Anasayfa / GENEL / Milliyet’te deprem! Sazak gitti!
derya-sazak4

Milliyet’te deprem! Sazak gitti!

MEDYAGUNDEM.COM- Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak, görevinden ayrıldı. Yaklaşık 9.5 ay önce Tayfun Devecioğlu’nun yerine genel yayın yönetmeni olan Derya Sazak görevini bıraktı…

Derya Sazak çalışanlara nasıl veda etti, kimlere teşekkür etti? O mektupta Ankara’daki yeni atamaları da duyurdu?

Sazak çalışanlara bir de veda mesajı yolladı:

“Değerli çalışma arkadaşlarım,

Genel Yayın Yönetmenliği görevimden ayrılıyorum.

Birlikte çalıştığımız 9,5 ay süresince; Milliyet kimliğinin yeniden inşası ve yapılandırılması sürecinde, İmralı Tutanakları başta Obama röportajı, Gezi Parkı haber ve yorumlarıyla  Türkiye’de dürüst, namuslu, saygın gazeteciliğin –istenirse- pekâla yapılabileceğini kanıtlayan değerli çalışma arkadaşlarıma özverili ve başarılı çalışmalarından ötürü teşekkür ederim.

Bu teşekkürde en büyük payı Tahir Özyurtseven, Umut Alphan, Bertan Ağanoğlu, İlke Gürsoy yönetimindeki Yazı işleri ekibimiz, Haber Araştırma, Ekonomi, Dış Haberler, Ek Yayınlar, Spor ve Fotoğraf servislerimizle, yurtiçi ve yurtdışında gece gündüz çalışan muhabirlerimiz ve yazarlarımız hak ediyor.

Aynı teşekkürü idari servislerdeki arkadaşlarımıza, baskı, teknik, satış, pazarlama ve reklamdan sorumlu tüm çalışan ve yöneticilerimize iletirim.

Milliyet Genel Yayın Yönetmenliği’ni üstlenen arkadaşım Fikret Bila’ya yeni Ankara Temsilcimiz Serpil Çevikçan ve Ankara Haber Müdürlüğü’ne getirilen Gökçer Tahincioğlu’na başarılar dilerim.

Sevgi ve saygılarımla,

Derya Sazak”

SAZAK KARİYERİNİ BİTİREN İŞLER YAPTI

Derya Sazak’ın Milliyet’teki genel yayın yönetmenliği kariyerini de bitiren işlerle doluydu. İmralı zabıtları sızdırması ile çözüm sürecini sabote etmek isteyenlere “tetikçilik” yaptı. Gazetesinin sürekli tartışılan işleriyle büyük tepki topladı. Son olarak da Mısır’daki katliama katliam demeyip “iç savaş” manşeti atan Derya Sazak’ın kariyerinin bitişinde verdiği “darbeci görüntü” not edildi.

İşte Sazak’ın adım adım tükenişinin MEDYAGÜNDEM’den belgeleri:

milliyet-derya

milliyet-akil

 

milliyet-misir

milliyet-mursi

milliyet-misir1

derya-onur-sazak

derya-sazak

 

derya-sazak3

 

MEDYAGUNDEM

enis-derya

O medya yöneticilerine hesap sorulsun!

Hürriyet ve Milliyet’e sorulsun; o iki muhabir FETÖ’nün talimatıyla Emniyet’ten nasıl çekildi? MEDYAGUNDEM.COM- FETÖ’nün en kudretli …

bila

Kovdular ama istifa etmiş gibi çek panpa!

Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila görevinden istifa etti. Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni …

karakas-m

Ve Milliyet o ismi de kovdu!

Demirören ailesi Milliyet ve Vatan’ı işgal eden sol terör örgütü sempatizanı ve PKK’lı gazetecileri bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir