Anasayfa / GENEL / Fetullahçı terör örgütü cami ve İHL yıkıp yerine AVM yaptı!
akit-ihl

Fetullahçı terör örgütü cami ve İHL yıkıp yerine AVM yaptı!

Paralel İhanet Çetesi’nin Sincan’da İHL ve camiyi yıktırıp, dev bir AVM yaptırdığı ortaya çıktı. Olayla ilgili olarak 20 kişi gözaltına alındı, bunlardan 10’u adliyeye sevk edildi.


İstanbul Üsküdar Validebağ’da otopark alanına inşaa edilen camiye ve Başakşehir’de Kız İmam Hatip Lisesi yapılmasına karşı çıkan paralel devlet yapılanmasının çirkin yüzü bir defa daha deşifre oldu.

PARALEL YAPI; SİNCAN’DA CAMİ VE İHL’Yİ YIKIP YERİNE AVM YAPMIŞ!

Paralel devlet yapılanmasına yakın olduğu iddia edilen Sincan Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SİSİAD) ve Kültür Değerlerimizi Yaşatma ve Eğitime Hizmet Derneği yöneticilerinin Sincan ilçesinde bir cami ve İmam Hatip Lisesi’ni yıkıp yerine alışveriş merkezi yaptığı ortaya çıktı. Paralel yapının inşaa ettiği alışveriş merkezinde tanesine 2 milyon lira değer biçilen 166 işyerinin bulunduğu bildirildi.

Dernek yetkililerinin, alışveriş merkezi yapılmasından elde edilen gelirden bir bölümünü “himmet” kılıfıyla “paralel yapıya aktardığı” tespit edildi.

GÖZALTINA ALINAN 20 KİŞİDEN 10’U ADLİYEDE!

Sincan’daki bir cami ve İHL binasının yıkılıp, yerine alışveriş merkezi yapılmasıyla ilgili operasyon kapsamında gözaltına alınan 20 kişiden 10’u adliyeye sevk edildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sincan Sanayicileri ve İşadamları Derneği tarafından kiralanan arsadaki imam hatip lisesi ve caminin yıkılıp, yerine alışveriş merkezi yapılmasıyla ilgili soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında, SİSİAD ile Kültür Değerlerimizi Yaşatma ve Eğitime Hizmet Derneği yöneticilerinin de aralarında olduğu 20 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ihaleye fesat karıştırma ve nitelikli dolandırıcılık suçunu işlediği ifade ediliyor.

DERNEK; BÜYÜK BİR CAMİ, İHL VE KUR’AN KURSU TAAHHÜT ETTİ

Sincan’da Kültür Değerlerimizi Yaşatma ve Eğitime Hizmet Derneği’nin, 2008’de üzerinde cami ve imam hatip lisesi bulunan araziyi, 99 yıllığına belediyeden kiraladığı, söz konusu araziye işyeri inşa etmeyi, buradan elde edilecek gelirle de daha büyük bir cami, imam hatip lisesi ve Kur’an kursu yapmayı taahhüt ettiği öğrenildi.

CAMİ VE İHL YIKILDI YERİNE KÜÇÜK YER AYRILDI

Dernek yönetiminin cami ve imam hatip lisesini yıkıp araziye tanesine 2 milyon lira değer biçilen 166 iş yerinin bulunduğu alışveriş merkezi inşa ettiği bildirildi. Kültür Değerlerimizi Yaşatma ve Eğitime Hizmet Derneği’nin, cami ve imam hatip lisesi için ise küçük bir yer ayrıldığı tespit edildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin, “paralel yapı”ya ait bir dershanenin Sincan şubesine dernek kasasından usulsüz para aktardıkları da bildirildi.

10 KİŞİ ADLİYEDE

Polisin birkaç gün önce gerçekleştirdiği operasyonda, 20 kişi gözaltına alınmıştı. Sincan Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SİSİAD) yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 10 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı, 10 kişi ise adliyeye sevk edildi.

(YENİ AKİT)

MEDYAGUNDEM

yargitay

Yargıtay önünde paralel şov!

FETÖ’cü savcı Muammer Akkaş’ın 25 Aralık darbe girişiminden sonra adliye önünde bildiri dağıtarak imza attığı …

bahceli6

“Paralel kurultaya kapımız kapalı”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yarın Çağrı Heyeti başkanlığında yapılacak olan Olağanüstü …

paralel-pol1

İçişleri Bakanlığı göreve!

İçişleri Bakanlığı’nın gözaltına alınan Fetullahçı terör örgütü militanlarınının gözaltındalarında özellikle nezarethanelerdeki kanun tanımaz davranışlarından haberi var mı? …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir