Anasayfa / GENEL / ‘Milli damar’ bir FETÖ kumpası mıydı?
hanefi6

‘Milli damar’ bir FETÖ kumpası mıydı?

FETÖ, Emniyet’teki ‘Milli Damar’ yapılanması iddialarını kullanarak Emniyet ve yargı içindeki darbe karşıtı kadroları 15 Temmuz öncesi tasfiye etmeyi amaçladı.


Emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın, avukatı Fidel Okan vasıtasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu şikâyet dilekçesiyle gündeme gelen gizli Milli Damar yapılanmasıyla ilgili soruşturmasında 15 Temmuz darbesine karşı koyan kadronun tasfiye edilmek istendiği anlaşıldı. Darbe girişiminden önce işleme konan şikâyet dilekçesinin FETÖ medyasınca ısrarla işlenmesi FETÖ’nün, darbe öncesi devleti zaafa uğratmak için Milli Damar manipülasyonlarına başvurduğunu gözler önüne serdi. FETÖ medyasının, suç duyurusunu sahiplenmesi Gülen Örgütü’nün Milli Damar söylentilerini 15 Temmuz öncesi dizayn amaçlı kullanmaya çalıştığı yorumlarına neden oldu. Milli Damar soruşturmasıyla FETÖ ile mücadele eden kimi yargı ve emniyet mensuplarının aynı torbanın içine konularak FETÖ’cü 15 Temmuz darbe, terör ve iç işgal harekâtının öncesinde tasfiye edilmek istendiği belirtiliyor. Milli Damar tartışmalarında FETÖ ile mücadelede öne çıkmış isimlerin şüpheli olarak gösterilmesi bunun en önemli işareti olarak değerlendiriliyor. Öte yandan Hanefi Avcı’nın şikâyet dilekçesinden, diğer avukatı Refik Ali Uçarcı’nın haberdar olmaması da dikkat çekti.

FİDEL OKAN’IN TUHAF İLİŞKİLERİ
Hanefi Avcı’nın diğer avukatı Refik Ali Uçarcı, SABAH’a, şikâyet dilekçesi ve dilekçeyi savcılığa veren, emniyet ve bürokrasideki tuhaf ilişkileriyle bilinen avukat Fidel Okan hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Uçarcı, dilekçenin medyanın FETÖ yapılanması içinde olduğu iddia edilen ve MİT TIR’larına ilişkin haberi sebebiyle yargılanıp ceza alan basın mensubuna sızdırılmasının manidar olduğunu söyledi. Fidel Okan’ın ücret almadan neden ve nasıl avukatlık yaptığını anlamadığını söyleyen Uçarcı, “Fidel Okan’ın Hanefi Avcı dışındaki müvekkillerinden de avukatlık ücreti almadığını duydum. Örneğin Terörle Mücadele Dairesi eski Başkan Yardımcısı Emrullah Gölcük, KOM Daire Başkanı Orhan Özdemir’in ücretsiz avukatlığını yaptı” dedi.

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

almanya

“Karanlık avukat” ve Odatv’den FETÖ tarzı yalanlar

Türkiye’deki referandumda ‘hayır’ kampanyasına açık destek veren Almanya bir skandala daha imza attı. Türkiye’deki anayasa …

fidel-okan

Mikser avukattan referandum provokasyonu!

Fetullahçı terör örgütü karşıtı maske takıp tamamen FETÖ’cü numaralarla FETÖ’nün çıkarlarına hizmet eden ve tamamen …

fidel2

Alçak herif!

Fidel Okan isimli karanlık ilişkileriyle tartışılan avukatın Halep’te yaşanan insanlık dramına dair paylaştığı bir tweete …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir