Anasayfa / GÜNDEM / RTÜK’ten Kanaltürk’e ‘öküz’ cezası!
kanalturk-okuz

RTÜK’ten Kanaltürk’e ‘öküz’ cezası!

Sanatçı Ali Erkazan, senarist Zülküf Yücel’e ‘’Öküz’’ dedi. RTÜK 25 bin lira ceza verdi. Kanal D’de yayınlanan ‘’Kötü Yol’’ adlı dizinin senaristi Zülküf Yücel’e, “Öküzlere hakaret olacak ama, adam öküz” diyen başrol oyuncusu Ali Erkazan’ın sözleri, Kanal Türk’e 25 bin lira ceza getirdi.

‘’En Son Babalar Duyar’’ adlı dizide baba rolü ile tanınan sanatçı Ali Erkazan, 13 Kasım 2012 günü Kanaltürk’te yayınlanan magazin programına katıldı.

Gazeteport’un haberine göre, programda, ‘’Kötü Yol’’ adlı dizinin yayından kaldırılmasına değinen  Erkazan ‘’Dizi Zülküf denen öküz nedeniyle bitti. Biz onun bo.. an senaryolarını başarıyla oynadık. Öküze hakaret olur ama, ben buna öküz demeyim de ne diyeyim? .Dizi kaldırıldı 50 kişi işsiz kaldı. Mutlu musun sayın öküz ?’’ dedi.

Sunucu Müge Dağıstanlı da, ‘’Bunlar senarist değil ukala. Ne yapımcılarımız yapımcı, ne senaristlerimiz. Kompleksli yaratıklar. Rüşvet ilişkileriyle bürokratik birtakım şeylerle işlerini yürütüyorlar” cevabını verdi.

Yayını inceleyen RTÜK üyeleri,   senarist Zülküf Yücel’e karşı küçük düşürücü ifadeler kullanılmasını ‘’İnsan onuruna aykırı ve eleştiri sınırları ötesinde’’ buldu. Kanaltürk’e bir aylık ticari iletişim gelirinin yüzde bir oranında ve 25 bin 762 lira para cezası verdi.

MEDYAGUNDEM

korsan-sov

FETÖ’den hukuku iğfal eden bol yalanlı korsan şov yayını!

Paralel Yapı’nın medya organları Bugün Tv ve Kanaltürk’ün İstanbul Şişli’deki binasında kayyumun içeri girmesinin ardından …

adnan-kanaturk1

Fetocular malımıza çöktü!

CHP Milletvekili Tuncay Özkan ile birlikte Kanaltürk Televizyonu’nun kuruluşunda yer alan Gazeteci Adnan Bulut, FETÖ …

kamal

Tuncay Özkan’ın “Beni cemaate sattı” dediği isim!

Ergenekon davasında 6 yıl hapiste kalan, CHP Parti Meclisi üyesi Tuncay Özkan, “Elimden zorla aldılar” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir