlarla ‘seviyeli birliktelikleri’ kim meşru hale getirdi?
Google’a ‘Hürriyet +Lolita’ yazın bakalım hangi pedofil çağrışımlı foto-galeriler çıkıyor?
Hande Soral’ın etek altı görüntüsünü yayınlamalarını niye çok görüyorsunuz ki?
Bakın Ertuğrul Özkök bu Lolita kitabını nasıl övmüş ve neler yazmış. O dönem 15 yaşında mankenliğe başlayan Duygu Dikmenoğlu’nun ‘erken gelişen gövdesinin hatlarını’ nasıl ağzı sulanarak anlatmış.

http://www.hurriyet.com.tr/ertugrul-ozkok-lolita-bir-kumanin-portresi-39091717

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

adil

FETÖ’cü darbenin karakutusu Almanya’da

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki kanlı darbe girişiminin kilit ismi, Hava Kuvvetleri İmamı firari Adil Öksüz’ün Almanya’da …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir