Anasayfa / GENEL / FETÖ lideri Feto’dan “yoldan çıktık” itirafı!
feto-itiraf

FETÖ lideri Feto’dan “yoldan çıktık” itirafı!

FETÖ lideri Fetullah Gülen kişisel blog sitesi olan Herkul.org üzerinden yaptığı son açıklamada, içlerine düştükleri bataklığı ”Bunlar şefkat tokadı veya kulak çekilmesi şeklinde mülahazaya almak lazımdır.” diye itiraf etti.


FETÖ lideri Fetullah Gülen kişisel blog sitesi olan Herkul.org üzerinden içlerine düştükleri bataklığı ”Bunlar şefkat tokadı veya kulak çekilmesi şeklinde mülahazaya almak lazımdır.” diye açıkladı.

YOLDAN ÇIKTIKLARINI KABUL ETTİ

Yoldan saptıklarını itiraf eden Gülen, ”Son dönemde şahit olduğumuz çekmeler, ızdıraplar, tehcirler, tehditler, tenkiller, ibadeler, mahkûmiyetler, mağduriyetler, mazlumiyetler, mevkufiyetler, mustantakiyetler… Bütün bunlar bizi üzebilir. Bunları da şefkat tokadı veya kulak çekilmesi şeklinde mülahazaya almak lazımdır. Doğru yolda doğru yürüme hususiyetlerini koruyamayabiliriz; hafizanallah, kaymalar yaşayabiliriz. İhtimal ki biz yürüdüğümüz bu yolda yolun âdâbına tam uyamadık; Hazreti Mevlâ da kulağımızdan hafif tuttu ve çekti. ”dedi.

KENDİSİYLE ÇELİŞTİ

İktidara beddua eden Gülen yaptığı açıklamada kendiyle şöyle çelişti: ”Ayrıca size haksızlık ve kötülük yapan insanlar hakkında öyle perişan olmaları dileğinde bulunmayın. Herkes hakkında hep hayır mülahazası içinde bulunmalı; insanların cehenneme gitmelerini arzu etmemeli; Allah’ın gazabına uğrayarak Hazreti Nuh kavmi gibi, Âd gibi, Semud gibi, Sodom gibi, Eyke ve Medyen halkı gibi helak olmaları, dünya ve ukbalarını kaybetmeleri dileğinde bulunmamalı.”

GAYRETULLAH’A DOKUNDU ENDİŞE ETMEYİN

Cemaatini de teselli etmeyi unutmayan Gülen, ”Gayretullaha dokunduğu zaman, günümüzün zalimleri de çer-çöp gibi savrulup gidecekler, hiç tereddüdünüz olmasın. Takvim vermek ve zaman belirlemek, bu mevzuda karanlığa taş atmak olur; bu, Allamu’l-guyub Allah’a karşı bir saygısızlıktır. Bir zaman veremeyiz ama bildiğimiz bir âdet-i ilahiye, âdet-i sübhaniye var. Cenâb-ı Hak, zalimlere hep öyle yapmıştır: Nuh kavmi, Hud kavmi, Salih kavmi, Şuayb kavmi, Lut kavmi, Seyyidina Hazreti Musa’nın kavmi… Hepsi hazan yemiş yapraklar gibi savrulup gitmiş, ağaçların başındayken toprağın bağrında gübre haline gelmişlerdir. Hiç tereddüdünüz olmasın, endişe etmeyin.”

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

1 Yorum yapıldı

  1. Açgözlü, müflis ve ahlâksız patronların avanak elemanları yanında tutabilmek ve ucuza çalıştırmak, sebatını canlı tutabilmek için başvurdukları kolay ve etkili bir numaradır:
    “Ha gayret, dayanın çocuklar, güzel gunler çok yakın”. Elemanlar ne kadar ahmak olursa o kadar etkili olan bir mavradır. Oysa, güzel gunler hep de çıkmaz ayın son çarşambasına kalır. Numaranın etkisi, elemanın mahvolmasına veya uyanıp aklını başına almasına kadar devam eder. Eleman iş işten geçmeden uyanırsa, patron tekmeyi yer. Bu durumda eleman, az bir zararla işten sıyrılan taraf olur. Şayet eleman iş işten geçtikten sonra uyanmışsa hem tekmeyi yer, hem de mağduriyeti ve yediği kazıklar yanına kalır. Pişmanlık da işe yaramaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir