Anasayfa / ANALİZ / İçişleri Bakanlığı göreve!
paralel-pol1

İçişleri Bakanlığı göreve!

İçişleri Bakanlığı’nın gözaltına alınan Fetullahçı terör örgütü militanlarınının gözaltındalarında özellikle nezarethanelerdeki kanun tanımaz davranışlarından haberi var mı?


MEDYAGUNDEM.COM- Haberi bugün Anadolu Ajansı geçti; Isparta’da geçen yıl düzenlenen FETÖ/PDY operasyonda gözaltına alınan emniyet mensubu şüphelilerle izinsiz görüştükleri ve zanlıların nezarethaneden cep telefonuyla görüşmelerine imkan sağladıkları gerekçesiyle 3 şube müdürü meslekten ihraç edildi.

Bu haber Fetullahçı terör örgütü ile mücadelede var olan bazı sorunlardan biridir.

Aslında o sorun paralel terör örgütüne ilk yapılan operasyonlarda da ortaya çıkmıştı. Nezarethaneleri yol geçen hanına çevirmişler, neredeyse canlı yayınlarda şov yapmışlardı.

Eğer FETÖ’cülerin yargılandığı bir mahkemeye tanıklık etmiş olsanız, meselenin ehemmiyetini gayet net anlarsınız.

Bazı mahkemelerde yargılanan FETÖ’cülerin pervasızlığını da görürsünüz. Sanki kelepçelenen, tutuklanan kendileri değilmiş de onlar tutuklamaya gelmiş gibi kanun tanımaz tavırları son derece rahatsızlık verici.

Özellikle Anadolu’daki FETÖ operasyonlarında gözaltında alınan paralel örgüt militanlarının, karakol nezarethanelerinde adeta “karakol amiri” gibi davrandıklarını duyuyoruz. Nezarethane kapılarının sonuna kadar açıldığı, kendilerine kebaplar söyledikleri, nerdeyse polislere talimat verecek kadar pervasızca davrandıkları, görevini yapan güvenlik güçlerini tehdit ettikleri vs…

FETÖ ile mücadele paralel çeteden korkarak yapılmaz. Polisimizin nasıl PKK terör örgütüyle mücadelede destan yazıyorsa, Fetullahçı teröristlere karşı da cesur olmalıdır. Bir FETÖ sanığı nezarethanede hangi haklara sahip olunuyorsa, ya da kısıtlanıyorsa ona tabi tutulmalıdır.

FETÖ’cü teröristlerin hala karakolda, mahkemede “devletin sahibi biziz” şeklindeki kuru tehditlerine karşı ezik davranan ya da buna göz yumanlar hakkında mutlaka gereken yapılmalıdır.

Nezarethaneye atılan bir FETÖ’cüye söz geçiremeyen polis ya da devlet istemiyoruz.

İçişleri Bakanlığını da bu zaafiyete karşı göreve çağırıyoruz.

 

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir