Anasayfa / ANALİZ / Yine o adam!
nyt1

Yine o adam!

MEDYAGÜNDEM- New York Times, Türkiye kamuoyunun Suriye’deki iç savaşın etkilerinden ve Ankara’nın politikalarından giderek daha çok rahatsız olduğunu yazdı.

Tim Arango imzalı ve İstanbul çıkışlı haberde, Türklerin “yan kapıdaki savaş” sürerken, kendi ülkelerinde İranlı casusların yakalanmasına, Türk askerlerinin PKK tarafından pusuya düşürülmesine, Suriyeli mültecilerin ihtiyaçlarına milyonlarca dolar harcamasına tepki göstermeye başladığı iddia edildi.

Haberde kullanılan tüm argümanlar, Türkiye’de Baasçı, Ergenekoncu, PKK destekçisi, CHP’li, sol Kemalist ve ulusalcı kamuoyunun kara propagandasını yansıtıyordu.

Belli ki New York Times muhabiri Tim Arango, İstanbul’dan bu haberi yazarken, bol bol Taraf, Yurt ve Aydınlık gazetelerini okudu. Haliyle de orada yazılan karanlık senaryoları “Türkiye kamuoyu” diye gazetesine yansıttı.

Hürriyet, Vatan, Aydınlık, Yurt ve Sözcü gibi gazetelerin sahneye sürdüğü “Hatay’da El Kaide tezgahı”nı da; Basın Konseyi isimli Baas Konseyi’nin yalanlarını da referans alan sözkonusu gazete, “Türkiye’nin güneyinde ‘savaşçılara’ evsahipliği yapılması; İstanbul’da Suriyeli muhaliflerin, sınırda mültecilerin ağırlanması ve muhalefete ‘silah ulaştırılmasına yardım edilmesi’ tepki çekiyor.” dedi.

Daha da ilginci New York Times’ın haberinde görüşüne yer verilen isim de MEDYAGÜNDEM okuyucusunun iyi bildiği bir isimdi.

“Derin ABD’nin sesi”, neo-con dalga boyundaki isim olan Washington Enstitüsü uzmanı Soner Çağaptay da New York Times’ın yangınına körükle gidiyordu. Haberde Çağaptay’ın, “Birçok Türk bunların, Türkiye’nin Esad rejimine karşı saldırgan duruşunun bir sonucu olduğunu düşünüyor” açıklamasına yer verildi.

ABD'deki Türkiye uzmanının "karargahtaki köstebeği" o general mi?

"Derin Amerika'nın sesi Kılıçdaroğlu'nun geleceğini nasıl bildi?

MedyaGündem resimdeki eksik parçayı tamamlıyor!

New York Times, “Bozulan ruh halinin, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın dış politikası için bariz bir gerileme” diyerek Ahmet Altangil’den fazla etkilenmişti.

Medyada “Ak Parti’yi ne pahasına olursa olsun devirme korosu”nun bildik ezberini tekrarlayan Amerikan gazetesi,  “Şimdi ‘sorunsuz sıfır komşu’ diye espri yapılıyor” diyerek de özellikle Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu hedef aldı.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

evet

Alçak ABD medyası NATO Türkiye’ye saldırsın diyor

New York Times ve CNN, Trump’ın Erdoğan’ı referandum kutlaması için aramasını hazmedemedi. New York Times …

maklube

FETÖ maklubeyi ABD medyasına da yedirdi!

Amerikan gazetesi New York Times’ta, Türkiye’de FETÖ’cülerin “milli yemeği” olarak bilinen maklube hakkında tanıtım yazısı …

trump-ny

Trump ikiyüzlü ABD medyasıyla çarpışıyor

ABD Başkanlığına seçilen Trump, New York Times ile görüşmesini kendisi hakkında “çirkin ve doğru olmayan” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir