Anasayfa / GENEL / Paralel tetikçiler birbirlerine girdiler!
ayse-sazak6

Paralel tetikçiler birbirlerine girdiler!

O belgesel paralel tetikçileri birbirine düşürdü. Derya Sazak’ı meğer paralel çetenin tetikçi bir grubu fena harcamış!


MEDYAGUNDEM.COM- “İşsiz gazeteciler” diye paralel çete destekli bir belgesel çektileri birbirlerine girdiler. Derya Sazak’ın Aydın Doğan’dan hediye aldığı 700 bin dolarlık villa belgeselden daha çok konuşuldu. Doğan’ın hediye villasından sonra Sazak’ın 100 bin dolarlık “Yalı Çapkını” isimli lüks teknesi de gündeme geldi.

sazak-villa

Yurt gazetesinden kovulduktan sonra paralel medyanın televizyonu Samanyolu TV’de iş verilen Derya Sazak’ın eşi Ayşe Sazak, Yasemin Çongar ve Hasan Cemal’i topa tuttu.

belgesel

Ayşe Sazak Twitter’dan resmen bombalayarak, “İşlerinden olan gazeteciler belgeselinde evimizi arkadaşlarımız malzeme etmekle kalmamış tetikçi medyaya gümüş tepside sunmuş. Ne dayanışma?!” diye yazdı.

Hasan Cemal’i kast ederek “Evini Zafer Çağlayan’a satan işini bıraktırılan gazeteci neden gizleniyor o zaman?” diyen Ayşe Sazak, belgeseldeki soru nedeniyle Yasemin Çongar’a sitem ederek “Başta Tuluhan Tekelioğlu’na ve emeği geçen tüm P24’teki dostlara belaltı teknikleri için teşekkürler. Oray Eğin’in sana ve ailene yaptıklarının aynını senin yayın kurumumun bize yapmasına nasıl gönlün razı oldu Yasemin?” mesajını paylaştı.

‘SIRTINDAN HANÇERLENMEK BU OLSA GEREK!’

Ayşe Sazak şöyle devam etti:

“İşinden olmak, haksızlığa uğramak, arka çıkacaklarınca sırtından hançerlenmek bu olsa gerek! En çok sen tanıksın bizim tek kuruşluk çıkar ilişkisine asla bulaşmadığımızı… Tetikçi medyaya altın tepside sundunuz bizi. Zafer Çağlayan’a evini satan ‘dost’ların neden konu olmadı değerli belgeselinize o zaman? O da ev ve akçeli konu değil mi?”

aysesazak

ayse-sazak3

ayse-sazak2

700 BİN DOLARLIK EV SORUSU

Belgeselde Tuluhan Tekelioğlu’nun “Bu ev Aydın Doğan’ın size hediye ettiği ev mi?” sorusu üzerine Derya Sazak şöyle yanıt vermişti:

“Hediye değil. Hayır, hediye söz konusu değil. Ben Ankara’dan geldikten sonra, ikinci yılın sonunda, yalnız bana değil, Ertuğrul’a (Özkök) ve Mehmet Ali Yalçındağ’a da gazetedeki mukavelemizin gereği olarak alınan ev. Gazeteci olarak Ankara’dan geldim. Bir yerde oturmam gerekiyordu. O yıllarda medyada çok iyi para kazanılıyordu. Sözleşmemin karşılığı olarak alındı. O zaman yüksek bir rakam da değildi, 700 bin dolara alındı.”

PARALEL TETİKÇİLER BİRBİRLERİNE GİRDİLER

Ayşe Sazak’ın açıklamaları paralel tetikçiler arasındaki ilginç bir kavgayı da su yüzüne çıkardı. Sözkonusu belgeseli hazırlayan paralel örgütün operasyon sitelerinden t24’e bağlı bir p24 isimli platform. t24’ün de başında Doğan Akın var. Paralel tetikçiliği tescilli Akın, iki yıl önce Sazak’ın lüks teknesini ilk gündeme getiren isimdi. Akın, Sazak’ın daha Milliyet’teyken lüks yatı için Napoli’de gazeteden bir ekibi görevlendirdiğini yazmıştı. Belli ki Sazak’la kavga eskiye dayanıyordu ve Doğan Akın, Hasan Cemal ve Yasemin Çongar ekibinden oluşan paralel troyka, belgeselde de Sazak’a bitirici darbeyi vurdular.

Şimdi soru şu: Doğan Akın-Hasan Cemal-Yasemin Çongar paralel troykası paralel örgütün tetikçisi Derya Sazak’ı niye harcadı? 

dogan-sazak

derya-sazak5

MEDYAGUNDEM

hasan4

Teröre iliştirilmiş gazeteci artığı!

FETÖ’nün medya yapılanması davasının ilk duruşması bugün görülecek. Hasan Cemal şimdi de orada ortaya çıktı. …

hcemal

Terörist Hasan Cemal’e 9 yıl hapis cezası

Gazeteci Hasan Kaya Cemal’in “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan yargılandığı davada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, …

hcemal

PKK sevici Hasan Cemal’e hapis cezası

Gazeteci Hasan Cemal, PKK elebaşlarından Fehman Hüseyin ile ilgili yazdığı yazı nedeniyle, “terör örgütü propagandası …

1 Yorum yapıldı

  1. her biri birbirinden karektersiz insanlar sürüsü, Kendilerini sıkıntıya sokacak menfaatlerine azıcık dokunacak bir hareket yapan babalarını bile tanımaz bunlar. Dün aynı odaklardan beslenirlerken sorunları yoktu ama musluklar kesilince hemen gerçek yüzleri hem de en çirkef haliyle ortaya çıktı. Bir insan alın teriyle çalışarak sahip olduğu şeylerin kamuoyunca bilinmesinden neden rahatsızlık duyar ki sadece gazetecilik faaliyetleriyle o köşklerin ve yatların alınamayacağını kendisi de bildiğinden olmasın. Peki bunun üstüne bir de konuyu kendinden uzaklaştırmak adına daha da çirkinleşip başkalarını adres göstermeye ne demeli işte karekter zafiyetine boyut atlatma diye asıl ben buna derim. Bir şeyle suçlandığınızda mertçe kendinizi savunmak yerine suçu başkasının üstüne atma korkaklığından asla kurtulamayacaksınız değil mi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir