Anasayfa / GENEL / CHP’nin Esad yanlısı gazetesi çocukların namazından rahatsız!
yurt-namaz

CHP’nin Esad yanlısı gazetesi çocukların namazından rahatsız!

Tüm-Din-Der ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “7 Yaşındayım, Namaza Başlıyorum” projesini hayata geçirmesi ve 7 bin minik yavrunun aynı anda saf tutmasını sağlaması; CHP’nin gazetesi Yurt’u rahatsız etti.

Tüm-Din-Der ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “7 Yaşındayım, Namaza Başlıyorum” projesini hayata geçirmesi ve 7 bin minik yavrunun aynı anda saf tutmasını sağlaması; CHP’nin gazetesi Yurt’u rahatsız etti.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) gazetesi Yurt, çocukların namaz kılmasından rahatsız oldu. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat’ın sahibi olduğu Yurt Gazetesi; Tüm Din Hizmetleri Derneği (Tüm-Din-Der) ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, “7 Yaşındayım, Namaza Başlıyorum” projesini hayata geçirmesi ve 7 bin minik yavrunun Fatih Camii’nde birlikte namaz kılmasını, “Taliban modeli” olarak tanımladı ve “Burası Afganistan değil, Fatih” başlıklı bir haber yaptı.

7 bin çocuğun namaza başlamasına vesile olan Tüm Din Hizmetleri Derneği Genel Başkanı Metin Kaçar, Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) “Çocuklarınız 7 yaşına geldiğinde onları namaza alıştırın” Hadis-i Şerif’inden yola çıktıklarını ifade ederek; Yurt gazetesine tepki gösterdi. “Türkiye ne Afganistan, ne de Pakistan’dır” diyen Kaçar, “Arzumuz bu yazıyı yayınlayan kişilerin yanlışlarından dönmeleridir. Hak ve hakikati görmelerini isteriz. Allah (c.c.) o kardeşlerimize de namaz sevgisi nasip etsin” diye konuştu.

Yurt Gazetesi’nden Kerem Çalışkan ise, gazetelerinde yer alan haberi savundu. Çalışkan, çocuklara toplu namaz kıldırmayı siyasi olarak gördüğünü söyledi ve “O yaştaki çocuklara topluca namaz kıldırmak eylemi siyasal İslam’ın yöntemidir. Bu yüzden karşıyız” ifadelerini kullandı. (AKİT)

MEDYAGUNDEM

yurt6

CHP’de yolsuzluk foseptiği patladı; hem de CHP’li gazete yazdı!

CHP eski Parti Meclisi üyesi ve eski Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özpolat’ın sahibi olduğu Yurt gazetesi, …

yurt-istifa

CHP’nin teröristsever gazetesinde toplu istifa depremi!

Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Yanardağ’ın ardından birçok çalışan …

yurt1

CHP’nin gazetesi terörist sever!

CHP’nin yayın organlarından biri olan Yurt gazetesi terör olaylarını görmezden gelerek teröriste sahip çıktı. CHP …

1 Yorum yapıldı

  1. Rahatsız olurlar tabi ki, ağzı süt kokan çocukları yanlarına alıp içki meclislerinden ufaktan ufaktan atıştırma egzersizleri yaptırsalardı veya “7 Yaşındayım, Zıkkıma Başlıyorum” projesini hayata geçirselerdi, gayet memnun olurlardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir