Anasayfa / GENEL / Hanefi Avcı’nın tanığı FETÖ’cü çıktı
hanefiavci1

Hanefi Avcı’nın tanığı FETÖ’cü çıktı

FETÖ’nün darbe girişiminin ardından kamu kurumlarından ihraç edilen personellerin arasında dikkat çeken bir isim yer aldı. Eski emniyet müdürü Hanefi Avcı’nın iddia ettiği “Milli Damar Örgütü” ile ilgili yürütülen ve takipsizlikle sonuçlanan soruşturmada “tanık” olarak adı geçen BDDK üyesi Haluk Tözüm de ihraç edildi.


‘Milli damar’ kumpası çöktü

‘Milli damar’ bir FETÖ kumpası mıydı?

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından kamu kurumlarından ihraç edilen personeller arasında ilginç bir isim yer aldı. Eski emniyet müdürü Hanefi Avcı’nın iddia ettiği “Milli Damar örgütü” ile ilgili yürütülen ve takipsizlikle sonuçlanan soruşturmada “tanık” olarak adı geçen BDDK üyesi Haluk Tözüm de ihraç edildi.

7 SAYFALIK DİLEKÇE
Avcı, Milli Damar örgütüyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Avcı ayrıca savcılığa, iddia ettiği örgütün yönetici ve üyeleri, yapısı, işleyişi ve amaçlarını anlatan 7 sayfalık bir dilekçe ile birlikte 8 kişilik tanık listesi sundu. Bunların arasında eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, KOM Daire Başkanı Orhan Özdemir’in yanı sıra BDDK Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Tözüm de yer aldı.

TAKİPSİZLİK VERİLDİ
Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturması Bürosu’nca yürütülen soruşturma, geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Avcı’nın iddia ettiği örgütün araştırılması için MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı, KOM Daire Başkanlığı, İstihbarat Daire Başkanlığı’na yazı yazan savcılık, gelen raporlar doğrultusunda, kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Kararda, “Yapılan soruşturma sonucunda, ‘Milli Damar’ isminde bir suç örgütünün olduğuna, şüphelilerin bu örgütün yöneticisi veya üyesi olduklarına, ayrıca bu suç örgütünün faaliyetleri çerçevesinde herhangi bir suç işlediklerine dair yeterli delil elde edilemedi” denildi.

İHRAÇ LİSTESİNDE O DA VAR
Darbe girişiminin ardından kamu kurumlarında FETÖ mensubu olduğu belirlenen isimler ihraç edildi. Geçtiğimiz günlerde de bu kapsamda dev ihraç listesi hazırlandı. OHAL kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararname ile aralarında Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve bağlı kurumlarının da bulunduğu birçok kurumda çalışan ve FETÖ mensubu isimler ihraç edildi. Bu isimlerin arasında Avcı’nın savcılığa sunduğu listede “tanık” olarak gösterdiği BDDK Üyesi Haluk Tözüm de yer aldı. Darbe girişiminin püskürtülmesinin ardından darbe karşı açıklamalarıyla gündeme gelen Avcı’nın “tanık” gösterdiği ismin ihraç listesinde yer alması ise dikkat çekti.

-YENİ ŞAFAK-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir