Anasayfa / GENEL / Demirören’den Derya Sazak’a büyük darbe!
derya-sazak5

Demirören’den Derya Sazak’a büyük darbe!

MEDYAGUNDEM.COM- Medyadaki Hasan Cemal, Cengiz Çandar ve Taraf odaklı “operasyon ekibi”nin “operasyon sitesi” t24’ün haberine göre, genel yayın yönetmenliği görevinden alınan Derya Sazak’ın Milliyet’teki köşesi gazetenin patronu tarafından kapatıldı.

Milliyet’teki son yazısı 29 Temmuz 2013’te yayımlanan Derya Sazak, izin dönüşü tekrar yazılarına başlamak istedi. Ancak, T24’ün aldığı bilgilere göre, “patron katı” olarak bilinen gazetenin 8. katından “Sazak’ın yazmasının istenmediği” haberi geldi. Bunun üzerine Derya Sazak, Erdoğan Demirören’in büyük oğlu olan ve aynı zamanda Futbol Federasyonu Başkanlığı’nı yürüten Yıldırım Demirören’le görüşmek istedi. Erdoğan Demirören yerine Yıldırım Demirören’le konuşmak isteyen Sazak’a, bu görüşmede köşesine dönemeyeceği bildirildi. Yıldırım Demirören, Sazak’a, yazılarına başlamasını istemediklerini iletti.

İstifa etmemesi veya bir karar değişikliği olmaması durumunda Sazak’ın bir süre yazmadan ve herhangi bir şey yapmadan gazetede varlığını sürdüreceği, “gönderilme rotası”na sokulduğu bu sürecin ardından yaklaşık 30 yıldır çalıştığı Milliyet’le ilişkisinin kesileceği belirtiliyor.

Haberdeki en ilginç ayrıntı ise şu detay:

“Gazetenin koridorlarında, genel yayın yönetmenliği sırasında aldığı yelkenli tekne nedeniyle patronajdan yaklaşık 100 bin Euro aldığı belirtilen Sazak’ın borçlarının taksitlendirilmesinin de bu süreçte konuşulduğu anlatılıyor.”

dogan-sazak

MEDYAGUNDEM

enis-derya

O medya yöneticilerine hesap sorulsun!

Hürriyet ve Milliyet’e sorulsun; o iki muhabir FETÖ’nün talimatıyla Emniyet’ten nasıl çekildi? MEDYAGUNDEM.COM- FETÖ’nün en kudretli …

bila

Kovdular ama istifa etmiş gibi çek panpa!

Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila görevinden istifa etti. Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni …

karakas-m

Ve Milliyet o ismi de kovdu!

Demirören ailesi Milliyet ve Vatan’ı işgal eden sol terör örgütü sempatizanı ve PKK’lı gazetecileri bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir