Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’dan 700 bin dolarlık villa hediye alan gazeteciden itiraflar!
sazak-itiraf

Aydın Doğan’dan 700 bin dolarlık villa hediye alan gazeteciden itiraflar!

Paralel örgüt destekli “işsiz gazeteciler” belgeseline yaptığı “Aydın Doğan’dan 700 bin dolarlık villa hediye aldım” açıklamasıyla tartışılan gazeteci Derya Sazak, CHP’nin yayın organı olarak bilinen Yurt gazetesinin yayın yönetmenliği yaptığı dönemde şantajla ilan aldıkları itirafında bulundu.


belgesel

Derya Sazak, geçtiğimiz haftalarda Yurt gazetesinden kovulmuştu. Sazak’ın yerine, gazetenin Kurucu Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ getirilmişti. Sazak, kovulmasının ardından Twitter’dan gazetenin patronajına hesap soracağını ve dava açacağını söylemişti.

sazak-villa

Sazak, açıklamalarına devam etti. Gazeteye gelir olması için şantajla para toplanıldığını söyleyen Sazak, “Mahkemede açıklayacağım” dedi. Sazak, Merdan Yanardağ’a yönelik de eleştiride bulunduğu Twitter hesabından şunları anlattı:

“İLAN ŞANTAJIYLA BORÇ ÖDERSENİZ…”

Sorun yapısal… Kahveci hasılatıyla, ilan şantajıyla kaynak hayali kurup, gazete gelirleriyle batık şirketlerinizin borçlarını öderseniz emeği sömürürsünüz! Medyada fikirler çarpışır, saflaşmalar olur ama geleceği inşa edeceksek öncelik ‘temiz eller’ olmalı. Kaynağı meçhul sermaye ile buraya kadar! Bir Yurt klasiği; künye değişikliği için ‘ücretlerin ödeneceğine’ dair taahhüt bekleniyormuş. Taraflar sanki birbirlerini yeni tanıyorlar! Yurt’u sahiplenenler CHP ilanlarının nereye gittiğine baksınlar, mahkemede çalışanların hakkının hangi yoldan gasp edildiğini açıklayacağım.

“CHP LİDERİ ÖZBOLAT’IN SİCİLİNİ ES GEÇMESİN”

CHP lideri, özgür medyaya gerçekten inanıyorsa ön seçim kaybetmiş milletvekilinin Yurt sicilini es geçmesin! Hayaller ve yalanlar..! Ücretlerin ödenmesi konusunda direnen eski yönetmenin gazeteyle ilişiği kesilince Haziran takvimi ortaya atıldı! Haziran’da ne olacak? Transfer sezonu başlıyor ‘kahveci’ kulüp başkanının Afrika’dan getireceği futbolcu transferiyle ücretler ödenebilir! Yurt’a yayın yönetmeni değil ‘cio’ lazım. Bir de patronajın ticari dehasını anlayacak bir reklam müdürü. Mesela emlakta milyonlar uçuşuyor!

TEHDİT YOLUYLA İLAN TOPLAMA…”

Tehdit yoluyla ilan toplama, borç batağında debelenen medya patronunun düşüdür. Gönderirsiniz reklam müdürünü, birkaç milyon alır gelir! Şantaj yoluyla ilan toplama daima ters teper. Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olursunuz. Reklam müdürünün telefonlarına çıkan olmaz.”

sazak-tweet2

sazak-tweet1

MEDYAGUNDEM

enis-derya

O medya yöneticilerine hesap sorulsun!

Hürriyet ve Milliyet’e sorulsun; o iki muhabir FETÖ’nün talimatıyla Emniyet’ten nasıl çekildi? MEDYAGUNDEM.COM- FETÖ’nün en kudretli …

yurt6

CHP’de yolsuzluk foseptiği patladı; hem de CHP’li gazete yazdı!

CHP eski Parti Meclisi üyesi ve eski Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özpolat’ın sahibi olduğu Yurt gazetesi, …

yurt-istifa

CHP’nin teröristsever gazetesinde toplu istifa depremi!

Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Yanardağ’ın ardından birçok çalışan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir