Anasayfa / GENEL / Kobani bahanesiyle Türk’le Kürt’ü birbirine düşürme provokasyonu!
kobani

Kobani bahanesiyle Türk’le Kürt’ü birbirine düşürme provokasyonu!

Gezi’nin aktörleri dün Taksim’de, Kadıköy’de, İzmir’de ve Ankara’da ‘sokağa çıkın’çağrıları yaptı. Kobani’yi bahane edip Gezi’de yanlarına çekemedikleri Kürtlerle yeni bir Gezi kalkışması denediler. Bu kapsamda Diyarbakır’da Atatürk büstüne saldırı gerçekleşti.

IŞİD’in Kobani’ye girdiği haberleri üzerine HDP bir açıklama yaparak sokağa çıkma çağrısı yaptı. HDP’ye ilk destek, Gezi olaylarında yanlarına çekemedikleri Kürtlerle birlikte yeni bir Gezi kalkışmasını harekete geçirmek isteyenlerden geldi. CHP’nin gençlik örgütleri, Ulusalcılar ve Kemalistler internet üzerinden ‘sokağa çıkın’ mesajları yayınladı.

SOKAKLAR ATEŞE VERİLDİ

Çağrılar üzerine sokağa çıkan gruplar IŞİD’e tepki bahanesiyle izinsiz gösteri düzenledi. Yol kapatıp, gösteri yapan ve sokakları yakıp yıkan gruplar polislerle çatıştı.

ATATÜRK BÜSTÜNE ÇİRKİN SALDIRI

Diyarbakır’da IŞİD karşıtı eylem yaptıklarını savunan gruplar ise kent merkezindeki Ofis Semti’nde bulunan banka şubelerine saldırdı. Ayrıca Ofis Semti’nde bulunan bir öğrenci yurdundaki Atatürk büstü öğrenciler tarafından binadan aşağıya atıldı. Göstericilerden biri ise Atatürk büstüyle adeta oyun oynadı.

ataturk

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

kk

Yüzsüz KK; HDPKK ile yürüyüp bakın ne dedi?

CHP ile HDP yine kol kola! CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’nün 19’uncu gününe HDP’liler de katıldı. …

kk1

Takozlar odası kaos kokusunu aldı!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nden Gezi ayaklanması öncesinde olduğu gibi üyelerine sözde adalet yürüyüşüne …

1 Yorum yapıldı

  1. müslüm akkuş

    Kobane bana görede bahane.Türkiye oradan gelenlere alabildiğine yardmcı oldu.Yüzbinlere kucak açtı.Buna ağmen sokaklar terörize edildi.Arabalar,otobüsler,dükkanlar,bankalar ateşe verildi.Yapılanların karşılığı bu olmamalıydı.Anlaşılan anladıkları dilden cevap verilmesi gerekiyor.Askere,polise saldıranlar sıkıştıkları zaman asker ve polisten yardım istiyorlar.Türkiyeyi sıkıntıya skmaktan zevk alanlara ders verilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir