Anasayfa / VİDEO / Türk gazeteciye işkence televizyonda
cuneyt-unal1

Türk gazeteciye işkence televizyonda

Suriye’nin Halep kentinde kaybolan Türk kameraman Ünal’ın işkence yapıldığı belli olan görüntüsü, Suriye’nin resmi televizyon kanalı El-Ahbariye’de yayımlandı.

Irak’ın El-Hurra televizyonu adına görev yapan Türk kameraman Cüneyt Ünal’ın ne zaman çekildiği tam olarak belli olmayan görüntülerinde yüzünde darp izleri olduğu ve ezberletilmiş metni kameraya okuduğu görülüyor.

Türkçe konuşması Arapça altyazıyla yayımlanan Ünal’ın görüntüde; ”Adım Cüneyt Ünal, İstanbul’dan Hatay’a uçakla geldim. Hatay’dan Kilis’e arabayla geldim. Kilis’ten Azez köyüne silahlı grupla birlikte geçtim. Yanımdaki grupların hepsinin elinde silah vardı. Silahlı grupların içinde, Çeçenli, Libyalı, Katarlı, Suudi Arabistanlı gruplar vardı” dedirtiliyor.

Ünal, Filistinli gazeteci Beşşar Fehmi ile iki hafta önce Halep’te kaybolmuş ve kendilerinden haber alınamamıştı.

Tedirginliği görüntüye yansıyor

Ünal’ın taşıdığı tedirginlik görüntülere de yansıyor. Zorla metin okutturulduğu ve bazı ezberletilen cümleleri söylemeye zorlandığı anlaşılan görüntüde Ünal, terörist olarak lanse ediyor.

Tecrübeli gazeteci Cüneyt Ünal’ın Suriye televizyonuna çıkarıldığında Arapça yer isimlerini ve özel isimleri yanlış telaffuz etmesi, tutuk konuşması dikte ettirilerek ezberletilmiş bir metni okuduğu izlenimi veriyor.

MEDYAGUNDEM

cuneyt-sorular

Kameraman Ünal’la ilgili kafa karıştıran sorular

MEDYAGÜNDEM- Suriye’de 90 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan kameraman Cüneyt Ünal, dün Gazeteciler Cemiyeti …

chp-esed1

‘Bu fotoğraf bir utanç vesikasıdır’

Başbakan Erdoğan, Ak Parti grup toplantısında CHP’lilerin eli kanlı diktatör Beşar Esed’le çektirdiği hatıra fotoğrafıyla …

erdogan-misir-ucak1

Başbakan Erdoğan gazeteci Ünal için ne dedi?

MEDYAGÜNDEM- Başbakan Erdoğan Mısır gezisi dönüşü uçakta gazetecilerin sorularına cevap verdi. Bugün gazetelerde yer alan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir