Anasayfa / ANALİZ / Bu mektupla Gülen örgütünün gerçek yüzünü görüp şok olacaksınız!
gulen-mektup5

Bu mektupla Gülen örgütünün gerçek yüzünü görüp şok olacaksınız!

MEDYAGUNDEM.COM- Gülen örgütünün dünyadaki 160 ülkede bulunan okullarıyla ilgili ortaya çıkan gerçekler, Cemaat’in Türkiye’de başka, dünyada başka bir “propaganda” yaptığı, Cemaat’in resmen “Hıristiyan misyonerlik örgütü” gibi çalıştığına dair şok detaylar ortaya çıktı.

Afrika’da yaşayan Ahmet Kemal Öncü‘nün kamuoyuyla paylaştığı Vehbi Vakkasoğlu başta olmak üzere Cemaat’in ileri gelenlerine de gönderdiği mektupta, Gülen örgütünün yurtdışında okullarında hıristiyanlığı teşvik ettiği, İslam aleyhinde çalıştığına dair kan dondurucu detaylar yer alıyor.

Yıllardır Vatikan’la “dinler arası diyalog” adı altında projeler yürüten, Hıristiyan ve Yahudilere Müslümanlardan daha fazla hürmet eden Gülen örgütünün, 160 ülkede nasıl faaliyet yürüttüğünün kodları da o şok mektupta yer alıyor.

Koç ve Sabancı’nın Gülen’e “biat etmesi”nin sırrı da örgütün sanırız bu “Hıristiyanlaştırma” faaliyetleriyle de ilgili.

Peki mektupta neler var?

Gülen cemaatinden birinin şu sözleri şoke edici:

“Bakın hocalar, bu sorunun cevabını Türkiye’de verseydim Türkiye’deki ahmaklar anlayamazdı ama sizin için bir şans ki Hıristiyan bir ülkedesiniz. Böyle gençleri gereksiz yere namaza özendirmeye çalışmayın. Onları Hıristiyan olmaya yönlendirin. Bu bir kolaylıktır. Çünkü Hıristiyanlıkta namaz yok. Bari Hıristiyan olsunlar ki namaz borcuyla ahirete gitmesinler…”

İşte “Namaz kılmakta zorlananlar Hıristiyan olsunlar” diyebilecek kadar İslam aleyhtarı noktaya gelen Gülen örgütüne dair şok mektup:

*************************

Vehbi Vakkasoğlu’na…

Kıymetli hocam! Mesaj kutunuz açık olmadığı için buradan yazıyorum size. Sizi hakikaten sever ve sayarım.

Uzun yıllardır da sizi takip eder, tanırım. Bu sebeple bana kulak vereceğinize itimadım var.

Gördüğüm yaşadığım onlarcasından sadece bir tanesini burada zikretmek istiyorum ve lütfen yorumunuzu bekliyorum. Çünkü biz sizleri daha farklı tanıdık lakin şimdilerde daha daha farklı intibalar uyandırmaktasınız bizde…

Kısaca anlatacağım hadise şöyle ki:

Güney Afrika’dayım ve bir gün orada Fethullah Hoca Efendi grubunun yaptırdığı camiye gittim. Hem cumayı orada eda edelim hem de arkadaşlarla selamlaşırız dedim. Camiyi yaptıran yaşlı aksakallı beyefendi ile beraber namazdan sonra caminin yemekhanesine indik. O şehirdeki kolejin öğretmenleri de oradaydı.

Uzunca bir masada 10–12 kişi kadardık. Caminin banisi ile yan yana oturduk. Tam karşıma da 70’li yaşlarda Rizeli bir amca oturdu. İstisnasız herkesin hürmet ettiği bi amcaydı. Yeni Amerika’dan gelmiş. Hocaefendiyle sohbet etmiş.

Selamını getirdiğini söyledi. Cemaatin ileri gelen muhterem bir amca imiş. Masadaki doğal hiyerarşi gereği o konuşuyor bir büyük olarak herkes ona soruyor o da cevaplıyordu. Öğretmenlerden birisi yeni nesilde namaza karşı gevşeklik gösterenler olduğunda onları namaza nasıl teşvik edelim diye bir soru yöneltti bu amcaya… Ben de az çok serde hocalık var merak ettim bu mühim suale nasıl bir cevap gelecek diye…

Amca kendinden gayet emin bir şekilde şöyle dedi:

“Bakın hocalar, bu sorunun cevabını Türkiye’de verseydim Türkiye’deki ahmaklar anlayamazdı ama sizin için bir şans ki Hıristiyan bir ülkedesiniz. Böyle gençleri gereksiz yere namaza özendirmeye çalışmayın. Onları Hıristiyan olmaya yönlendirin. Bu bir kolaylıktır. Çünkü Hıristiyanlıkta namaz yok. Bari Hıristiyan olsunlar ki namaz borcuyla ahirete gitmesinler…”

Bendeniz şok olmuştum bu sözleri duyunca. Bir misafir olarak genelde bulunduğum mahalde susmayı tercih eden biri olarak “Nasıl nasıl?” diye hayretle sormaktan kendimi alamadım. “Nasıl?” dedim.. “Şakamı yapıyorsunuz?”

Konuşan bilge(!) amca Karadenizliydi. Bir an şaka yaptığını düşündüm. Gülümsedim. Ama emin olmak için bir daha sordum. “Amca özür dilerim yanlış anlamadım değil mi; namaz kılmakta zorlananlar Hıristiyan mı olsunlar dediniz?”

Üstüne basarak ve biraz da bana çıkışarak “Evet!” Dedi.

Karadeniz şivesiyle “O da Din daa!” dedi.

 “O da Allah’ın dini değil mi! Ne mahzuru var! Eğer kılamıyorsa namazını geçsin öbür dine en azından namaz borcu olmaz!.”

Ben kulaklarıma inanamadım. Hasbünallah!!

“Amca siz Müslüman mısınız?” diye sordum kibarca. “Evet” dedi..

Yanımdaki, camiyi yaptıran yaşlı aksakal da beni diziyle dürttü ki konuşmayayım.. Gerçekten şaka gibiydi..

Döndüm öğretmenlere seslendim. “Beyler sesiniz niye çıkmıyor, siz müslüman değil misiniz?” dedim. Rahatım kaçtı orada. Tansiyonum bir anda yükseldi ve yemeğimi yiyemez hale geldim.

“Kusura bakmayın beyler sofranızda oturmak bana helal değil.” dedim ve orayı kibarca terk ettim.

Daha sonra bizi orada misafir eden caminin banileri bu meseleye aklımın ermeyeceğini, bir hikmetinin olduğunu vs vs söylemeğe çalıştılar.

Kıymetli hocam! Bu yazıyı yazan kardeşiniz ehli ilim olma gayretinde 30 senesini sarf etmiş İslam’ı öğreten anlatan bir hoca efendi. İtikadımız olan “Ehl-i sünneti” yeryüzüne yayma davasında olan yüce ve pak Ehl-i sünnet camiasının aciz bir ferdiyiz. (Sizleri de bu Ehl-i sünnet dairesinde olduğunuz kanaatiyle sevdik hep) Yani sözlerimizi avamı nasın sözü gibi telakki etmemenizi rica ediyorum.

Şimdi bu ve bunun gibi daha nice hadiseden bizzat hatıralarımı size aktarabilirim. Yaşadıklarımız, gördüklerimiz öylesine etkileyici ve üzücü şeyler ki umuma şamil olabilecek cinsten…

Yurt dışında yaşayan bir kardeşiniz olarak gayri müslimlerle irtibatta olma meselesini gayet rahat anlıyorum. Usulünce onlara yüce dinimizi tebliğ etmeği anlıyor ve tasvip ediyorum. Zaten bizler de bunu yapmaktayız. Ancak Müslüman gençleri Hıristiyanlığa yönlendirme meselesini şiddetle kınıyorum.

Hatta ekseriyyeti gayri müslimlerden oluşan kolej çocuklarına;

“Sizin Müslüman olmanıza gerek yok, bakın İslam zordur, öğrenmek ve yaşamak kolay değildir, siz kendi hak dininizde devam edin” gibi haince, o körpe beyinleri belki de ebediyen hidayetten uzaklaştıran sözleri bizzat gördükçe hiç tahammül edemiyorum..

Sizlere gelecek olursak; Gerçekten bu manada sizi anlamakta güçlük çekiyorum. Bu kadar optimistik bir yaklaşımda neyin nesi? İslam’ın ana direkleri imha edilmekte, siz aklı başında mütefekkirler buna hüsnü zanla bakmamızı istemektesiniz. Nedir bu gaflet? İnandığınız gibi yaşamadığınızdan mı yaşadığınız gibi düşünmektesiniz? Neden apaçık dalalete taraf oluyorsunuz? Neden alkışlıyorsunuz bu hezeyanları? Sizi de mi kaybettik?

Bize görünen “muttaki Vehbi hoca” başkası mı idi?

Müslüman kardeşine “Hüsnü zannın, hüsnü şahadetin” yeri ayrıdır.. Korkarım yarın Allahın, Rasülullahın, Kitabullahın davacı olacağı mütefekkirlerden olursunuz. İman davası güttüğünüzü iddia ettiğiniz ma’şer-i islam sizden davacı olur.

Lütfen sizlerden bu konuda cevap istiyoruz. Buna da hakkımız var. Sizlerin kitaplarınızı okuyarak büyüdük. Bizlere kitaplarınızı okutarak büyüttünüz. Bu suali sormaya Müslüman olarak hakkımız olsa gerek.

Telefonum sizde olması lazım. Selamlar hürmetler.

Ahmet Kemal Öncü – Afrika

MEDYAGUNDEM

feto-papaz

FETÖ’cüler Hıristiyan isimlerini alıyor

Annesinin “Refia” olan ismini resmi makamlara “Rabin” olarak değiştirerek beyan ettiği ileri sürülen Fetullah Gülen’in …

soner-enis

FETÖ’nün Hürriyet ve CHP imamı!

Soner Yalçın Sözcü gazetesinde “Cemaat’in CHP imamı” başlıklı yazısıyla CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun FETÖ bağlantısını …

ilker4

Askeri darbe iyi bir şey öyle mi İlker Bey?

CNN TÜRK’te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın programına konuk olan 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, …

34 Yorumlar

 1. vaizin ne yaptıgını daha ıyı anlamanız ıcın mehdı kımdır ne yapacak hadıslerıne bakarsanız daha ıyı anlıyacaknız durumu….tabı hedefe varmak ıcın tabıı lerınde ıman bırakır mı bılmem

 2. Ahmet Kemal Öncü Bey, yazdıklarınızı okurkenki şaşkınlığımız karşısında sizin oradaki şaşkınlığınızı tasavvur bile edemiyorum.

 3. Sapık Sapık Sapıkkk!

  Biraz önce internet sayfalarını gezerken tam bu habere uygun bir haber gördüm. İçişleri Sayın Bakanı Efkan Ala’nın “Sen Kimsin, Ağa babalarını yenmişiz” ifadelerine karşılık, Osman GÜLEN isimli şahıs aynen şunu söylüyor; ‘ışık süvarisinin ağa babalarını soruyorlar, ağa babaları; Said Nursi, Cemalettin Efgani’dir, Imam Aşari’dir, Imam Gazali’dir, Abdulkadir Geylani, İmam Hz. Ali’dir, her iki cihan serveri Resul’ü Ekrem ve Kur’andır.’ Tam bir skandal, Peygamber Efendimiz ve Kur’an-ı Azimüşşan dahil saydığı tüm mübarekler ağa babalarıymış! Allah Allah, bunlar tam bir sapıklık içindeler, olacak iş değil!

 4. haber beni sasirtmadi.Aytunc Altindagin kitaplarindan bilgi almistim.Olay Güney Afrikada oluyor.Peki Taksim,beyoglunda Isanin dogum gününde o isiklandirilmis noel agaclari ne icin?Beyaz Türklerimizin o gün kiliseye akin etmesine ne deriz.Ama bu oyun Türkiyede tutmadi,üzüntü icindeler.Su bir imam vardi Acikel olmali adi.Onun topladigi tabana Trabzonda rastladim izinde iken.Bu insanlar abdest almadan namaz kiliyorlardi.Tuhaf seyler yapiyorlardi.Bu hoca bu insanlarida soyup bagis yapacagiz yoksula diyerek para topluyordu,Beyaz esya topluyordu.Dinimizi bozmaya calisan insanlarin tuzagina düsmeyecek kadar iman sahibiyiz cok sükür.

 5. Ananasçıların dinine göre, oruç tutmak istemiyorsanız ramazanda budist, şevvalde katolik, muharremde yahudi olabilirsiniz.

  Ananasçıların peygamberi olimpiyatlara katılabilir, 2 katı twit attırabilir. hiç öyle kimyasal silahlarla öldürülen müslümanlarla ilgilenmez, gazzede arakanda açlıktan ölen zulüm altındaki müslümanlarla ilgilenmez. gider türkçe olimpiyatlarında mini etekli …hafiflere bakar.

  Lekum dinikum veliyedin.

  Allah bunları ıslah etsin diyeceğim ama bu kadar gaflet ve dalalet içindeki taban nasıl hala bu adamın peşinden gidiyor.

  Allah hidayet versin.

 6. ben hep söylüyorum bu adam kendini adnan hoca gibi mehdi sanıyor herhalde efendimiz ahir zamanda sadece benim sünnetime uyanlara tabi olun demiş olay bu kadar basit

 7. http://tr.fgulen.com/content/view/17018/11/

  Gülen, büyük yankı bulan röportajını şu sözlerle tamamladı.

  Odessalı Hıristiyanların elbette rehberleri, din büyükleri vardır ve onlara söylenmesi gerekeni söylemektedirler. Bir Müslüman, yani dinlerin temel birliğine inanan biri olarak, onların söylediklerinin bir Müslüman’ın söylediğinden ve söyleyeceğinden farklı olacağını düşünmüyorum. Hz. İsa gibi, bizim nazarımızda ülü’l-azm, yani tarih boyu gelmiş peygamberler arasında en büyük beş peygamberden biri olan bir zatın ardından gitmek, onu takip etmek, yapılabilecek en güzel şeylerdendir.

  Yukardaki cümleler Fethullah Gülen’e aittir.Paragraftan Hristiyan din bilginlerini müslümanlarla eşdeğer tutmaktadır…(ikinci cümle)…oysa ki hristiyanlar resmen ŞİRKTE dir…Bu açıklama resmen hristiyanlığı HAK DİN ile ortak yapmak istemektedir.

 8. ahmet kemal öncü bu anlattıklarını ahiret günündede anlatabilecekmisin..
  delinin biri kuyuya bir taş atar kırk akıllı çıkaramaz senin anlatıklarının ispatı varmı yadaa duyduklarınımı yanlış duydun…senin müslüman olduğundan bile şüpheleniyorum

  • bakın hemen paralel kendini hemen ele verdi nerden mi belli adamlara bişey diyemezsin kötü diyemezsin yaptıkları herşey doğru ne olursa olsun yaptıkları zina hırsızlıksa ama biz onu cemaat için yaptık zina ise biz onu cemaate kazandırmak için zinada bulunduk onun için mübah derler bunlar böyle bir ahlaksızdır işte bu adama da hemen itham altında bırakıp hakaret ediyor senin müslüman olduğudan şüphe ediyorum diye sanki kendisi oradaydı da o olaya şahit oldu karaktersiz sizin sapıklığınız şeref yoksunu olduğunuz 4 ay önce ayyuka çıktı geç kaldı ama şükür çıktı dinler arası diyalog nedir arkadaş ya kaç tane din var la..

 9. en baştaki hemrah ahmakına cevabım mehdinin sıfatlarına ve hadisi şeriflere baktığın zaman kime ve nasıl tecelli ettiği ortada ne hoca efendi nede adnan hoca kimi şahsiyetler üstadın bahsettiği mehdiyetle uzaktan yakından alakası yok eğerki bir mahdi varsa olsa olsa sizin adını söylemekten korktuğunuz pir HZ ÜSTAD BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ RH.DİR ha şu meseleye gelince ağa babaları kimdir bilmem ama bildiğim hoca efendi
  üstadı görmeye gitmemiş mahkemede 1971 ben vaiz her kitap elime gelir buda elime geldi deyip sıvışmış risalelere sahip çıkmamış kendi eseri gibi müdafa etmemiş vss vs ahmakul ahmak

 10. Hayal Mahsülü bir Yazı, Kargalar bile güler. Asıl zkomik olan buna inanıp burda yorum yapan arkadaslar. Cemaat hiçbir zaman Allah Yolundan ayrılmamıştır.

  • Abdullah Ademoğlu

   Sen uyumaya devam et AHMAKKK arkadaş HAŞHAŞIN FAZLA GELMİŞ UYANMAN ZOR GİBİ GÖRÜNÜYOR.!!! ULAN BU HERİFİ HER YANLIŞ SÖZ YUMURTLADIĞINDA ŞİMDİYE KADAR “VARDIR BİR HİKMETİ” İYE savunmadık mı? Hikmeti himmeti yokmuş herif yularını ciaya mossada vermiş kullandırıyor kendini biz de müslüman bir din alimi sanıyormuşuz meğer baş münafık vatan haini “organizma”yı…!!!

 11. Ahmet Kemal Öncü beye bunun kendisi tarafından yazılıp yazılmadığını ve olayın doğru olup olmadığını sordum. Bizzat kendisinin olayı yaşadığını bu yazıyı vehbi vakkasoğluna gönderdiğini ama vakkasoğlun kendisine gülen gurubuyla bir alakası olmadığını yazdığı söyledi.

 12. Ya bırakın bu mıy mıy mış da mış mış mış yok ya… Bİz de yedik, yuttuk. AKP yalakalığı adına daha neler yazıp sallayacaksınız hiç merak etmiyorum. Varın siz kendi yalanlarınıza inanın. Ama benden size bir tavsiye Allah dostlarına ilişenler karşılarına Allah’ı alırlar…

  • Allah’ın dostu insanları Allah’ın hak dinine değilde hükmü kalmamış trışkadan dine mi sevkediyor? hadi ordan be kendi sözünüze kendinizde gülüyorsunuz ya neyse

 13. Selamun aleykum turk kardeslerim. Birakin artik biri birinizle kavga etmeyi. Aslinda Turkiyeyi yipratmak isteyen baska dis guclerin eli var butun bu olaylarin ardinda ve onu da Sayin Fethullah Gulen yanlilari yapiyorlar gibi gosteriyorlar. bazilariniza da yutturuyorlar maalesef. Bir ulkeyi yok etmenin en kolay yolu kardesleri biri birine dusurmektir. Gerci isin arkasinda kimlerin oldugunu da cok iyi biliyorlar ama boylesi bazilarinin islerine geliyor. Sozun kisasi: bir sihirbazin bir yilda yok edemedigini bir dedikoducu bir saatte bozup yok ediyormus…sizlerin yaptiklariniz da su dedikodulara inanmak ve onlara alet olmak. dedikoduculugun ahirette cezasi pek agirdir. yinede Allah en iyisin bilir. Eyvallah.

 14. Cemaatte 3-5 çapulcu, Fethullah hocanın mesajını yanlış anlayıp, cemaate yanlış aktaran, sözde Müslüman Abiler olabilir. Bunları dinleyen koyun cemaat ehli de olabilir.
  Bu tür bilinçsiz müslümanlarlar başka cemaatlerde de olabilir. Bunları bakıp cemaat hakkında yargısız infaz yapmayın. Ahmet Kemal öncü bu mektubu Fethullah hocaya atsaydı, emin olun Fethullah hocanın takdirini alırdı. Fethullah hocanın ağzından hristiyan olun lafı çıksa, cemaat dağılır kimse kalmaz yanında. Karadeniz şiveli hocanın ve ona onay veren cemaatin , kendilerini sorgulamaları gerekir, yaptıkları rezalet ksrşısında

 15. Bu zamana kadar bu adam kotu değildi de bundan sonra niye boyle oldu bırakın artık ak parti yandaslığını gerçekleri bilip bilmeden yorum yapıyorsunuz at gözlü olmayın

 16. lA İLAHE İLLALLAH gerisi teferruat diyen bir kişi ALLAH C.C KAİNATI SENİN İÇİN YARATTIM YA MUHAMMED (SAV) DİYOR.ve ALLAH C:C Nun Habibini Yok sayan bir zihniyet Müslümanlık tan ve İslam dan bahsemez.

 17. Ahirzamanda Savaşlar çıkacak Müslümanlar daralınca ,TAŞ AĞAÇ Dile gelecek ,te Benim arkamda seninleyim deyipte sana ihanet edenler. Sahte din adamları Ataisler var diyecek dedikleri zaman İşte gelmişte Şu toprak ANA AYNALARI geçmişteki hadiseleri anlatırken. Günümüzdede Naklen canlı canlı izleyiş imkanına avuştuk ELHAMDÜLİLLAH. Ammaa Şu islam alemi İnsanlar inşaallah uyanıpta şu Kafirlerin hakından gelinecek Dünya yalancı CENNET gibi olacak İNANCI , dini ne olursa olsun her şey İnsanlık için İnsanlar iç,n olmalıdır .Dünya elimizin altında komşuna gitmekten daha yakın olan tüm Dünya bilgileri becerileri ve yalan söyleyenler , Söylemeyenler Şu pencerelerden ne güzel görünüp anlaşılıyor hele C.ALLAH bunları görüpte kalplerini karartanlara acil şifalar versin Amiiynn.

 18. fetö denen yaratık, erzurumlu olmayıp, bitlis ermenilerindendir. ermeni asıllı, müslüman görünümlü,vatikan kontrollü gizli bir kardinal den başkası değildir. fetö yumuşağının arkasından gidenler imanlarını çek etsinler,imanlarını yenilesinler.

 19. Vehbi Vakkasoglunun bir yanlışı mi var ki yöneltilen iddiayı anlayamadım da.

 20. efsunlanmışlara sesleniyorum; bir cemaat ve lideri düşünün ki hiçbir insan bunların farzları yerine ne güzel getirdiğini sünnete ne güzel uyduklarını Allah’tan çok korkup haramdan çok sakındıklarını söylemezken, bilinen en büyük hizmetleri yardım toplamak, paralı okullar açmak, ve Türkçe olimpiyatları yapmaktır. bre gafiller böyle bir alim tarihte görülmüş mü?, böyle bir peygamber görülmüş mü?, Siz heralde kendi ağzından duymadan bunlara inanmazssınız, ama duysanızda bir hikmeti var diye toptan hristiyan olursunuz.

 21. Burada FETO’yu savunanlar ancak aynı örgüt üyesi olabilir. Çünkü dışarıdan birinin bu kadar ahmak olma ihtimali çok düşük bir ihtimaldir. Geri zekalı olmalalrı gerekir.

 22. Bütün cemaatler ve tarikatlar Diyanet İşleri tarafından denetlenip yeterliliğı bir kurulca kabul edilen kişiler tarikat veya cemaati resmi kurumlardan onaylı bir şekilde kurup tüm üyelerinin resmi kayıtları üye sayıları bilgileri denetim altında olmalıdır. Böylece gülen gibi sahtekarlar insanları aldatamazlar ve ülkemizin geleceğini tehlikeye atmak isteyen böyle alçak hainlerden kurtulmuş oluruz.

 23. Cemaatten hırıstiyan oldum diyene rastlamadık yıllardır.acaba onudamı gizli yaşıyorlar

 24. Cemaatteki bir çok fert İle alakalı zaten problem yok. Allah İçin içinde kötüler daha azdır. Lakin bu iyi niyetli insanlar maalesef sorgulama gibi bir yeti ye sahip olmadıklarında farklı ideolojik maksatlara hizmet ettiler ediyorlar. Allah hepimize akıl fikir vicdan ihsan etsin …

 25. Kılavuzu karga olanın burnu …’tan kurtulmaz. İşin özü budur. Yeryüzünde yaklaşık 7 milyar insan 2 milyar müslüman vardır. Müslümanların % 10’u dinlerinin ana kitabı Kuran’ı anlayarak (kendi dilinde) okumamıştır. Allah bir kitap gönderdiyse okuyun anlayın buna göre hareket edin demiş olmalıdır. Allah rabbül arabül değil, Rabbül alemindir. Yani herkesin Allah’ıdır. Kuran’ın anlaşılamaz oluşu kocaman bir palavradır. 14.000 yıl önce kayalara çizilen resim ve çizgileri günümüz diline çevrilecek ve anlaşılacak, 1.400 yıl önce gelmiş kitap anlaşılamayacak. Bunu diyenler herkesi kendileri gibi salak sananlardır. Dinini sümüklü hoca aşağılık Feto’dan, şarlatan cübbeli’den, hurileriyle kendini mehdi sanan geri zekalı Adnan’dan, dünyalık peşindeki Hatipoğlu din tüccarından öğrenirseniz böyle şaçma sapan yorumlar yapmayı sürdürürsünüz. Aklınızı başınıza toplayınız. Tefsir değil (başkalarının yorumu) meal okuyun meal. Ve anlamaya çalışın. Palavracıların peşinden gitmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir