Anasayfa / ANALİZ / Vahdet’in satışı tezgah mı?
vahdet5

Vahdet’in satışı tezgah mı?

Yener Dönmez’in Vahdet’i satmasının altından pis kokular geliyor. O satış tezgah mı?


MEDYAGUNDEM.COM- Başında Yener Dönmez olması nedeniyle tam bir paralel örgüt projesi olduğu deşifre olan Vahdet gazetesinin satışından da kötü kokular geliyor.

vahdet6

Vahdet gazetesinin el değiştirmesi bizzat grubun sitesi Habervaktim tarafından da duyuruldu.

Habervaktim sitesi Vahdet’in basın ilan hakkının satıldığını ilan etti. Haberde, “Tecrübeli gazeteci yazar Yener Dönmez ve ekibinin bu kârlı alış-verişin ardından üzerinde çalıştıkları yeni projeye ağırlık verecekleri ifade ediliyor. Vahdet, Yener Dönmez’in yurt dışındaki iş adamı abisi Menderes Dönmez’e aitti. Dönmez ailesinin yakın çevresine ‘Türkiye’ye Vahdet’i, Vahdet markasını kazandırmış olmanın mutluluğu içindeyiz. Çok yakında yine medya içinde yepyeni dev bir proje ile halkın huzurunda olacağız. Ümit ediyoruz ki Vahdet yeni yönetimi ile çizgisini korur, aksi halde okuyucuların gereğini yapacağından şüphemiz yok’ dediği öğrenildi.” denildi.

SATIŞ PARAVAN MI?

Yener Dönmez’in Vahdet’i sattığını güle oynaya bir haberle duyurması dikkat çekici. Asıl ilginci yeni medya projesinden söz etmesi. Medyada kalacak bir adamın Vahdet’i niye sattığı da ayrı bir detay…

VAHDET’İN KAYNAĞI KURUDU KENDİ KAYYUMUNU KENDİ Mİ ATADI?

Ancak satışın paravan olabileceğine dair kuşkular da yok değil. Medya kulislerinde konuşulanlara gelince…

Vahdet gazetesinin bir proje olduğu hep yazıldı, altı çizildi. 1 Kasım seçimiyle birlikte proje de çöktü. Zaten ciddiye alınacak bir tiraj da elde edemeyen gazetede paralar da suyunu çekti. Kaynak Holding, İpek Medya’ya el konulunca da paralel örgütten maddi destek de suya düştü. Gazete için iki yol vardı. Ya kapanacak, ya da bir makyajla son bir operasyon yapılacaktı. Kaynak Holding’e giren kayyumların hesapları didik didik ettiği bir süreçte de Vahdet’in el değiştirdiği haberi geldi.

Sanki Yener Dönmez kayyum gelmeden kendi kayyumunu kendi atamış gibiydi…

SON BİR HAMLE Mİ?

Vahdet’in meşruiyet sorunu olduğunun altı çiziliyor, üzerindeki “paralel proje” damgasından kurtulamadığına dikkat çekiliyor. Bu damgadan da kurtulmanın tek yolu Yener Dönmez’den projenin çıkması… Böylece Vahdet temizlenir gibi bir hesap güdülmüş olabileceğinden söz ediliyor.

Şimdi ana soru şu: Bir FETÖ projesi olarak doğan Vahdet’e Yener Dönmez’siz bir yol haritası mı sunuldu? Böylece meşruiyet ve akreditasyon sorunlarını aşması mı sağlanacak?

Yener Dönmez’e önerimize gelince…

Gerçekten hayırlı işler yapmak istiyorsan gazeteyi kapat, medya işlerine bulaşma, Habervaktim isimli fitne yayan sitenin yayınını durdur ve itirafçı ol! 

 

 

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir