Anasayfa / ANALİZ / İşte RTÜK’ün tahammül edemediği haberimiz (3)
rtuk-erisim3

İşte RTÜK’ün tahammül edemediği haberimiz (3)

MEDYAGÜNDEM’in RTÜK’ün kendi sitesinde yayınladığı kurul kararlarından yola çıkarak yayınladığı haberlere skandal biçimde RTÜK erişim engeli koydurdu. Hukuksuz girişimle RTÜK hesap vereceğine MEDYAGÜNDEM’i susturdu. Başbakan Erdoğan konuştu diye kanal cezalandıran RTÜK’ün mahkeme yoluyla erişim engeli koydurduğu haberlerimizi tekrar yayınlıyoruz. İşte erişim engeli konulan “RTÜK paralel örgüt kanalı STV Avrupa’da göz mü yumuyor?” başlıklı haberimiz:


rtuk6

RTÜK’le ilgili skandal iddiaların biri bitiyor, diğeri başlıyor. rtuk2015.wordpress.com bloğunda bu kez paralel örgütün kanalı STV Avrupa’nın RTÜK tarafından nasıl kayırıldığı iddia edildi. İşte o haber:

STV AVRUPA’YI KİM KAYIRIYOR?

RTÜK’TE OLAN BİTEN SKANDALLARI REZALETLERİ İFŞAA ETMEYE DEVAM EDİYORUZ!

İŞTE rtuk2015@yandex.com mail kutumuza gelen yüzlerce ihbar mailinden bir tanesi.

“STV Avrupa kanalı yayın içeriklerinde suç işlemektedir! STV Avrupa Almanya’dan yayın yapmaktadır. RTÜK daha önce aynı durumda olan tr1 adlı kanalı kapatmıştır. Yurtdışı kökenli TV kanalları Türkiye’den Lisanslı olmadıkları için yayınları denetlenememektedir. Ancak 6112 sayılı RTÜK kanununun kapsam 2’sine göre bu tür TV Kanalları tedrici olarak kapsama alanına alınmaktadır. Yurtdışından yayın yapan TV Kanalları eğer Türkiye’de Stüdyo temsilci ve ekipman bulunduracaklarsa RTÜK’ten izin almak durumundadır.

Bunun dışında bakanlığa bilgi vermek yeterli olmaktadır. RTÜK, izleme uzmanları tarafından takibi yapılmayan yurtdışı kökenli yayınlardan olan tr1 adlı kanalı yayınlarında suç unsuruna rastlanıldığı için kapatmış durumdadır! Aynı uygulamanın bugün bolca suç işlemekte olan Samanyolu Avrupa adlı kanal için niye yapılmadığı izah bekleyen ciddi bir sorudur!”

MEDYAGUNDEM

evlilik

Evlilik programları kaldırılmayacak ama…

Yayından kaldırılacağı konuşulan evlilik programları çocukların ekran başında olmadığı saat dilimlerinde yayınlanacak. Olağanüstü hal (OHAL) …

evlilik

Evlilik programlarına yasak yok yaptırım var

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yetkilileri OHAL kapsamında 690 sayılı KHK ile evlilik programlarının …

ekran

RTÜK uyuyor ekranlardan rezillik akıyor!

Türk örf ve adetlerini zedeleyecek biçimde çıplaklığın, eşcinselliğin ve evlilik dışı ilişkilerin özendirildiği programlar adeta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir