Anasayfa / GENEL / Kılıçdaroğlu yine yalancı çıktı!
baskanlik1

Kılıçdaroğlu yine yalancı çıktı!

Ahmet Davutoğlu Başkanlık Sisteminin en doğru form olduğunu ifade ederek Kılıçdaroğlu’nun “Başbakan istemiyor” iddialarını yalanladı.


Başbakan Ahmet Davutoğlu Sırbistan ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu. Başkanlık Sistemine ilişkin en doğru olan sistemin bu olduğunu vurgulayan Davutoğlu “Doğru olan başkanlık sistemidir” dedi.

“EN DOĞRU FORM BAŞKANLIK SİSTEMİDİR”
“Hep birlikte özgürlükçü bir anayasa yapmamız lazım. Bize göre en doğru form başkanlık sistemidir. Öyle bir anayasa, öyle bir hükümet modeli koyalım ki torunlarımız da rahat etsinler. Benim niyet ve hedefim bu görüşmelerde tamamen özgürlükçü, katılımcı, çağdaş, güçler ayrılığına dayalı bir anayasa. Önyargıları zihnimizden silerek masaya oturmalıyız”

KILIÇDAROĞLU’NU YALANLADI
Davutoğlu bu açıklamalarıyla CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sayın Davutoğlu’nun gündeminde başkanlık sisteminin olmadığı kanaatindeyim” sözlerini de yalanlamış oldu.

Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları;

KALICI BARIŞI TAHSİS EDECEĞİZ
“Balkanlarda kalıcı bir barışı tesis etmek için elimizden geleni yapacağız.

– Dün sayın Cumhurbaşkanı’yla bir araya geldiniz. Terörle ilgili konuştuğunuz biliniyor. Ayrıntı verebilir misiniz?

“Olağan görüşmemizi bu hafta yapamayacaktık. Bir araya geldik. Terörle mücadele konusunu masaya yatırdık. Önemli görüşmeler yaptık.”

HİÇ BİR ÖN YARGIM YOK
– Yeni anasaya için nasıl bir yol izleyeceksiniz? HDP yönetimiyle görüşmeyeceksiniz.

” Parti içinde anayasa çalışmaları yapan arkadaşlarımızla bir araya geldim. 2007 -2011 anayasa süreçlerinde yaşadıklarımızı dinledim.

Sayın Bahçeli ve Sayın Kılıçdaroğlu’na giderken aklımda bir yöntem var. Hiçbir ön yargım yok. Geçmiş dönemde ikisinden de bir netice alamadık. İçerik bağlamında önemli olan Anayasa’nın ruhudur. Özgürlükçü, insan odaklı, vatandaşın devleti tanımladığı bir Anayasa olacak. Hiç kimsenin ön yargılı olmaması lazım. Zihnimde çok açık ve net bir tablo var. Bu tablo tartışılmaz değil.”

HDP’Yİ NEDEN MUHATAP ALMAYACAK
Bütün olanlar kamuoyunun önünde oluyor. Herkesle görüşeceğimi ifade etti. Randevu talebinde bulunurken HDP’den de bulundum. Ancak alışkanlıklarıdır diyebiliriz terörü masum görüyorlar ancak talepten sonra aynı tutumu sürdürmeleri ve saygısızlık ve tahrik ifade eden açıklamalardan sonra onları muhattap almam doğru değildir.

GİTSİN KANDİL’DE KAÇAK ÇAY İÇSİN
Mehmetçiğin kanını kimseyle tartışmam. Niyetleri sahih değil. Türkiye ateş içinde olacak. Beyefendi kaçak çaydan bahsedecek ben de o masada oturacağım öyle mi? Gitsinler Kandil ile kaçak çay içsinler. Gece ürettiği esprilerle bizi istihza edecekler öyle mi? Siyaset nezaket meselesidir. Onlara hadlerini bildiririz.

HDP bir siyasi partisi midir? Yoksa terör örgütünün uzantısı mıdır? Ne zaman Türkiye’de bir hamle yapılmak istense bunlar ve bunların dışarıdaki akıl hocaları devreye girdi. Benimle masaya oturacaklarsa ciddi bir siyasi parti olsunlar.”

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir