Anasayfa / ANALİZ / FETÖ ile mücadeleye “damat” sabotajı!
damatlar

FETÖ ile mücadeleye “damat” sabotajı!

Fetullahçı terör örgütü, 15 Temmuz’daki kanlı darbe girişiminin ardından hukuk önünde hesap vermesi gerekirken,  yürütülen FETÖ davaları Fetullahçı terör örgütünün yeni sabotajlarıyla şehitlerin ruhlarının incitildiği, şehit yakınlarının vicdanlarının kanatıldığı bir sürece çevrilmeye çalışılıyor.

medyagundem.com

FETÖ’nün patronlar kulübü TUSKON davasında tutuklu iken tartışmalı ve şaibeli bir hastalık raporu ile serbest bırakılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın ardından, yeni bir FETÖ’cü damat skandalı daha yaşandı. Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın FETÖ’cü damadı Ekrem Yeter, 3 gün içinde gözaltına alınıp, tuuklanıp, serbest bırakıldı. Sanki tutuklanması bir tezgahmış gibi FETÖ davalarının sulandırılması ve akamete uğraması için geniş kapsamlı çevrelerce algı operasyonuna malzeme edildi.

Bakın CHP ve kriptolar nasıl algı operasyonu yürüttü:

damat1 damat2

FETÖ’cü damatların salıverilmesi üzerinden başta FETÖ, CHP, muhalif çevreler ve kriptolar yoğun bir mesai harcıyorlar. Tam da tahliyeler FETÖ’ye yarasın diye, “Gazeteciler içerde damatlar dışarda”, “Kadri Gürsel, Ali Bulaç, Ahmet Şık’ın suçu ne” konulu algı operasyonu hız kesmeden devam ediyor.

Katilleri FETÖ olan şehit yakınları ise kalpleri kırık, olan biteni anlamaya çalışıyor. Damatlara tahliye ile FETÖ mücadelesi sulandırılıp bitirilmek isteniyor.

Asıl operasyon ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik yürütülüyor. Skandal tahliyelerin faturası Erdoğan’a kesilerek FETÖ’cü darbe ile yapılamayan bu çirkin algı operasyonuyla yürütülmek isteniyor. Amaç her şartta Erdoğan’a zarar vermek. FETÖ ile mücadelede “damatlar kayrılıyor, bunun da arkasında Erdoğan var” yalanıyla hem Erdoğan’a inanç zayıflatılmak isteniyor, hem de FETÖ ile mücadele azminin kırılması amaçlanıyor.

Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in 3 gün içinde tahliye edilmesi ise başlıbaşına bir operasyon olarak değerlendiriliyor. FETÖ tartışmalı hukuk kararlarıyla FETÖ ile mücadeleyi kendine has alçakça ve sinsi yöntemleriyle bitirmek istiyor. “Madem serbest bırakacaktınız niye tutukladınız” sorusunun tek yanıtı, FETÖ’ye yarayan bir operasyon olmasından başka bir ihtimali akla getirmiyor.

Damatları bahane edip içerdeki FETÖ’cülere özgürlük isteyenler de zaten bu operasyonun parçası.

Ama FETÖ davaları asıl yarayı şehit yakınlarının ve gazilerin inançlarını sarsarak alıyor.

FETÖ ile mücadelede artık kirli mizaha konu olmuş” damat kriteri” gibi saçmalıkları doğuran hukuk da bunun hesabını vermelidir.

249 şehit vermiş ve yüzyılın işgal girişimine direnmiş bu millet “artık yeter” diyor. Milletin sabrını fazla zorlamayın. Çünkü bu öfke herkesi boğar.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

1 Yorum yapıldı

  1. Tamam da ulaşabiliyorsanız damatların suçlaması ve neden serbest kaldığını açıklayın, bilelim. O algı bu üst perde öteki büyük resim, neye şnanacağımızı şaşırdık. 40 yıldır virüs gibi yayılan yapılanma bir gecede mi fark edildi? Yayılmasına müsaade edenler neden yargılanamıyor? Simitçi mobilyacı çaycı odacı bile içerde, eli kolu bu kadar sağa sola uzanabilen insanların apar topar alınıp bırakılması neden, nasıl oluyor? Fetö diyelim mi bu tezgahı kurdu, yani kripto polis, savcı, hakim ayarladı. Damatlara operasyon çekti ve burdan yürümeye çalıştı. Yahu 1 sene oldu nerdeyse o kamu çalışanları neden orda hala? At izi it izine karışmış, kimin ne olduğu belirsiz. Benden değilsen suçlusun fikri doğru değildir agalar. Bu düzen böyle gelip böyle gitmez. Adaletin terazisi şaşar, şaşırtılır, kimi zaman ucu ötekine berikine kimi zaman sana döner. Haksız hukuksuz yerine yargılanırsın, zamanında da ötekilere kumpaslar kurulur. Yalnız agalar Allah’ın terazisi şaşmayacak. Er geç tecelli edecek. Kim bir an kul hakkkına girdiyse bu dünyada veyahut mahkeme-i Kübra’da hesabını verecek. Bu iş topluma, yüce Türk devletine, İslam’a, kardeşliğe, bütünlüğe zarar vermeden er geç çözülmeli, toplumda çok güçlü adalet, güven duygusunun, devletin ağır ama kararlı mekanizmalarının işletilmesi şart ve elzemdir. Geri dönüşü olmayan yolları Allah’ım bize, torunlarımıza ve kıyamete kadar bu ümmete göstermesin inşallah. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir