Anasayfa / GENEL / FETÖSever danışmana dava!
ahmetsever

FETÖSever danışmana dava!

Cumhuriyet Gazetesi’ne yaptığı açıklamalar ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank’ı hedef alan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski Başdanışmanı Hacı Ahmet Sever hakkında hakaret suçu kapsamında iddianame düzenlendi.


11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski Başdanışmanı Hacı Ahmet Sever 9 Mayıs günü Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan ‘Erdoğan’ın arkasındaki şebeke’ ile ‘trollerin talimatları saraydan geliyor’ başlıklı haberlerle Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank’ı hedef almıştı. Mustafa Varank da Hacı Ahmet Sever’i hakaret ve iftiraya uğradığı gerekçesiyle savcılığa şikayet etmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şikayet üzerine başlatılan soruşturma çerçevesinde Hacı Ahmet Sever ifadeye çağrıldı. Cumhuriyet Savcısı Umut Tepe tarafından yürütülen soruşturmada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na Sever’in ifadesinin alınması için talimat yazıldı. Ahmet Sever Ankara Başsavcılığı’na ifade verdi. Sever ifadesinde kamuoyunun yakından ilgilendiği bir konu ile ilgili görüşlerini açıkladığını ileri sürdü.

AHMET SEVER’İN HAPSİ TALEP EDİLDİ

Yürütülen soruşturma geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Hazırlanan iddianamede Ahmet Sever’in açıklamalarının şikayetçi Varank’ı kamuoyunda küçük düşürmeye yönelik olduğu, eleştiri hakkı sınırları aşılarak onur ve şerefe saldırı yapıldığı kaydedildi. Sever’in hakaret suçu çerçevesinde hapsi talep edildi. Dava ilerleyen günlerde asliye ceza mahkemesinde görülmeye başlanacak.

SEVER FETÖ’CÜ GAZETECİLERİ DAVET EDİYORDU

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank sosyal medyadan yaptığı açıklamada Cumhuriyet Gazetesi ve Hacı Ahmet Sever hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirterek dilekçenin örneğini Twitter hesabından yayınlamıştı. Ahmet Sever, Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığı yürüttüğü dönemde 17-25 Aralık girişimi sonrasında bile FETÖ’cü gazetecileri Cumhurbaşkanlığı davetlerine çağırması ile tanınıyor.

-SABAH-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir