Anasayfa / KULİS / Bu da Yener-Kulli!
yenerkulli

Bu da Yener-Kulli!

Yener Dönmez’in Vahdet Gazetesini satmasının altından pis kokular geldiğini duyurmuştuk. Ankara’da medya kulislerine yansıyan yeni bilgi ise Yener Dönmez’in kurduğu ve ismi Baykal’a kaset operasyonu ile gündeme gelen, bir dönem paralel örgütün kullandığı haber sitesi olan habervaktim.com’un satışının da masa başı bir tezgah olduğu iddiası…


vahdet5

ORTAĞI VE MÜDÜRÜ OPERASYON SİTESİNE YERLEŞTİ

Vahdet’in satışının ardından Yener Dönmez’in gazetedeki muhabir ekibine dokunulmazken, ortağı İlhan Coşkun ve değişmez haber müdürü Fatih Akkaya’nın habervaktim.com sitesinin haber merkezine yerleştikleri öğrenildi. Ekip daha önce operasyon sitesini devrettiklerini duyurmuştu.

YALANLAR ORTAYA ÇIKIYOR

Vahdet’in iki ağır topunun habervaktim’e dönüşü ise daha önce siteyi sattıklarını açıklayan Vahdet ekibinin yalanını deşifre etti. Dahası Yener Dönmez, paralel kaset operasyonu sonrasında habervaktim.com sitesiyle de ilişkisinin olmadığını iddia etmişti. Bu iddiası da havada kalan Dönmez’in Vahdet Gazetesi’nin de devrinin paravan bir satış olduğunu akıllara getirdi.

PATRON YURTDIŞINDA!

Vahdet gazetesine iş başvurusu yapan muhabirlerin geri çevrildiği, “Patron yurt dışında dönünce görüşelim” şeklinde randevu verilmediği de gelen bilgiler arasında. Satışın üzerinden neredeyse iki hafta geçmesine rağmen gazetenin Genel Yayın Yönetmeni ve Ankara Temsilcisi görevlendirmemesi de “Vahdet Gazetesinde neler oluyor?” sorusunu akıllara getirdi.

KRİPTO SESSİZLEŞTİ!

Dönmez ve ekibi özellikle yayınladıkları ses kayıtları ve masa başı hazırlanan belgelerle gündeme gelmişti. Samanyolu TV, Dönmez’in PR’ını yaptığı dönemde promtere yansıttıkları hazır metini Yener Dönmez’e okuttukları yönünde bilgiler de kulislere yansımıştı.

Dönmez’in Ankara medyasında en iyi arkadaşının ise paralelci yazar Adem Yavuz Arslan olduğu biliniyor. Arslan tarafından haftada bir gün düzenlenen “Çok Gizli” medya toplantılarının değişmez isminin Yener Dönmez olduğu belirtiliyor. Öte yandan Emniyet İstihbarat eski Daire Başkanı Sabri Uzun’un “İn” kitabında Baykal’a kaset komplosunun bir Gülen örgütü işi olduğu çarpıcı detaylarla anlatılıyordu. Yener Dönmez’in de Baykal’a kumpasta Habervaktim sitesi üzerinden rolü daha bir önem kazanıyor. Ancak bugünlerde Dönmez’in geçmişte paralel örgüt adına yaptığı yüzlerce haber peşini bırakmıyor. O ise kendisini unutturmak için anlaşılan gizlenmeyi ve kendisini unutturmayı deniyor. Kayyum atamalarının hemen ardından yaptığı derin satış operasyonları da bunu belgeliyor!

MEDYAGUNDEM

cevheri3

Baykal’a kumpasta FETÖ’nün medya ayağı

2008-2012’de siyaseti şekillendirmek için hedef seçtikleri kişilerin telefonlarını dinleyen, yatak odalarına gizli kamera koyarak kayıt …

vahdet

Kripto FETÖ’cü gazete kapandı

FETÖ’nün kripto gazetesi Vahdet kapandı. Vahdet gazetesi, geçen hafta sessiz sedasız bir şekilde yayın hayatına …

yener6

Yener Dönmez tutuklandı Habervaktim panikte

Fetullahçı terör örgütünün Deniz Baykal’a kurduğu kaset tuzağının medya ayağında yer alan ve Habervaktim sitesini …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir