Anasayfa / VİDEO / Esed’in Hatay provokasyonu ‘Deşifre’ oldu
ahaber-esed

Esed’in Hatay provokasyonu ‘Deşifre’ oldu

A Haber’ de yayınlanan Mehmet Ali Önel Yönetimindeki Deşifre programında dün akşam, Türkiye’nin Suriye Politikası ve artan terör eylemleriyle birlikte Hatay’da hayata geçirilmek istenen provokasyon mercek altına alındı.

Bilindiği gibi son zamanlarda bazı basın yayın organlarında Türkiye’nin Suriye politikası eleştirilirken Hatay’daki Sığınma kampları ile ilgili manipülatif gerçeği yansıtmayan manşetler atılıyordu.

CHP”nin Dünya Barış Günü”nde Antakya’da düzenlediği sözde barış mitinginin Suriye Lideri Beşir Esed’e destek mitingine dönüşmesi de dikkatlerin Hatay’a yoğunlaşmasına neden oldu. Peki Hatay’da Neler Oluyor?

ACABA HATAY’DA BİR KISIM MEDYA , SİYASET VE TERÖR DESTEKLİ BİR OPERASYON MU KURGULANIYOR ?

İşte Deşifre programında dün akşam bu soruya yanıt arandı. Programa konuk olan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder, Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatif Başkanı Sabit Teksöz ve Güvenlik Uzmanı Doç.Dr. Süleyman Özeren, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Son bir aylık yerel gazetelerin manşetlerine dikkat çeken Prof.Dr.H.Salih Güder:Yerel basında beraber geçinelim diye sağ duyuya yönelik haberler var. Teröre ilişkin haberler var ama Hatay’ da bir kaos olduğuna bir çekişme olduğuna dair haberler yok. Bu da Hatay’da bir iç karışıklığın olmadığını toplumsal karışıklığın olmadığını gösteren en önemli haberlerden bir tanesidir.Kesinlikle bir çekişmenin değil birlik ve beraberliğin hakim olduğuna dair haberleri görmekteyiz..Bazı ulusal yayın organlarında, Olmayan bir huzursuzluk var gibi gösterilerek özellikle kişilerin inancı üzerinden,mezhebi üzerinden yapılacak bir ajitasyonla bir rahatsızlıkla geçmişte yaşadığımız üzüntülü hadiselerin bir benzeri yaşatılmak arzu ediliyor.Eskiden yaşanan acı olaylar tekrar yaşatılmak isteniyor.” dedi

ANTAKYA KASAPLAR ODASI BŞK.SABİT AK: BİZ DOLDURAŞA GELMEYİZ

Yayına telefonla bağlanan Antakya Kasaplar Odası Başkanı Sabit Ak da Hatay”ın bir provokasyonun içine çekilmek istendiğini belirtirken; Antakyalılar boş değildir dolduruşa gelmez. Ancak boş adamları doldururlar. Benim 10 tane arkadaşım varsa 9 ‘u Sunnidir. Bu insanlar gelmiş ailesiyle evini barkını bırakmış. Sakallı olmayan insanlar da var hepsini sanki militanmış gibi göstermek bence yakışıksız oluyor. Bunlar zaten misafirimiz. Biz bu oyunlara gelmeyeceğiz dedi

DOÇ.DR ÖZEREN: MEZHEP ÇATIŞMASINI BENZİN DÖKÜP YAKMAK İÇİN BİR ÇABA VAR

Programa Ankara”dan katılan Utsam Güvenlik Uzmanı Doç.Dr. Süleyman Özeren Hatay”da Mezhep çatışmasını benzin döküp yakmak için bir çaba olduğunun altını çizerken,”Antakyalılar bu oyunun parçası olmak yerine bu oyunun boş çıkması için her şeyi yapıyorlar. Türkiye’de milletimizin aklını karıştıracak, Türkiye’yi içinden çıkılmaz bir çatışma ortamının içine itmeye çalışan ama diğer taraftan da neden Suriye krizine müdahale ettin diyerek aktif siyaseti eleştiren enteresan bir ikilemler dünyasında yaşayan gazetecilerimiz var. Bazılarımız bundan vazgeçmeyecek ama bazıları buna bilmeyerek alet oluyorlar. “dedi.

MEDYAGUNDEM

esed3

Esed’in operasyondan haberi nasıl oldu?

Esed Rejimine ait askeri Şayrat Hava Üssündeki hedefler, ABD tarafından vurulmadan önce Suriyeli ve İranlı …

orf

Bu da başörtülü kılığına giren Avusturya ajanı

Avusturya’da yeni bir skandala imza atıldı. Ülkenin devlet televizyonu ORF, Türkiye konulu bir konferansa spikerini …

erkan

Terörü eleştirene RTÜK cezası!

RTÜK yine aHaber’i hedef aldı. İki yayından dolayı kanala 121 bin 639 lira ceza kesildi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir