Anasayfa / GENEL / Gazeteci kılıklı haysiyet cellatları!
ocaktan-iftira

Gazeteci kılıklı haysiyet cellatları!

Ali Bayramoğlu’nu hedef gösteren gazeteci kılıklı haysiyet cellatları

Gazetecilik faaliyetinin özgürce yapılabildiği demokratik toplumlarda, editoryal bağımsızlık, tartışmasız bir medya kuralıdır.

Dolayısıyla, medya özgürlüğünün, gazetecinin haber ve yorum alanını sınırlayacak hiçbir kısıtlamaya tahammülü yoktur.

Ancak gazetecilerin, özgürlüklerini tahkim etme konusundaki gösterdikleri çaba kadar, haberleri verirken haklar ve sorumlular için de aynı titizliği göstermeleri önemlidir.

Kitlelere doğru, akli denetimden geçmiş bilgileri, en geniş ve özgür tartışmaları aktarırken kendi kendisi ile iç hesaplaşmasını da yapması gerekir.

Aksi taktirde, sorumsuzca verilen haberler ve yapılan yorumlar, medyayı giderek bir infaz alanına dönüştürebilir.

Maalesef son dönemde, özellikle internet medyası, kelimenin tam anlamıyla bir kirlilikle maluldür.

Ne yazık ki, hiçbir yasal denetime tabi olmayan internet siteleri, kişilik haklarını hiçe sayan, hedef gösteren, özel yaşama müdahale eden gazeteci kılıklı haysiyet cellatlarının istilası altındadır.

Öyle ki, bu tiplerin hiçbir kutsalı yoktur. Hiçbir ahlaki kural, medya etiği, bu faşizan zihniyetin, insanların haysiyetlerine tecavüz etmesine engel değildir.

İnsanların haysiyetleriyle oynamayı, bir meziyet olarak kabul ettikleri için, bir sabah kalkarlar ve hedef olarak seçtikleri bir kişiyi, yazarı, aydını ya da siyasetçiyi ağızlarından köpükler saçarak sitelerinde infaz ederler. Geçtiğimiz haftaHabervaktim adlı sitenin, Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu’nu hedef alan çirkin saldırısı bunun en önemli örneğidir.

İnternet sitesinin kullandığı çirkin ifadeleri buraya alıntılarken bir gazeteci olarak utanıyorum ama, galiba ibret için almakta yarar var.

“Yazar Ali Bayramoğlu’nun gerçek kimliğini gizlemeye çalışan bir “kripto” olduğu ileri sürülüyor.

Bayramoğlu’nun aslen Ermeni kökenli olduğu ancak çok yakın dostları dışında kimseyle gerçek kimliğini paylaşmadığı iddia ediliyor.”

Böylesine haysiyetsizce ve süfli bir iftira olabilir mi?

Bu haberi yazan hem kişilik haklarına saldırıyor, hem de açıktan hedef göstererek nefret suçu işliyor. Tıpkı, Hrant Dinkcinayetini gerçekleştiren zihniyet ve takipçileri gibi…

Deniyor ki, bu durumu sadece yakı • dostlarıyla paylaşmış. Ben de Ali Bayramoğlu’nun yakın bir dostu olduğuma göre, demek ki bana da söylemiş. Bu haysiyet cellatlığını yapan gazeteci, muhtemelen bir dahaki sefere benim ve başkalarının da Ermeni olduğunu söyleyerek birilerine hedef gösterecek.

Ayrıca, bu nasıl faşist bir zihniyettir ki, Kürt ve Ermeni olmayı bir hakaret aracı olarak kullanabiliyor.

Allah’ın eşrefi mahlukat olarak yarattığı bir insanın, bir başkasını hedef göstererek, vurulmasını, yok edilmesini istemesi nasıl bir esfeli safilin durumudur doğrusu anlamak mümkün değil.

MEHMET OCAKTAN/STAR

MEDYAGUNDEM

ali6

Mafyatik entel hayırcı için FETÖ yancısı Odatv ile Birgün yalanı

FETÖ ve PKK medyası yalana doymuyor. Odatv ve Cumhuriyet’ten sonra bir iftira da Birgün’den. Ali …

ali2

Entel Ali Bayramoğlu mafyöz psikopat çıktı!

Ali Bayramoğlu referandum için gittiği sandıkta oyunu yanlış kullandı. Yeniden oy pusulası alamayınca bir kişiyi …

bayramoglu

FETÖ’cü hainlere de sahip çıktı

Ali Bayramoğlu, yıllardır Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı darbe ile tehdit edip ekranlardan parmak sallayan Altan kardeşlere sahip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir