Anasayfa / GENEL / Sözcü’nün sahibi gaspçı baba oğula şok haber!
akbay-garaj

Sözcü’nün sahibi gaspçı baba oğula şok haber!

Yalan ve iftira makinesi Sözcü gazetesinin sahipleri Ertuğrul ile Burak Akbay’ın foyasını TAKVİM ortaya çıkardı. Okurlarına fakir edebiyatı yapıp 50 milyon liralık şatoda yaşayan Gölge Adam ve oğlunun zorla gasp ettiği garajını zabıta ekipleri bastı. Ekipler, başkasının tapulu arazisine çökerek kaçak dikilen garajın yıkılması için son uyarıyı yaptı.


Takvim, kurulduğu günden bu yana habercilik yapmak yerine insanlara iftira atmayı tercih eden Sözcü’nün foyasını bir kez daha ortaya çıkardı. Okurlarına fakir edebiyatı yapan ve kendilerini duyarlı, çevreci, hak savunucusu ve halkçı olarak gösteren Sözcü’nün sahibi Ertuğrul Akbay ile oğlu Burak’ın Kuruçeşme’de, Boğaziçi Köprüsü’ne birkaç yüz metre uzaklıkta, 50 milyon lira değerinde bir malikanede yaşadıkları kanıtlandı. Bağlı bulundukları baronlara ve kendilerine ters düşen herkese imar ve kaçak yapı iftirasını atan baba-oğulun aslında kendilerinin arazi mafyacılığı yaptığı belirlendi.

ARAZİ MAFYASI OLDULAR

Takvim, Akbaylar’a ait 50 milyon liralık malikanenin duvarının yıkılarak yolun karşısında bulunan bir araziye kaçak garaj yapıldığını belgeledi. Tamamı, 19 ortağı bulunan arazi içine yapılan garaj için hissedarlar TAKVİM’e şikayette bulunurken bir arazi mafyasına çatmış gibi “Ertuğrul Akbay ‘Bize kimse karışamaz. Ben kimseyi tanımam’ tavrında davranıyor. İzinsiz olarak arazimizi gasp ettiler. Korkumuzdan ses çıkaramıyoruz” diye konuştu.

Takvim’in “Boğaz’da kaçak var” ihbarı ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. Zabıta ekipleri dün sabah erken saatlerde, Kuruçeşme Öksüz Çocuk Sokak, 1212 ada, 12 pafta, 35 parseldeki Baysalman Villaları’na gittiler. Zabıta ekipleri, TAKVİM’in haberinin doğru olduğunu, Akbaylar’ın malikanesinin bahçesindeki lüks arabaların park edildiği garajın, gerçekten de imar planlarında gözükmediğini tespit ettiler. Ekipler, Akbaylar’ın, çivi çakmanın bile yasak olduğu bölgede kaçak inşaat yapmakla kalmadığını, bir de bitişikteki tapulu araziyi gasp ettiğini gördüler. Arazinin sahipleri de Akbay ailesinden şikayetlerini dile getirdiler.

TAPULU ARAZİYE ÇÖKTÜLER

Zabıta ekipleri, Akbaylar’ın kaçak garajıyla ilgili, Boğaziçi İmar Kanunu’na muhalefet suçunun işlendiğine ilişkin tutanak tuttular. Ayrıca belediye görevlileri kaçak yapının yıkılmasını, aksi takdirde başlatılacak mahkeme süreci sonucunda garajın yıkılacağını söylediler. Böylelikle gazetelerdinde hukuk savunuculuğu yaptığını iddia eden ama iftiralar atmaktan öte gidemeyen Akbaylar’ın, arazi mafyası gibi başkasının üzerine tapulu araziye çökerek, kaçak garaj yaptırdıkları da resmen belgelendi.

Başkalarına utanmadan dürüstlük dersi verirken lüks içinde hayat süren Akbaylar’ın yüzsüzlüğünü daha önce de TAKVİM ortaya çıkarmıştı. Akbay ailesinin devlete olan vergi borçlarını ödemediği için haciz konulan araçlar kullandığını belgeleyen TAKVİM, vergi yüzsüzlüğü yapan ailenin bu kez de aynı araçları kaçak bir garaja park ettiğini belirledi.

KATLİAM YAPTILAR

Ertuğrul ve Burak Akbay, kendilerine ait olmayan bir araziye konarak, arsa sahiplerinin hakkını zorbaca gasp ederken aynı zamanda bir de çevre katliamına imza attı. Akbaylar’ın izinsiz ve zorla yaptırdığı garaj için, ormanlık olan arazide bulunan çok sayıda ağaç kesildi. Böylelikle, gazetelerinde ucuz kahramanlık yaparak sözde çevreci, duyarlı, halkçı, hak koruyucu görünen baba ve oğlun hem başkasının malını çalıp hem de ağaç katliamı yaptığı belirlendi.

(EMİR SOMER-MESUT ALTUN/TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir