Anasayfa / GENEL / Basın tarihinin yüzkaraları!
konsey-baas1

Basın tarihinin yüzkaraları!

MEDYAGÜNDEM- Türk basın tarihine o isimler “yüzkarası” olarak geçecekler. Tarih onları hiçbir zaman hayırla anmayacak.

Adı artık “Baas Konseyi” olarak anılan Basın Konseyi gibi bir yapının tepesine çöreklenen “Baas zihniyeti”nin nasıl bir tezgaha imza attığını Türk kamuoyu ibretle izledi.

İşte ‘Baas Konseyi’nin tezgahı!

Altına imza attıkları skandalın ardından çekip gitmesi gereken isimler pişkince, yüzsüzce o koltukları işgal etmeyi sürdürüyorlar.

Basın Konseyi Başkanı Orhan Birgit’in Hatay’dan Suriye’ye ambulansla silah taşındığı yalanına dayanan tezgahı deşifre oldu ama kendisi kılını bile kıpırdatmadı.

Başında bulunduğu Basın Konseyi karıştı, büyük kavga çıktı, Basın Konseyi Yüksek Kurulu üyeleri  Dr. Gökmen Karadağ ile Genel Sekreter Dr. Hasan Sınar onurlu biçimde görevlerinden istifa ettiklerini açıkladılar.

Ama  o skandal basın toplantısında katılan, Basın Konseyi Başkanı Orhan Birgit’in yalan görüntülerle Hatay’dan Suriye’ye ambulanslarla silah taşındığı yalanını ortaya attığı masada oturan , Yüksek Kurul üyeleri Tufan Türenç, Turgut Kazan, Yalçın Büyükdağlı ve Oktay Huduti basın tarihinin yüzkaraları olarak koltuklarında oturmaya devam ettiler.

Birgit, düzenlediği basın toplantısında cep telefonuyla çekilmiş bir ambulans fotoğrafı göstererek “Elimizde Türk Sağlık Bakanlığı’na ait ambulansla Özgür Suriye Ordusu’na silah taşındığını gösteren fotoğraf var. Hatay’da kurulu bulunan kamplarda kalan Özgür Suriye Ordusu mensuplarının gece kampta kalıp, gündüz savaşmak için Suriye tarafına geçtikleri duyumlarını aldık. İlk zamanlarda Türk tarafındaki makamların verdikleri desteklerin bugün itibariyle yavaşladığını öğrendik. Artık devletin Suriye’den gelen sığınmacılara yönelik olarak bir yaptırım uygulamasının faydalı olacağını düşünüyorum” açıklamasını yapmıştı.

Ancak bu açıklama ve Birgit’in gösterdiği fotoğrafın tezgah olduğu bizzat Basın Konseyi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve TV 8 İcra Kurulu üyesi Dr. Gökmen Karadağ tarafından deşifre edilmişti.

Bu tartışmalar bugün aylık toplantısını gerçekleştiren Basın Konseyi Yüksek Kurulu’nda da sürdü. Toplantı sonrasında Yüksek Kurul üyeleri Dr. Gökmen Karadağ ile Genel Sekreter Dr. Hasan Sınar görevlerinden istifa ettiklerini açıkladılar.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

tufanturenc2

Şu herife maaş vereceğine sokak köpeklerini besle Doğan

Bugüne kadar atmış olduğu akıl sınırlarını zorlayan tweetlerle dikkati çeken Hürriyet Yazı İşleri Müdürü Tufan …

turenc2

Türenç’in kafasına güneş mi geçti?

Hürriyet gazetesinin yöneticilerinden Tufan Türenç, sosyal medya hesabını özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldırmak ve Ak Parti’ye …

aksener-dogan

Selo olmadı yaşasın Akşener!

Aydın Doğan medyası kimi gazlıyorsa tarih gösterdi ki o kaybetti. 7 Haziran ve 1 Kasım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir