Anasayfa / ANALİZ / Kameraman Ünal’la ilgili kafa karıştıran sorular
cuneyt-sorular

Kameraman Ünal’la ilgili kafa karıştıran sorular

MEDYAGÜNDEM- Suriye’de 90 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan kameraman Cüneyt Ünal, dün Gazeteciler Cemiyeti Lokali’nde eşi Nuran Ünal, 19 aylık kızı Sahra ve TGC Yönetim Kurulu Üyesi Recep Yaşar ile TGS Genel Başkanı Ercan İpekçi eşliğinde bir basın toplantısı düzenledi.

Gazetecilerin sorularına cevap veren Ünal’ın Suriye’deki tutsaklığının sona ermesi, CHP tarafından katil Esed için PR çalışmasına döndürülmüştü.

Eli kanlı zalimle çektirdikleri hatıra fotoğrafı eşliğinde aracı oldukları insani bir girişimi Esed için propaganda faaliyetine dönüştüren CHP’den sonra, şimdi de Türkiye’deki Baasçı medya Ünal’ı Esed için propaganda malzemesi yapmaya başladı.

Dün Ünal’ın basın toplantısındaki sözlerini Esed destekçisi Ulusal Kanal, Suriye’deki muhaliflerin aleyhinde malzeme yaptı.

Ünal’ın sözleri, “Muhalifler üstünmüş gibi davranıyor ama Suriye askeri gelince kaçıyorlar” şeklinde manşete taşınan haberde, “Suriye’de 90 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan TRT kameramanı Cüneyt Ünal, Suriyeli muhaliflerin basını yanlış yönlendirdiğini açıkladı. Ünal, Suriyeli muhaliflerin bazı bölgelerde kontrolü ele almış gibi görüntü verdiğini, ancak Suriye Ordusu askerleri gelir gelmez kaçıştıklarını anlattı. Cüneyt Ünal da böyle bir kaçışma anında gözaltına alındığını açıkladı.” denildi.

Bu arada Ünal’ın diğer tutsak gazeteci Başar Kaddumi’yi muhaliflerin vurduğuna ilişkin, “Başar benim sağ tarafımdaydı. Elinde Handycam kamerası vardı. Başar’ı vuranlar muhaliflerdi. Kendi gözlerimle gördüm. Caddede başka kimse yoktu. Üzerinde gri tişört siyah kot pantolon ve askeri yelek vardı.” şeklindeki sözleri de kafa karıştırdı.

CHP’nin Esed’in PR çalışmasına dönük çabasıyla serbest bırakılan kameraman Ünal’ın muhalifler aleyhinde sözler sarfetmesi, “Yoksa bir pazarlık sonucu mu serbest bırakıldı?” sorusuna da neden oldu. Ünal’ın Suriye’deki Esed muhaliflerinin aleyhine sözler sarfetmesi ve Türkiye’de Baasçı medyanın propagandasına alet olması üzerinde durmak gerekiyor.

Bakalım bu işin içinden neler çıkacak?

İşte Ulusal Kanal’daki o haber:

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir