Anasayfa / GENEL / Başbakan Erdoğan yeni hedefi açıkladı: 2053
basbakan-2053

Başbakan Erdoğan yeni hedefi açıkladı: 2053

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı’nda partisinin yeni hedefini açıkladı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam’daki 20. İstişare Toplantısı’nın, AK Parti’nin birlik ve kardeşlik içinde olduğunu dosta düşmana ispat ettiğini belirterek, ‘Anketlerde AK Parti’nin oyu şu anda, yüzde 50’inin de üzerine çıkarak, yüzde 52 civarında görünüyor’ dedi.

Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. İşte konuşmasından satırbaşları;

– Erdoğan, 28 Şubat sürecinde, Milli Gençlik Vakfı, Sahabe Eğitim ve Kültür Vakfı, Zöhre Ana Ali Sosyal Hizmet Vakfı’nın da aralarında bulunduğu 9 vakfın kapatıldığını hatırlatarak, ‘Şimdi bu mağduriyeti gidermek amacıyla, bu antidemokratik uygulamaya son vermek amacıyla kapatılan bu vakıfların yeniden kurulmasına imkan sağlayacak bir tasarıyı Meclise gönderiyoruz’ dedi.

– Bugünün gençlerinin, çocuklarının erişecekleri bir başka önemli yıl dönümünü de bir hedef olarak burada ilan etmek istiyorum. İstanbul’un 1453 yılındaki fethinin 600. yıl dönümünü, yani 2053 yılını da AK Parti olarak hedeflerimiz arasına alıyor, o büyük yıl dönümü için şimdiden hazırlıklara başlıyoruz.

– Terör meselesini çözdüğümüzde, kardeşliğimizi pekiştirdiğimizde, daha büyük hizmetleri gerçekleştirdiğimizde milletimizin teveccühü artacaktır.

– Biz bugünün nesline birer Fatih olma şuurunu vermek zorundayız. Yeni Fatih’ler, yeni Alparslan’lar olma özgüvenini gençlere aşılamayız.

– Kapatılmak istenen, kapısına kilit vurulmak istenen Halkbank’a 13 milyar dolar piyasa değeri biçiliyor. Esnafa 7.5 milyar kredi sağladı. Avrupa’nın en hızlı büyüyen bankası oldu. Yolsuzluk kalkınca varacağınız yer burası. Bu iktidar, yolsuzluk hortumlarını kesen iktidar olmuştur.

– Halkbank’tan kredi kullanan esnaf sayısı 38 bindi, şu anda 260 bin esnafımız Halkbank’tan kredi kullandı. Esnafa yatırım kedisi kullanma imkanı sağladık. Esnafa faiz oranlarını yüzde 4-5 aralığına gerilettik.

– Ziraat Bankası bırakın çiftçiye yararlı olmayı, devlete 19 milyar liralık fatura ödetiyordu. Ziraat Bankası’nın zararı bitti, kâra geçti. Kamuya 20 milyar lira kaynak aktardı. Ziraat Bankası çiftçiye 19 milyar lira kredi sağladı.

– Çiftçiye kullandırılan faiz oranlarını çeşidine göre yüzde 0, yüzde 5 ve yüzde 9 aralığına kadar çektik. Bugünden itibaren Ziraat Bankası’nın çiftçilerimize uyguladığı kredi faiz oranını birer puan daha düşürüyoruz. Yani yüzde 9 olanı yüzde 8’e, yüzde 5 olan kredi yüzde 4’e düşüyor. Yüzde 0 olan kredi faizleri de aynen devam ediyor.

– CHP Genel Başkanı, ‘u’ dönüşleri nedeniyle milletimiz tarafından çarkçıbaşı olarak sınıflandırdı. Ancak MHP Genel Başkanı, sağ kulvardan CHP Genel Başkanı’nı ciddi ciddi zorluyor. MHP Genel Başkanı’nın maskesini düşürmeye devam edeceğiz.

– İmralı’yla yapılan görüşmeler yeni bir iş değil, olağanüstü bir durum değildir. Yapılması, olması gerekir. Bugün nasıl devletin istihbarat örgütü İmralı’yla görüşüyorsa, o gün de devletin kurumları İmralı’yla görüşmüş, sonuç alamamıştır. Eğer MHP Genel Başkanı hükümetin ortağı olduğu dönemde yapılan bu örüşmelerden habersizse o daha da vahimdir.

– ‘Benim haberim yoktu’ diyene sorarlar ‘Sen o hükümette bostan korkuluğu muydun?’. Vitrin süsü müydün, neydin?

– Sayın Bahçeli 1999’da neden kükremedin, neden ihanet var diye ortalığı vermedin. Neden hükümetten çekilmedin? Sana göre bölücülüğe, ihanete niye ortaklık ettin? MHP, CHP ve İşçi Partisi birlikte eylem yapıyor. MHP’liler ile İşçi Partililerin aynı eylemde poz verdikleri fotoğraflar var elimizde.

– Kalbinde Ehli Beyt sevgisi olanlar Banyas’taki katliama seyirci kalamaz. Banyas’taki manzara en az Kerbela’daki kadar acıdır. Katiller de en az Yezid kadar alçaktır.

– O fotoğrafı görünce adeta çılgına döndüm. Batsın sizin uluslarası siyasetiniz. İsrail’in Şam’a yaptığı saldırı da kabul edilemez. Banyas’taki çocukların feryadı, inşallah Esad’ın sonu olacaktır. Unutmayın sabreden, zafere ulaşır. Suriye inşallah zafere ulaşacaktır.

 

MEDYAGUNDEM

baransu-dinleme

Bu videoyu iyi saklayın; işte paralellerin Başbakan’ı dinlediklerinin 3 yıl önceki itirafı!

MEDYAGUNDEM.COM- Artık kesin… Cumhurbaşkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı yıllarca dinleyen Gülen örgütü 17-25 Aralık …

kripto

İşte kripto ihanetinin raporu!

Paralel yapının kriptolu ihanetinin boyutları bilirkişi raporuyla kanıtlandı. 76 kriptolu telefon 304 kez dinlendi. Başbakan’ın …

erdogan-amberin

Erdoğan’dan o militan gazeteciye sert tepki

Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında bulunduğu Malatya’da gazeteci Amberin Zaman’a tepki gösterdi. Başbakan Erdoğan, Malatya’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir