Anasayfa / GENEL / İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!
guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak istedi” yalanından geri adım atarak tekzip yayımladı.

İngiliz gazetesi The Guardian’ın web sitesinde dün okuyucu editörü Paul Chadwick tarafından kaleme alınan bir yazıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde yayımlanan makalesi hakkında asılsız iddialar ortaya atılmıştı. Chadwick, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun yazısını yayımlamamızın ardından Türk hükümeti bize ulaşarak okuyucuların iki tarafı da dinleyebilmesi ve dengeli yayın yapılması için Erdoğan’ın makalesinin yayımlanmasını istedi” iddiasını ortaya atmış, bu ifade bazı medya kuruluşlarında yer bulmuştu. Gerçeği yansıtmayan bu ifadeler, gazetenin web sitesinde bugün düzeltilerek ortaya atılan iddianın asılsız olduğu kabul edildi.


“THE GUARDİAN’IN LONDRA OFİSİNDE BİR YANLIŞ ANLAŞILMA OLDU”
Paul Chadwick imzasıyla bir açıklama yayımlayan gazete, “Yanlış anlaşılma oldu” diyerek şu ifadeleri kullandı:

“Bu yazının yayımlanmasının ardından Türk Cumhurbaşkanlığı The Guardian ile temasa geçerek gazeteyle yapılan yazışmalarda muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adının hiçbir yerde geçmediğini ve Cumhurbaşkanının makalesinin ‘denge kurmak’ amacıyla yayımlanmasının hiçbir zaman talep edilmediği vurgulamıştır. Bu bilgi doğrudur ve ilgili yazı bu durumu yansıtacak şekilde düzeltilmiştir. The Guardian’ın Londra ofisinde bir yanlış anlaşılma olduğu görülmektedir.”

Gazeteden alınan bilgiye göre, Chadwick’in asılsız iddiaları The Guardian’ın Pazartesi günü yayımlanacak sayısında yer almayacak.

FETÖ MEDYASI DA O YALANI BÖYLE KÖPÜRTTÜ
The Guardian’ın yalan haberini başta Sözcü ve Cumhuriyet olmak üzere FETÖ medyası köpürtmeye çalıştı. The Guardian gazetesi yalanı ortaya çıkınca geri adım atmasına rağmen FETÖ medyası yalan haberi yaymaya devam etti.

.

MEDYAGUNDEM

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

erdogan4

Erdoğan’dan Mescid-i Aksa hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mescid-i Aksa gerilimi ile ilgili İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin’i aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, …

erdogan

Mescid-i Aksa’da yaşananlar kaygı verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa’ya girişlerin kısıtlanmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir