Anasayfa / GENEL / Takozlar odası kaos kokusunu aldı!
kk1

Takozlar odası kaos kokusunu aldı!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nden Gezi ayaklanması öncesinde olduğu gibi üyelerine sözde adalet yürüyüşüne katılma çağrısı yaptı.

Önce Tabipler Odası, şimdi de Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) üyelerine mesaj yollayarak onları CHP’nin sözde “Adalet” yürüyüşüne katılmaya çağırdı.

Telefonla bütün üyelerine mesaj yollayarak, üyelerini ve onların çevresindeki herkesi CHP’nin eylemine katılmaya çağırdı.

Üyelerine SMS ile çağrı yapan Mimarlar Odası, CHP’nin sözde “Adalet” yürüyüşüne katılacaklar üyelerinin yapması gerekenler konusunda bilgilendirmeyi de ihmal etmedi.

Mimarlar Odası’nın üyelerine gönderdiği SMS şöyle:

MİMARLAR ODASI HERKES İÇİN ADALET VE DEMOKRASİ ÇAĞRISI!
21 Haziran 2017

“Hukuk ve adalet” 15 Temmuz 2016 “darbe girişimi” bahane edilerek ilan edilen OHAL (Olağanüstü Hal) koşullarında, tüm muhalifleri susturma ve sindirme operasyonlarının aracı haline getirilmiştir.

Meşru olmayan referandumun ardından; üyeleri yürütme tarafından belirlenen partili HSK (Hâkimler ve Savcılar Kurulu) üyeleri ve şaibeli sınavlarla atanan hâkim ve savcılar ile taraflı bir yargı yapılandırılmıştır.

“Hiçbir organ, makam, merci veya kişi, yargı yetkisinin kullanılmasında mahkemelere ve hâkimlere emir ve talimat veremez; genelge gönderemez; tavsiye ve telkinde bulunamaz” şeklindeki açık Anayasa hükmüne rağmen kamuoyu önünde verilen talimatlarla yargı bağımsızlığı tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Bu çerçevede “adalet ve demokrasi” olmazsa temel insan haklarının, güvenli ve sağlıklı bir çevrede yaşama hakkının gerçekleşemeyeceği bilinciyle; bütün duyarlı toplum kesimlerini “herkes için adalet ve demokrasi” yürüyüşünü meşru bütün zeminlerde büyütmeye çağırıyoruz.

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir