Anasayfa / GENEL / Bakan Avcı paralel muhabirin iftirasını yüzüne vurdu!
nabi2

Bakan Avcı paralel muhabirin iftirasını yüzüne vurdu!

Bugün gazetesinin manşetine taşıdığı, daha sonra Cemaat medyasında ısrarla gündeme getirilen, Milli Eğitim Bakanlığının yurt dışında kendine bağlı okulların kapısına kilit vurduğuna dair haberler yalan çıktı.


Bugün özellikle, “Milli Eğitim Bakanlığı’na ait Kazakistan ve Libya’daki okulların kapatıldığı” yönünde yapılan haberler sonrası, ısmarlama sorulan soruyla birlikte gerçek de ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı İzmir’de katıldığı program sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Avcı, Cihan muhabirinin sorduğu soruya ise yanlışı düzelterek susturan bir cevap verdi. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Kazakistan ve Libya’da eğitim veren kendi bünyesindeki okullarının kapatılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Dünyanın birçok yerinde Türk okulları var” sorusunu soran Cihan Haber Ajansı muhabirine Bakan Avcı ilk olarak, “Söylemenize gerek yoktu. Ben sizin Cihan muhabiri olduğunuzu anladım” dedi. 

İmalı olarak, “Cihan Haber Ajansı” diye soruyu cevaplamaya başlayan Bakan Avcı, “Kazakistan’daki okul değil, Kazakistan’daki Türkçe Eğitim Merkezi’ydi. Öğretmenlerimizle ilgili vize problemi çıktı. Bu sorun çözüldü ve Türkçe öğreten öğretmenlerimiz tekrar görevlerinin başına dönecek. Libya’da ise güvenlik ve Merkezi hükümet sorunları var. Bu asayiş sorunları ortadan kalktığı zaman okullarımız faaliyetini sürdürecek” ifadelerini kullandı.

İkinci bir soruyu soran Cihan muhabirine Bakan Avcı, “Cihan Haber Ajansı bir kere de olumlu bir şey sor” diyerek güldü ve sorusuna cevap verdi.


KAPISINA KİLİT VURULDUĞU SÖYLENEN OKULLARA İLİŞKİN GERÇEKLER

Devamında Kazakistan’daki kurumun okul olmadığını, Türkiye Eğitim Merkez olduğunu ifade eden Avcı, devamında şunları söyledi:

“Orada görev yapan öğretmenlerimizle ilgili bir vize sorunu vardı. Bu vize sorunu çözüldü, dolayısıyla öğretmenlerimiz görevlerine dönecekler. Libya’daki şartları da hepiniz biliyorsunuz, güvenlik koşullarını biliyorsunuz. Libya’da şu anda merkezi hükümet kontrolü konusunda sıkıntılar var. Asayiş sorunları ortadan kalktığı zaman… Kaldı ki orada görev yapan okullar, daha çok oradaki Türk çalışanların çocuklarının eğitim gördüğü kurumlardı. Onların büyük bir kısmı da Türkiye’ye geldiği için zaten öğrenci sorunu var ama ayrıca güvenlik sorunu da var. Dolayısıyla Libya istikrarına kavuştukça oradaki okullarımız da başka yerlerdeki okullarımız da faaliyetlerini devam ettirecekler.”

MEDYAGUNDEM

fetos

FETÖ ihanette Avrupa’nın da köpeği

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, teröristlere ev sahipliği yaparak Türkiye ile ilişkilerini sekteye uğratan …

topkapi

Kayan sizin yalan gazeteciliğiniz Hürriyet!

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Hürriyet gazetesinin Marmaray ve Avrasya Tüneli yapılırken Topkapı Sarayı …

zaman-nabi

FETÖ Zaman’ı nasıl ele geçirdi?

3 Kasım 1986’da yayın hayatına başlayan, her kesimden İslami duyarlığa sahip kişi ve kurumların temsil …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir