Anasayfa / Mansetalti / Yiğit Bulut Bank Asya gerçeklerini açıkladı!
yigit

Yiğit Bulut Bank Asya gerçeklerini açıkladı!

MEDYAGUNDEM.COM- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın “Bank Asya’yı Ziraat Bankası satın alabilir” açıklamasıyla resmen Gülen örgütünün batmak üzere olan bankasına borsada milyonluk kıyak yapıldı. Babacan’ın Gülen örgütünün batan bankasına kıyağı büyük deprem yarattı.

bankasya4

Başbakan Erdoğan’ın başdanışmanı Yiğit Bulut Ziraat Bankası’nın Bank Asya’yla ilgilendiğine dair bile bir durumun Başbakan Erdoğan’ın bilgisi dahilinde olmadığını açıkladı. Bulut kesin bir dille Babacan’ın açıklamasını yalanladı.

360 TV’de canlı yayına katılan Bulut, Bank Asya üzerinden bugün borsada büyük bir vurgun yapıldığına dikkat çekerek, “Sayın Başbakan’ın bilgisi dahilinde Bank  Asya’nın devlet tarafından alınmasıyla ilgili bir tasarruf, girişim veya sorgulama yoktur. Sayın Bakan’ın sözlerini çok speküle ettiler ve ardından bir spekülasyon gelişti. Bank Asya’da yüzde 10’luk TL karşılığı 100 milyon lira civarında bir değer artışı oldu. “ dedi.

Bulut 2.8 milyar TL alacak takibine düşmüş olan Bank Asya’nın devlet tarafından alınmasının sözkonusu  olmadığını açıkladı. Bulut, “Bu spekülasyonu çıkarıp ardından Bank Asya’ya prim yaptıranlar onlar da SPK’nın denetimine tabi olması gerekir. SPK’yı ben göreve çağırıyorum. SPK da bugün bu hisselerde kimlerin alımlar yaptığını dün kimlerin alımlar yaptığını, kimlerin satış yaptığını çok ciddi olarak takip etmeli. Borsa İstanbul, SPK ve BDDK’nın regülatör olarak kontrolünde olan bir konudur bu. Bu dosyayı da devletin kurumları ciddi olarak  takip etmek zorundadır. “ dedi.

Batmakta olan Bank Asya’nın geçtiğimiz aylarda Katarlı bir bankaya satılacağı iddiası da gündeme gelmiş, o yolla da borsada spekülasyon tartışmaları yaşanmıştı.

Bank Asya’ya devletin el koymasına mani olan gizli bir  paralel elin varlığı iyice netleşti. Gülen örgütünün batan bankasına en son kıyak Babacan’dan geldi.

Bulut’un 360 TV canlı yayınındaki sözleri paralel örgütün Bank Asya  vurgunun şifrelerini veriyor.

İşte açıklamaları:

MEDYAGUNDEM

husnu8

Bu gerizekalıya verdiğimiz maaş haram olsun

Derin Analiz programında konuşan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut CHP milletvekili Hüsnü Bozkurt’un referandum için söylediği …

yigit

Halkbank neden FETÖ ve derin ABD’nin hedefinde?

A Haber’de “Halkbankası neden FETÖ ve ‘derin ABD’nin hedefinde? Yeni operasyonun amacı ne? soruları Söz …

yigitb

‘Hayır’ çıkarsa planları kaos ve Türkiye’yi işgal

Derin Analiz programında konuşan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut 16 Nisan’da yapılacak referandumla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde …

1 Yorum yapıldı

  1. VAY BE BABACANDA CEMAATÇİ ÇIKTI HALE BAK derhal görevden alınmalı cemaate taviz veren kişi ile işimiz olmaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir