Anasayfa / GENEL / ‘Bu fotoğraf bir utanç vesikasıdır’
chp-esed1

‘Bu fotoğraf bir utanç vesikasıdır’

Başbakan Erdoğan, Ak Parti grup toplantısında CHP’lilerin eli kanlı diktatör Beşar Esed’le çektirdiği hatıra fotoğrafıyla ilgili çok sert tepki gösterdi.

Başbakan Erdoğan gerek CHP’nin gerekse de CHP’nin yandaş medyasının kan içici Esed’i kuzu gibi gösterme çabasının altını çizdi.

İşte Erdoğan’ın sözleri:

“Suriye’de kanlı rejimin 3 aydır elinde tuttuğu bir gazeteci kardeşimizin ve bir diğer çalışma arkadaşının oradaki 3 ayı aşan çile dolu dönemleri Cüneyt Ünal için sona erdi. Fakat diğer kardeşimiz ise hala bırakılmadı. Ben buradan Cüneyt Ünal’a geçmiş olsun diliyorum. Bir kaç defa aradım kendisine ulaşamadım. elbette CHP heyetinin bu konudaki girişimi farklı şekillerde değerlendirilebilir. Biz insani her türlü girişimi saygıyla karşılarız. Esir gazeteci daha Türkiye’ye ulaşmadan Esad’la çekilen fotoğrafların Türkiye’ye ulaşması manidardır. CHP yandaş medyasının Esad’ı kuzu gibi göstermesi de manidardır. Bu olayın Esad PR çalışmasına çevirlmesi adeta bir siyasi şova çevrilmesi üzüntü vericidir.

CHP Hitler’e övgüler düzer. CHP Mussolini’yi öven bizzat İnönü eliyle faşist İtalya’ya selam gönderen bir partidir. Stalin’e yaranmak için 150 Azeri kardeşimizi kurşuna dizileceklerini bile bile Ruslar’a teslim edilen bir partidir. Gazze bombalar altındayken İsrail’e yaranmaya çalışan bir partidir. Aynı CHP 21. yüzyılın kanlı diktatörü ile fotoğraf çektirmekten kaçınmamıştır. Bakın diktatör Esad’ın elinden kurtulan gazeteci 3 ay hücrede kalmış, 3 ay hapishanede battaniye üzerinde yatmış. Suriye’nin eli kanlı diktatörünü CHP’yi adeta parmağında oynatarak Türkiye kamuoyuna mesaj gönderiyor. Aslanlar gibi kükreyen bir CHP’li Esad’ın canı cehenneme demişti. Bir kaç hafta sonra hatıra fotoğrafı çektirdiler. CHP’ye oy vermiş kardeşlerime bir hatırlatma yapmak istiyorum Türkiye ile Suriye arasındaki sorun kişisel bir mesele değildir. Mesele Türkiye ile Suriye’nin gayrimeşru rejimi arasındadır. CHP bu eli kanlı diktatörün yanında olmaktan geri durmamıştır. Biz Gazze için yüreğimizi ortaya koyarken Suriye’de Şam’da kan içici bir diktatörle hatıra fotoğrafı çeken CHP’yi milletime havale ediyorum. CHP ucuz siyaset yaparak Suriye halkı  ile tesis etmek istediğimiz iş birliğini sabote etmek istemektedir. Tarih nehri boyunca Asi Nehri sorun çözülmemişti bunu da çözdük. Bu kadar teşvik edici olmamıza rağmen Esad rejimi silahlarını kendi halkına doğrulttu. Biz dün neredeysek bugün de aynı şeyi söylüyoruz. Bugün buradan bir kez daha CHP’yi Türkiye’den yana tavır koymaya davet ediyorum. Suriye iyi gitmiyor artık orada Mezhebi bir çatışmaya giden süreç var. CHP’yi tarih boyunca diktatörlerin nezdinde değil haklının yanında olmaya davet ediyoruz.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir