Anasayfa / ANALİZ / RTÜK uyuyor ekranlardan rezillik akıyor!
ekran

RTÜK uyuyor ekranlardan rezillik akıyor!

Türk örf ve adetlerini zedeleyecek biçimde çıplaklığın, eşcinselliğin ve evlilik dışı ilişkilerin özendirildiği programlar adeta bir ekran terörü estirirken Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ortadaki rezaleti sadece izliyor.

medyagundem.com

Ekranlarda saatlerce çıplak bedenler yarıştırılıyor, insan bedeninin çıplaklığı özendiriliyor, kadın bedeni bir reyting malzemesi haline getiriliyor, eşcinseller yarışma adı altında jüri üyesi yapılıp yüceltiliyor, gaylik özendiriliyor, RTÜK hiçbir şey yapmadan sadece izliyor.

İşte örnekler:

TV 8’de Survivor programı. Her gün saatlerce bir grup erkek ve kadının çıplak bedenleriyle giriştikleri yarışma ve kavga. RTÜK sadece seyrediyor. Yarı çıplak tipler saatlerce ekranda hanelere giriyor, çıplaklık meşrulaştırılıyor.  O yetmiyor, kavga, çirkeflik, ayrımcılığa dayalı tarafgirlik prim yapıyor.

TV 8 ekranında başka bir rezillik; İşte Benim Stilim programı.  Gay jüri üyesiyle eşcinselliğin özendirildiği yarışma programı. Şımarıklığı, yoz ilişkileri, görgüsüzlükleriyle sürekli skandallara konu olan bir eşcinsel “fenomen” diye ekrandan normalleştiriliyor. RTÜK yine seyrediyor. Çıplaklık ve kadın bedeni ekran metası halinde yarıştırılıyor, RTÜK yine sessiz.

Müstehcenliğin ve çıplaklığın yarıştırıldığı Fox TV’deki Gardırop Savaşları programı mesela. RTÜK o programdan da rahatsız değil. Genç kızların bedenlerini müstehcence sergilemelerinin özendirildiği program için RTÜK hiçbir sorun görmüyor.

RTÜK için mevzu aile yapısının kutsallığı ise Türk toplumunun kültür ve gelenekleri ise mesele, eşcinselliğin ekranlardan böylesine özendirildiği bir dönem görülmedi, o halde RTÜK görevini neden yerine getirmiyor?

RTÜK’ü asli görevini yapmaya çağırıyoruz. Ekranlardaki ahlaksızlık, müstehcenlik, çıplaklık ve eşcinselliğe artık bir son verilmesi gerektiğini RTÜK’e hatırlatıyoruz.

MEDYAGUNDEM

evlilik

Evlilik programları kaldırılmayacak ama…

Yayından kaldırılacağı konuşulan evlilik programları çocukların ekran başında olmadığı saat dilimlerinde yayınlanacak. Olağanüstü hal (OHAL) …

evlilik

Evlilik programlarına yasak yok yaptırım var

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yetkilileri OHAL kapsamında 690 sayılı KHK ile evlilik programlarının …

rtuk1

RTÜK tasallutu bitti!

Özel televizyonlara özgürlük geldi. Seçim dönemlerinde, partilere eşit oranda yer verilmediği gerekçesiyle kesilen yüksek cezalara …

1 Yorum yapıldı

  1. Sevgili kardeşim rtük niye uyusun ki , başlığın altında son cümle diyorki Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ortadaki rezaleti sadece izliyor. Bak izliyormuş , film izliyormuş
    Başka bir haberde rtük aHaber’i hedef aldı. İki yayından dolayı kanala 121 bin 639 lira ceza kesildi. Erkan Tan’ın programında, terörü öven bir kişiye yönelik sözlerinden dolayı cezalandırılması tepki çekti.
    RTÜK uyumaz dikkat edin seçim zamanı .Avcı gibi pusuda yatmış EVETÇİ kanallara ceza yazmak için fırsat kolluyordur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir