Anasayfa / ANALİZ / CHP, Hürriyet, Vatan ve Sözcü’den kirli tezgah!
kamp-tezgah

CHP, Hürriyet, Vatan ve Sözcü’den kirli tezgah!

MEDYAGÜNDEM- Türk medyasında başını Hürriyet, Vatan, Sözcü ve Yurt’un çektiği bir grup gazete,  düğmeye bir yerden basılmışçasına Hatay’daki Suriyeli mültecilere fokuslanmış durumdalar.

2 gündür Hürriyet’in ve Vatan’ın attığı manşetler, bugün Sözcü’nün manşet haberi, Hatay’daki Suriyeli mülteciler üzerinden bir “operasyon” tezgahlandığı kuşkusunu artırdı.

Sözkonusu “malum medya” ile paralel biçimde CHP de ilginç biçimde Hatay’daki mülteci kamplarına özel bir önem göstermeye başladı.

Hürriyet’in bugünkü birinci sayfasında yer alan “Barış kenti Hatay sığınmacılardan rahatsız” haberi, dün Vatan’ın “Kim bunlar?” diyerek sakallı mültecilerin fotoğraflarını yayınlayarak Hatay halkının rahatsız olduğu ayrıntısını öne çıkarması dikkat çekiciydi.

Malum medyadan çıkan “Hatay’da El Kaide militanları cirit atıyor” sesleri de nereden çıkmıştı?

Hürriyet’in dün attığı “Halep’te 50 Türk savaşıyor” başlıklı haberdeki, “Çoğu Afganistan’da eğitim görmüş El Kaide bağlantılı isimler” denilen haber, “malum medyada” operasyonel bir tezgahın varlığına  dair ciddi bir gösterge oldu.

Bugün CHP Genel Başkamı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “O kampta kimleri eğitiyorsunuz” sözleri medyadaki “mülteci provokasyonu”na dair başka bir şüphe yaratan gelişme oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay’a giden CHP milletvekilleri Hurşit Güneş ve Süleyman Çelebi’nin Suriyeli sığınmacıların kaldığı bir çadır kente girmelerine izin verilmemesine tepki göstererek,  “Milletvekillerimizi gönderdim; ’Gidin o kampa bakın, ajanlar, casuslar cirit atıyor’ diye. Hükümet yasak getirmiş ’Bu kampa giremezsiniz’ diye. Şimdi ben cevap bekliyorum hükümetten. O kampta kimleri eğitiyorsunuz? Müslüman kanı dökülsün diye adam mı yetiştiriyorsunuz.Milletvekillerimize diyorlar ki: Siz bu kampa giremezsiniz. Niye giremiyoruz? Orası ABD üssü mü? Hayır. Türkiye Cumhuriyeti’nin toprakları. Bir milletvekiline ‘Siz bu kampa giremezseniz’ dediğiniz andan itibaren o kampta gayri meşru işler var demektir” dedi.

Peki Hatay’daki mülteciler neden CHP ve “malum medya”nın operasyon alanına girdi?

CHP ile Hürriyet, Vatan, Sözcü ve Yurt gazeteleri neden aynı frekanstan yayına başladı?

O HABERLERİN GERÇEK AMACI

İçeride CHP ve “malum medya”; dışarıda da başta Beşşar Esed ve İran ortak bir amaç altında birleşerek, Türkiye’ye karşı bir“kirli ittifak” yapmış durumdalar.

Kılıçdaroğlu’nun “Milletvekillerimi almadılar” dediği kamp Suriye ordusundan kaçan askerlerin yer aldığı bir mülteci kampı. Orada siviller yok, sivillerin kampı ayrı bir yerde ve farklı  statüye sahip. CHP’lilerin girmeye çalıştığı kamp, Birleşmiş Milletler (BM) şartlarına göre oluşturulmuş bir kamp aynı zamanda. Yani o kampa CHP’lş milletvekilleri BM şartları nedeniyle sokulmadı. CHP’liler debu detayı bilmelerine rağmen, bile bile o askerlerin yer aldığı kampa girmek için aslında provokatif bir eyleme kalkıştılar.

Peki Hatay’da Suriyeli sığınmacılar üzerindden tezgahlanan plan ne?

Türkiye için 100 bin Suriyeli mülteci, “kırmızı çizgi”  demek aynı zamanda. Türkiye kapılarını açtığı Suriyeli sığınmacı sayısı100 bini bulduğunda, Suriye’de tampon bölge için de harekete geçecek.  İşte CHP’nin örgütlediği ve “malum medya”nın da  körüklediği operasyonla amaçlanan Türkiye’nin tampon bölge kurmasını engellemek ve mültecileri tartışma konusu yaparak,  Türkiye’nin uluslararası anlamda itibarını sarsmak…

Bu operasyonda da özellikle Hürriyet, Vatan, Sözcü ve Yurt gazeteleri kullanılıyor.

Sokaklarda sakallı Suriyeli mülteci avına çıkan “malum medya”, 28 Şubat günlerini aratmayan bir refleksle önüne geleni “El Kaideli” diye yaftalıyor, Hatay halkı rahatsızmış gibi gösterilmeye çalışılıyor.

CHP de kamplarda “El Kaide militanları eğitiliyormuş” gibi bir dezenformayon yaratarak, esasında Beşşar Esed ve onun yanında saf tutan Türkiye düşmanlarının ekmeğine yağ sürülüyor.

Altını bir kez daha çizelim; Hatay’daki mülteci kampları haberlerinin böylesine manşetlere çıkmasının tek sebebi, Esed yanlısı gizli bir planla Türkiye’nin çıkarlarına zarar vermek. Ne acıdır ki CHP ve “malum medya” da bu kirli tezgahın parçası olmuş durumda.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

feto

Hırsızlar çetesi FETÖ; AB fonlarına da çökmüşler!

Hatay’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 16 kişi hakkında hazırlanan iddianamede ifadesine yer verilen gizli tanık, üniversitede …

savci-imam

Savcının kardeşi Cemaat’in “imamı” çıktı!

Hükümete yönelik 17 Aralık ve 25 Aralık komplolarının ardından Hatay’da TIR durduran savcı Özcan Şişman …

tir-komplo

TIR’ın ardındaki küresel komplo!

Suriye meselesi üzerinden terörle ilişkilendirilmeye çalışılan Türkiye’nin bu ülkede faaliyet gösteren El Kaide bağlantılı gruplara …

1 Yorum yapıldı

  1. Ne işimiz var Suriye’de? BM kararı olmadan komşu bir ülkede tampon bölge oluşturmak,karşı taraf için savaş nedenidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir