Anasayfa / ANALİZ / Darbecilere “postal yalayan” Bekir Efendi’nin nedir derdi?
bekir-postal

Darbecilere “postal yalayan” Bekir Efendi’nin nedir derdi?

MEDYAGÜNDEM- Daha önce “Paşa” başlıklı bir yazı yazıp, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’e “köpek” benzetmesi yapan ama iması apaçık ortadayken, bunu inkar eden Cumhuriyet yazarı Bekir Coşkun, bugünkü yazısında bu kez Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’i istifaya çağırdı.

“Patlama…” başlıklı yazısında, “Genelkurmay Başkanı dün Afyon’a gitti… Baktı; nasıl patlamış?.. Normalde istifa etmesi lazım… ‘O mu patlattı?’ diyeceksiniz… Önceki Genelkurmay Başkanı, kuvvet komutanları, ordu komutanları, generaller, amiraller, bilmem nerede bulunmuş iki tane patlamamış el bombası ile başlayan bir sürecin sonucunda hapisteler ya… ‘Ya patlatsalardı’ diye… ?” diye yazan Coşkun, Orgeneral Özel’e “birader” diye hitap ederek şöyle yazdı:

“Hepsi işte o bombalarla havaya uçtu… Hayaller imha edildi… Daha dün yazmıştım; tek gözümle ağladım… ? Bu toprakların çocukları kara yazgılıdır… Terör öldürmese, biz öldürürüz… ? İşte, sen de istifa et birader… Patlamamış bombaların komutanlara bedeli varsa, kendi çocuklarının kucağında patlamış bombaların da bedeli olsun… ? İstifa işe yarayacağından değil… Böyle cılkı çıkmış bir memlekette, nasıl olsa çocuklarına kıyan çoktur ve aranır bulunur, oraya getirilir… Bir evrensel etik olduğu için istifa et… Dünkü medya, başka ülkelerdeki bu tür olaylardan sonra istifa etmiş genelkurmay başkanlarının listeleri ile doluydu… Vicdani sorumluluktur çünkü… ? “Çek git” diyeceğim de… Daha nasıl desem?..”

Düne kadar asker karşısında selama duran, darbeci paşalara “emret komutanım” çeken, “postal yalayıcısı” Bekir Coşkun, sırf Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, o “emir kulu” olduğu darbeci paşalardan değil diye kudurmuş durumda.

“Köpek”, “birader” diyecek kadar ileri giden Coşkun, ilk kez bir Genelkurmay Başkanı ordusunu siyasete bulaştırmayıp, darbeden uzak durduğu için böylesine pervasızlaştı.

Bunların asıl istediği darbeci generallere tasmalarını tutuşturmak…

medyagundem.com 

MEDYAGUNDEM

sozcu1

Sözcü mallığı diye birşey var!

16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi, Ankara’da anayasa değişikliğine karşı bir panel düzenledi. Panele katılanlar arasında …

necdet

Hürriyet’ten Erdoğan’a DEAŞ iftirası

Hürriyet gazetesi bugün CHP’li bir vekil üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iftira attı. Hürriyet’te Turan …

sozcu

Birbirlerinin pisliğinde boğulan Sözcü yazarları

AK Parti seçmenine yapılan ‘bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam’ yakıştırmalarının iki mimarı birbirine sahip çıkıyor… …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir