Anasayfa / ANALİZ / Tuncay Özkan’ın “Beni cemaate sattı” dediği isim!
kamal

Tuncay Özkan’ın “Beni cemaate sattı” dediği isim!

Ergenekon davasında 6 yıl hapiste kalan, CHP Parti Meclisi üyesi Tuncay Özkan, “Elimden zorla aldılar” diyerek davalık olduğu Gülenci işadamı Akın İpek’ten eski kanalı Kanaltürk’ü geri almaya uğraşırken, “satış”ın kralını gördü! Dün kendisine “abi” diyen sağ kolu bugün Gülencilere “abi” demeye başladı!


MEDYAGUNDEM.COM- 6 yıl önce sahibi olduğu Kanaltürk’ü 30 milyon dolara Gülen örgütünden Akın İpek’e satan Tuncay Özkan, geçtiğimiz gün Kanal bizden zorla alındı. Hile ile, baskıyla alındı. İçeriye alındım, bana Savcı Zekeriya Öz’ün ilk sorusu ‘Kanaltürk’ü satın alanları kazıklamışsın’ oldu. Ben, Kanaltürk’ü geri almak için çeşitli davalar açtım. Bu davalar ben içerdeyken açıldı. Davalar sürüyor. Biz, Kanaltürk’ü geri almak için mücadelemizi sürdürüyoruz.” açıklamasını yapmıştı. 

Ergenekon davasında 6 yıl tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan Tuncay Özkan’ın “Kanaltürk elimden zorla alındı” açıklamasına Akın İpek cephesinden gelen cevapta “Kanaltürk Logolu televizyon kanalı Sayın Tuncay Özkan’ dan satın alınmamıştır. Tuncay Özkan hiçbir şekilde satış sözleşmesine veya herhangi bir resmi satışa muhatap değildir.” denilerek kafaları karıştıran bir açıklama yapıldı.

Peki İpek Medya Grubu, “En başta belirtmek isteriz ki; Kanaltürk Logolu televizyon kanalı Sayın Tuncay Özkan’ dan satın alınmamıştır. Tuncay Özkan hiçbir şekilde satış sözleşmesine veya herhangi bir resmi satışa muhatap değildir.” açıklaması ne anlama geliyor?

Herkesin Tuncay Özkan’a ait olduğunu bildiği Kanaltürk için Gülenci işadamı Akın İpek’in açıklamasının bir anlama olmalı…,

İşin sırrı açıklamanın devamında:

“Kanaltürk logosu ile yayın yapan kanalın sahibi Yaşam Televizyon Hizmetleri A.Ş.  olup bu şirkette de Sayın Tuncay Özkan’ın hiçbir hissedarlık ve/veya sahiplik bağı bulunmamaktadır. Yaşam Televizyon Yayın Hizmetleri A.Ş., 12.05.2008 tarihli pay satım ve devir sözleşmesi ile eski hissedarlar Ahmet Burak Mızrak, Müjdat Kerimcan Kamal, Havva Göksu, Emre Eren ve Tuncay Mollaveisoğlu sahibi olduğu hisselerin satın alınması suretiyle devralınmıştır.

Kapsamlı ve detaylı bir satın alma sözleşmesi ile kanalın yayın sahibi olan şirketin hisselerinin tümü satın alınmış olup tüm devir süreci hem mevzuata hemde satış sözleşmesine uygun olarak tamamlanmış ve devirler gerçekleşmiştir. Belirtilen Televizyon Kanalı, borç alacak dengesi ve resmi bilançolarda yer alan kısa ve uzun vadeli borç kayıtları gözetilerek yapılan değerleme raporlarına uygun olarak rayicinde ve bedeli tam ve eksiksiz ödenmek suretiyle satın alınmıştır.”

EN YAKIN ADAMI KERİMCAN KAMAL TUNCAY ÖZKAN’I SATTI

Gülenci Akın İpek’in sahibi olduğu Kanaltürk’ten yapılan açıklamadaki bir isim kilit önem taşıyor. Müjdat Kerimcan Kamal. Tuncay Özkan’ın bir dönem sağ kolu olan Kamal, Gülen örgütünün Kanaltürk’ü ile Tuncay Özkan arasındaki savaşın da tam ortasındaki isim.

Kulislere göre dünün Ergenekoncusu Kamal, bugünlerde “Gülenci” olmuş… Kamal için Tuncay Özkan “Kerimcan Kamal bizi sattı” diyormuş.

Hatta Kamal, Akın İpek’in Kanaltürk’ünden de çıkmıyormuş. Şu tivit dün Ergenekon’la dans eden Kamal’ın bugün paralel örgütle dansa başladığına dair ciddi bir iddiayı taşıyor:

kerimcan

Kamal’ın paralel örgütün televizyonu Kanaltürk’te görülmesi bir yana hakkında konuşulanlar daha da ilginç. Dün Tuncay Özkan’a “abi” diyen Kamal, bugün 14 Aralık’taki operasyonla tutuklanan Samanyolu TV Medya Grup Başkanı Hidayet Karaca’ya “abi” demeye başlamış! İddia o ki Gülen’in Samanyolu TV’sine de adını koymadan program yapıyormuş. Akın İpek’le yeni projeleri varmış. “Abi”lerinden biri de Akın İpek olmuş yani..

Tuncay Özkan, Kerimcan Kamal için “Biz hapise girdik o cemaatle iş tuttu” diye konuşuyormuş.

Tuncay Özkan’ın Kanaltürk’ü Akın İpek’e satması kadar asıl “satış” Özkan’ın en yakın adamından gelmiş görünüyor.

Davalık olan Kanaltürk satışına Kerimcan Kamal’ın Gülen örgütü ile derin ilişkisinden bakmak meseleye dair ışık tutabilir.

Özkan “Elimden kanalımı zorla aldılar” derken, bir dönem en yakınındaki isme paralel örgütle işbirliği yapıp ihanet ettin mesajı veriyor olmasın.

MEDYAGUNDEM

tuncay2

FETÖ’nün siyasi ayağı CHP’den itiraf; Erbakan’ı FETÖ devirdi

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’dan 28 Şubat postmodern darbesine ilişkin itiraf gibi bir açıklama geldi. …

ipek

“Tüm malım feda olsun”dan “Gülen terörist”e!

FETÖ/PDY örgütü içinde kadın kollarında aktif olarak görev yapan ve FETÖ mensuplarının “Melek Anne” olarak …

ipek-fe

Başhırsız Feto altın madenlerimizi boşaltmış!

Koza-İpek iddianamesiden: Gümüşhane’deki Mastra Altın Madeni’nde dökümü yapılan her 5 altın külçesinden biri kayıtlarda gösterilmeyerek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir