Anasayfa / GENEL / Haçlı-Hilal savaşı başlattılar; yazıklar olsun Avrupa Birliğinize!
erdogan2

Haçlı-Hilal savaşı başlattılar; yazıklar olsun Avrupa Birliğinize!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’daki Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından bazı satırbaşları:

ALLAH YOLUNUN DİVANESİ OLMAYA VAR MIYIZ SAKARYA?

Sakarya saf çocuğu masum Anadolu’nun, divanesi ikimiz kaldık Allah yolunun. Allah yolunun divanesi olmaya var mıyız Sakarya? Düşmanın, depremin yıkamadığı Sakarya, terör örgütlerine, onların destekçilerine hiç meydanı bırakır mı? Sakarya’nın sadece son 1,5 yılda 14 şehidi var. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ne diyor Köroğlu, mert dayanır namert kaçar! Terör örgütü kaymakamamızı ahlaksızca, alçakça, insafsızca şehit ederek namert olduğunu ispatlamıştır. Bu hainler ne yaparsa yapsın, bunları inlerinden çıkarıyoruz. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar peşlerindeyiz.

AMA ONLAR SAKARYA’YI SAKARYALILARI TANIMIYORLAR

15 Temmuz’da biz neyi gördük? O yola çıkanlar, F-16’lar bombalarını yağdırırken bütün o topların, tankların önündeki gençlerimiz, hanım kardeşlerimiz şehadete yürümüyor mu? Onlar bir şeye iman etmişler, ölürsem şehit, kalırsam gazi. Terör örgütleri ve arkalarındaki güçler, FETÖ’cüler ülkemizin sınırları içinde ve dışarıda sıkıntıya sokmak için her türlü oyunu oynadılar. Askerimiz başarısız olsun diye DEAŞ’ından PKK’sına devreye soktular. FETÖ’yü de harekete geçirdiler. Pes ettireceklerini sandılar. Ama onlar bu milleti tanımıyor. Ama onlar Sakarya’yı ve Sakaryalıları tanımıyor. Bu milletin neler yapabileceğini, gerektiğinde tüm hesapları nasıl altüst edebileceğini bilmiyorlar. 17-25 Aralık’ta bu milletin ferasetini gördüler.

ŞİMDİ GERİ KABUL DİYORLAR, GEÇ ONLARI GEÇ ARTIK

Ey Hollanda, İngiltere’de gidip seçim propagandası yapıyorsun. Aynı zamanda yine geçenlerde bir Alman televizyonunda bir programda burada mahkum olup, kaçıp Almanya’ya giden bir ajan terörist var ya. Onlarla aynı programda rezil etti onu. Bir defa dedi ki, “Erdoğan’a diktatör demekle yanlış yapıyorsunuz. Önce bunu düzeltmeniz lazım dedi. Kendisiyle sık sık görüştürdük. Türkiye ne dediyse yerine getirdi” dedi. Şimdi devran değişti. Bunlar vizelerin kaldırılması meselesinde söz verdiler tutmadılar. Geri kabul diyorlar. Ne geri kabulü? Geç onları geç. Sen benim bakanımı Hollanda’ya sokmayacaksın, Dışişleri Bakanıma uçuş izni vermeyeceksin, benim topraklarım olan başkonsolosluk binasında görüşme yapmak, oraya girmesine fırsat vermeyeceksin, e bizden bunu bekleyeceksin. Yok öyle şey!

BENİM HÜSEYİN KURT’UMU İTLERİNE Mİ ISIRTTIN SEN?

Benim orada Hüseyin Kurt’umu sen itlerine mi ısırttın? Bunun bedelini ödeyeceksin. Ey Rutte sen seçimi birinci parti olarak almış olabilirsin. Ama bilesin ki Türkiye gibi bir dostunu kaybettin. Efendim seçimlerden sonra Başbakanla yemek yiyebiliriz, bizde öyle bir başbakan yok. Geç o işi. Sen kaybettin. Almanya bu işin başını çekmiştir. Onlarla da bu işi enine boyuna oturup konuşacağız. 4 bin 500 PKK’lı dosyası verdim bunlara ben. Hiçbir adli işlem yapmadılar. Kendisi buradaki bir ajan teröristi Alman rezidansında bunlar saklıyor. 1 ay sakladılar. Bunu Alman şansölyesi benden istiyor. Böyle böyle bıraksanız diyor. Diyorum ki, “Sizin yargınız tarafsızsa bizim yargımız da tarafsız”. Neymiş Alman vatandaşıymış. Ne vatandaşı olursa olsun. Eğer Türkiye’de bunlar terör estiriyorsa, gizli ajanlık yapıyorsa bedelini ödeyecek.

SEN BUNLARLA NASIL BİRARADA OLABİLİYORSUN

Oraya giden seçim çalışması yapan siyasetçinin sana ne zararı var? Bölücü terör örgütü yakıp yıkıyor, onlara kalkıp Berlin’in göbeğinde çadır kurdurtuyorsun. Bizimki diplomat, öbürleri benim vatandaşım, senin de vatandaşın. Onların önünü kesiyorsun. Ben onların hakkını aramazsam kimin hakkını arayacağım. Üstelik hayır propagandası yapanlara sonuna kadar kapılarını açıyorsunuz, ama evet diyenlere kapatıyorsun. Hayır kampanyası yapmak üzere PKK ile berabar Avrupa’da dolaşan, ki bunlarla dolan Barolar Birliği Başkanı’dır. Senin PKK’yla yanyana olmadığını kim anlatabilir? Sen bunlarla nasıl yanyana olursun?

SIKIYSA HAYIR DESİNLER BAKALIM! ARTIK MİLLET YUTMUYOR

15 Temmuz köprüsü yapıldığı zaman o zamanın solcuları ‘hayır’ dediler. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne de ‘hayır’ dediler. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne, Osmangazi Köprüsü, Marmaray’a da hayır dediler. Hayır diyenler Cumartesi günü 18 Mart Çanakkale Köprüsü’nün temelini atıyoruz. Evet mi, hayır mı? Sıkıysa hayır desinler. Diyebilirler mi? Niye? Artık millet bunu yutmuyor. İnşallah dünyanın bir numaralı köprüsü olacak. Fakat bunlarda yüz yok. Köprüden de geçerler, Marmaray’dan da geçerler. Geçsinler, biz ne diyoruz, “At denize balık bilmezse Halik bilir” diyoruz. Türkiye’deki halkoylamasından Avrupa’ya sesleniyorum size ne yahu! Bir ülkenin sistem değişikliğiyle nasıl bir sıçrama yapacağını bunlar iyi biliyor. Onun için korkuları var.

HANIMLAR SİZLERDEN EV SOHBETLERİ YAPMANIZI İSTİYORUM

Çatlasanız da patlasanız da 16 Nisan yeni bir sistem, lider ülke Türkiye’yi meydana getirecek bu sistem. 31 gün kaldı. Kapı kapı çalışmaya var mıyız? Hanımlar sizden özellikle ev sohbetleri istiyorum. Şu 18 maddeyi gittiğiniz evlere anlatın. Kaleler biliyorsunuz içeriden fethedilir. Hanımlar işi burada çok önemli. Onlar 50 cente muhtaç, kendilerine sürekli el açan o eski Türkiye’yi istiyorlar. Bu CHP zihniyeti o zihniyet değil mi? Onlar bizi 50 cente muhtaç edenler değil mi? Atlarını, itlerini insanların üzerine salıyorsun, sen ne yapıyorsun? Bunlarda medeniyet diye bir şey yok. Akif bunlar için ‘tek dişi kalmış canavar’ diyor. Dünyaya demokrasi, insan hakları, özgürlük dersi verirler öyle mi? Kendi çıkarları sözkonusu olduğunda faşizmin en alasını sergilemekten kaçınmazlar.

“YAZIKLAR OLSUN BUNLARIN DEMOKRATLIĞINIZA, HUKUKUNUZA ADALETİNİZE, AB MUKTESABATINIZA”

Avrupa’ya sesleniyorum, halk oylamasından size ne? Kardeşlerim bunlar sistem değişikliği ile Türkiye’nin nasıl sıçrayacağını biliyorlar. Kardeşim Türkiye’nin IMF’e borcunu sıfırladık. Bundan rahatsız oluyorlar. Biz o işi bitirdik. Merkez Bankasının rezervi 120 milyar dolara dayandı. Çatlasanızda patlasanızda 16 Nisan, yeni bir sistem. 31 gün kapı kapı çalışmaya var mıyız? Şu 18 maddeyi gittiğiniz evlere anlatın. Kaleler içeriden fethedilir. Onun için hanımların işi önemli. Kardeşlerim onlar 50 cente muhtaç eski Türkiye’yi istiyorlar. Bu CHP zihniyeti o zihniyet değil mi? Türkiye güçlendikçe, ülkemizi hortumladıkları kanallar kapanınca kuduruyorlar. Sen ne yapıyorsun? Atlarını, itlerini insanların üzerine salıyorsun. Bunlarda medeniyet diye bir şey yok. Akif bunlar için tek dişi kalmış canavar diyor. Dünyaya insan hakları, özgürlük dersi verirler. Ama kendi çıkarları olunca faşizmin en alasını sergilemekten kaçınmazlar. bunlar yeni Nazizm’dir. bundan çok rahatsız oluyorlar. Ey Hollanda, sen Bosna’da benim müslüman kardeşlerimi katlettiniz. Onu neyle ifade edeceksiniz? Bunların cibilliyetini biliriz. Her sene Srebrenitsa katliamının yıldönümü olur ve birçoğunun kabri bilinmez. Yazıklar olsun bunların demokratlığınıza, hukukunuza adaletinize, AB muktesabatınıza.. AB Adalet Divanı açıklama yaptı: İşverenler, isterseniz iş yerlerinizde başörtülü çalışanlara müsade etmeyebilirsiniz. Hani inanç özgürlüğü. Bu kararı veren AB’nin mahkemesi Adalet Divanı. Bunlar haçlı-hilal mücadelesini başlattılar. Başka izahı olamaz. Şu anda yaptıkları budur. Avrupa hızlı ikinci dünya savaşı öncesi günlere yuvarlanıyor.

MEDYAGUNDEM

ab2

AB’nin ikiyüzlülüğünü yüzlerine vurduk

Avrupa Birliği Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AB Bakanı Ömer Çelik …

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir