Anasayfa / GENEL / PKK gibi yol kesen Mimarlar Odası’nın oyunu bozuldu!
mimarlar3

PKK gibi yol kesen Mimarlar Odası’nın oyunu bozuldu!

Ankara 2. İdare Mahkemesi, Ankara Bulvarı’nın trafiğe açılmasına karar verdi.


Ankara Bulvarı, 5. İdare Mahkemesinin AOÇ imar planlarının iptal kararı doğrultusunda 03.00’ten itibaren trafiğe kapatılmıştı. Ankara 2. İdare Mahkemesi’nin kararıyla yeniden ulaşıma açıldı.

Başkentte ulaşımı büyük ölçüde rahatlatan Ankara Bulvarı, 5. İdare Mahkemesinin Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) imar planlarının iptal kararı doğrultusunda belediye ekiplerince 03.00’ten itibaren trafiğe kapatıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığında görevli işçiler, bulvarın Çiftlik Kavşağı girişini beton bariyerlerle ulaşıma kapattı.

Yaklaşık 13 saat sonra Ankara Bulvarı’nın ulaşıma açıldığı haberi geldi. Ankara 2. İdare Mahkemesi, Bulvar’ın ulaşıma açılması yönünde karar verdi.

KAPATMA NERELERİ ETKİLEMİŞTİ?

Ulaşıma kapatılan alanlar, Ankara’nın doğu-batı aksında trafiğin büyük oranda yükünü çeken Ankara Bulvarı’nın yanı sıra, Şaşmaz Bulvarı, Zırhlı Tümen önünde açılan yeni yolun bir bölümü, İstanbul Yolu Çiftlik Kavşağı ile çiftlik içindeki eski hemzemin geçit arasında yapılan viyadüğü de kapsıyor.

– Ankara Bulvarı’nın kapatılmasından etkilenecek bölgeler Celal Bayar Altgeçidi gidiş-geliş kapatıldı, trafik Silahtar Caddesi istikametine verildi. Trafik yoğunluğundan hastanelerin bulunduğu bölge, Sıhhiye ve Tandoğan etkilenecek.

Hipodrom Caddesi bağlantısı gidiş-geliş kapatıldı, Yenimahalle, Keçiören, Ulus, Etlik ve hastaneler bölgesinde trafik yoğunlaşacak.

İstanbul Yolu Çiftlik Kavşağı ile eski hemzemin geçit arasındaki viyadük kapatıldı. Trafik, Yenimalle, Demetevler, Batıkent bölgesi ve İstanbul Yolu’na kayacak.

AOÇ Köprüsü ve bağlantı yolları gidiş-geliş kapatıldı. Cumhurbaşkanlığı Bulvarı trafiği, Silahtar Caddesi’ne verilecek. Gazi Mahallesi, Söğütözü, Beştepe bölgesinde yoğunluk yaşanacak.

TİGEM Köprüsü ve bağlantı yolları kapatıldı. Trafik, Çiftlik Caddesi ve Silahtar Caddesi’ne verilecek. TİGEM, Türk Traktör, MKE Fişek Fabrikası etkilenecek.

Marşandiz Köprüsü bağlantı yolları kapatıldı. Araçlar, Anadolu Bulvarı’nda seyredecek.

Güvercinlik ve BELKO alt geçidi, Şaşmaz Bulvarı, Ümitköy ve Etimesgut bağlantısı kapatıldı.

Ankara Barosu ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğine (TMMOB) bağlı Mimarlar Odası, Peyzaj Mimarları Odası, Şehir Plancıları Odası, Ziraat Mühendisleri Odası ve Çevre Mühendisleri Odası tarafından açılan dava sonucu 5. İdare Mahkemesi, AOÇ imar planlarını iptal etmişti.

AOÇ güney-batı yönünde yer alan, günde 350 bin aracın geçtiği 14,5 kilometrelik alanı kapsayan Ankara Bulvarı, İstanbul ve Eskişehir yolu, Anadolu Bulvarı, Ümitköy, bilkent, Sincan, Etimesgut, Şaşmaz, Eryaman ve Batıkent’te oturanların ulaşımını rahatlatmak için yapılmıştı.

 

mimarlar

MEDYAGUNDEM

kk1

Takozlar odası kaos kokusunu aldı!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nden Gezi ayaklanması öncesinde olduğu gibi üyelerine sözde adalet yürüyüşüne …

mimar

Mimarlar Odası sokak provokasyonuyla suçüstü

Ankara Valiliği, “Hayır’ı dağıtamazsın, Evet dağıtacaksan dağıtabilirsin” diyen kişinin polis değil TMMOB üyesi olduğunu tespit …

mgokcek

Kan donduracak iddia; FETÖ infaz darbesine kalkışacak

Melih Gökçek sosyal medya hesabından yine çok ses getirecek açıklamalarda bulundu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı …

1 Yorum yapıldı

  1. hdpkk yı meclise taşıyan ittifaklardan biri de tmmobdur. seçim öncesi ve sonrasında birlikte düzenledikleri etkinlikler basına pekçok kez yansıdı selahattin demirtaşın seçim sonrası ilk ziyaretleri tmmob ve tabipler odasınaydı sonra da ver elini brüksel terörist başlarından zübeyr aydar… O nedenle taktiklerinin de aynı olması doğal pkk silahla yol keser tmmob mahkeme kararıyla pkk iş makinası yakarak,işadamlarını , işçileri tehdit ederek yatırımları engeller tmmob aynı şeyi mahkeme kararıyla yapar.. Amaç ortaktır. Türkiyenin önüne takoz koymak. yatırımları engellemek kalkınmayı engelleyerek kendi varlıklarını devam ettirmek. doğuda silahla pkk batıda mahkeme kararıyla .tmmob bu ilişkiler çok iyi bir şekilde teşhir edilmelidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir