Anasayfa / GENEL / Sen git kaçak çayını Kandil’de iç artist!
davutoglu-hdp

Sen git kaçak çayını Kandil’de iç artist!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sırbistan ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda basın açıklaması yaptı. Davutoğlu’nun HDP’ye çok sert sözlerle yüklendi.


Yeni Anayasa çalışmaları kapsamında HDP ile görüşmeme kararı alan Başbakan Ahmet Davutoğlu, kararının gerekçesini sert dille açıkladı. “HDP’nin tahkir” açıklamalarından dolayı randevuyu iptal ettiğini açıklayan Davutoğlu “Okula giden çocukları kanını dökenlerle ne konuşacağım” dedi.

basbakanlik

Davutoğlu, randevu talebi sonrası “Kaçak çayını içer gider” diyen HDP’li Sırrı Süreyya Önder’e de yanıt verdi, “Türkiye ateş çemberinin içinde. Polisimiz askerimiz şehit düşüyor. Kalkmış kaçak çaydan bahsediyor bu senarist. Ne konuşacağım ben bunlarla. Gitsinler kaçak çaylarını Kandil’le içsinler” dedi.

“HDP’NİN TAHKİR AÇIKLAMALARINDAN DOLAYI RANDEVU İPTAL ETTİM”

HDP’yle görüşmeme meselesine gelince: Tahkir açıklamalarından dolayı randevu iptal ettim. Bu randevuyu talep eden bu ülkenin Başbakanı.

Ben seçim sonrası ayrım gözetmeden herkesle görüşeceğimizi söyledim. Randevu talebinde de bulundum. Ama randevu talebinden sonra aynı tutumu sürdürmeleri, sürdürmenin ötesinde hakarete varan ifadeler, tahrik içeren ifadeleri muhatap almam.

Her konuda farklı kanaatlere sahip olabiliriz. Ama samimiyet ve ciddiyet şart. Bu ülkenin başbakanı bu talepte bulunuyor. Benim hayatımda kimseye nezaketsizlik yaptığım görülmemiştir. Şahsen tevazü gösterebilirim ama bana destek veren millet adına tevüzü göstermem.

Benden hesap soracaklarını ima edecekleri yönündeki açıklamalarda bulundular. Benden hesap soracaklarına Cizre’de Sur’da yapanlara hesap sormayacaklar.

“ÇOCUKLARIN KANINI DÖKENLERLE NE KONUŞACAĞIM”
Türkiyelileşmekten bahsediliyordu hani! Hani Türkiye toplumunun bir parçası olacaklardı. 7 Haziran’da bu samimiyetsizlere inanan bunlara oy veren insanlarımız vardı. Hesap sorun bunlara! Niyetleri ortaya çıktı.Okula giden çocukların kanını dökenlerle ne konuşacağım.

“GİTSİN ÇAYINI KANDİL’DE İÇSİN”
Başbakan Ahmet Davutoğlu, randevu iptaline ilişkin yaptığı açıklamada, Önder’in bu sözlerini bir kez daha eleştirdi;

“Mehmetçiğin kanını kimseyle tartışmam. Niyetleri sahih değil. Türkiye ateş içinde olacak. Beyefendi kaçak çaydan bahsedecek ben de o masada oturacağım öyle mi? Gitsinler Kandil ile kaçak çay içsinler. Gece ürettiği esprilerle bizi istihza edecekler öyle mi? Siyaset nezaket meselesidir. Onlara hadlerini bildiririz.

MASAYA OTURACAKLARSA CİDDİ OLSUNLAR

HDP bir siyasi partisi midir? Yoksa terör örgütünün uzantısı mıdır? Ne zaman Türkiye’de bir hamle yapılmak istense bunlar ve bunların dışarıdaki akıl hocaları devreye girdi. Benimle masaya oturacaklarsa ciddi bir siyasi parti olsunlar.”

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

kk

Yüzsüz KK; HDPKK ile yürüyüp bakın ne dedi?

CHP ile HDP yine kol kola! CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’nün 19’uncu gününe HDP’liler de katıldı. …

hdp

HDPKK’lılar da FETÖ gibi kıvırmayı iyi biliyor!

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, ‘terör örgütüne üye olmak’, ‘terör örgütü propagandası yapmak’ ve ‘Toplantı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir