Anasayfa / ANALİZ / İşte milli maç krizinin perde arkası!
millimac2

İşte milli maç krizinin perde arkası!

A Milli Futbol Takımı’nın Hollanda ile Cumartesi günü yapacağı maçın yayını konusundaki belirsizlik çözüldü. Milli maçın canlı yayınla ekrana gelmesindeki krizde Show TV’den gelen açıklamadan sonra soruna dair yeni gelişmeler yaşandı.


MEDYAGUNDEM.COM-  Hollanda ile Türkiye milli maçının yayın hakkını elinde bulunduran Show TV, yaptığı açıklamayla kamuoyunun merakını giderdi. Buna göre Show TV, yeni yönetimine geçişinin ardından milli maç yayınlarının ekonomik açıdan mümkün olmadığını belirterek, başka bir kanalın milli maç yayını yapmasında da bir engel bulunmadığını vurguladı.

Halen maçın yayın haklarını elinde bulunduran Show TV’nin yeni yönetimi11 Mart’ta aldığı karar gereği Hollanda-Türkiye karşılaşması ne televizyon ne de internette canlı yayınlanamayacak. Bunun yanı sıra maçın özet görüntüleri de hiçbir kanalda yer alamayacak.

Show TV’nin açıklaması şöyle:

“2014 yılında yapılan protokol ile, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2018 Dünya Kupası kapsamında Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın oynayacağı eleme maçlarının Show TV’de yayınlanması konusunda ilgililer arasında mutabakata varılmıştır.

Bilindiği üzere, Ocak 2015 tarihinde Show TV’nin yönetimi değişmiştir. Show TV yeni yönetimi, milli maç yayınları konusundaki mutabakatı ekonomik ve ticari açıdan yeniden değerlendirmiş ve söz konusu maç yayınlarının mevcut koşullar çerçevesinde kanalımız tarafından yapılmasının mümkün olmadığı kanaatine vararak, bu hususu distribütör şirkete bildirmiştir.

Bildirim tarihinden itibaren söz konusu milli maçların başka bir televizyon kanalında yayınlanması ile ilgili olarak ise Show TV açısından ya da Show TV’den kaynaklanan herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

SHOW TV YAYINLANSIN DİYOR SARAN MEDYA ENGEL KOYUYOR

Show TV yaptığı açıklamayla milli maçın başka bir kanalda yayınlanmasında hiçbir sorun olmadığını kamuoyuna duyurdu.

Peki sorun ne?

Sorun Saran Medya’nın maçın ısrarla Show TV’de yayınlanmasını dayatması… Ciner Medya Grubu Show TV kendi bünyesinde bulunurken 2014 yılında yapılan bir protokolle elindeki Habertürk TV ve Bloomberg HT’yi de paketin içine koydu.

İşte bundan dolayı Ciner Medya Grubu devreye girerek maçların Habertürk TV’de yayınlanması için harekete geçti. Saran Medya bunun haberini alır almaz Ciner Medya Grubu’na çektiği bir ihtarname ile bunu engelledi.

Show TV ısrarla milli maçın başka kanalda yayınlanmasına onay verdiği halde, Saran Medya işi yokuşu sürerek milli maçın ekranlara gelmemesi gibi bir skandalın sorumlusu oluyor.

İşte Saran Medya’nın milli maçın Habertürk TV ve Bloomberg HT’de  engelleme ihtarnamesi:

belge1

belge2

 

MEDYAGUNDEM

showtv

Show TV’den sürpriz milli maç yayını kararı

Milli maç yayını konusundaki tartışmalara Show TV yönetimi son noktayı koydu. Türk halkını milli maç …

showtv

TMSF SHOW TV’ye ilk atamasını gerçekleştirdi

TMSF (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) Show TV’ye el koyarak, Turkuvaz Reklam Grup Başkanı Ümit Önal’ı …

showtv

O alçaklığı Turgay Ciner’in kanalı da yaptı!

Dün Sultanahmet Meydanı’ndaki Turizm Şube müdürlüğüne düzenlenen terör saldırısında kendisini patlatan canlı bomba için “çarşaflı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir