Anasayfa / ANALİZ / Gülen örgütünün batık bankasına Babacan kıyağı!
bankasya4

Gülen örgütünün batık bankasına Babacan kıyağı!

MEDYAGUNDEM.COM- Gülen örgütüne ait batmak üzere olan Bank Asya’ya tam bir paralel operasyonla bugün Başbakan Yardımcısı Ali Babacan tarafından resmen “hayat” verildi, büyük “kıyak” yapıldı.

İçi iyice boşalan, batmak üzere olan ve devletin el koyması beklenen Bank Asya ile ilgili bugün Babacan’ın bir televizyon kanalında yaptığı açıklama, Gülen örgütünün bankasının borsada hisselerini uçurmakla kalmadı, büyük bir paralel operasyonun da bizzat Babacan tarafından yürütüldüğünü ortaya koydu.

Babacan’ın açıklamasının ardından Bank Asya hisseleri ikinci seans başlangıcında yüzde 5,79 artarak 1,19 liradan 1,28 liraya yükseldi.

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Ali Babacan, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın katılım bankası kurma yönünde çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Ziraat Bankası Bank Asya ile görüşmelere başladı, henüz görüşmeler neticelenmedi ama neticelenirse bizim arzu ettiğimiz bir şey oluşur. Ziraat Bankası, Bank Asya’yı alırsa böylece kamunun bir katılım bankası olmuş olur, biz bunu arzu ediyoruz” dedi.

Oysa batmak üzere olan, içi boşalan, borsada hisseleri yerle bir olan ve devletin el koyacağı ekonomi kulislerinde konuşulan bir bankaya Babacan’ın bu açıklamasıyla hisseleri yükseltilirken, batık bir bankayı kurtarma ve Gülen örgütne bir de kaynak aktarma operasyonu şüphesi doğdu.

Babacan’ın son çıkışı, hakkındaki “paralel örgüt projesi” iddiasını da bir kez daha gündeme getirdi.

İşin ilginç yanı Babacan ve paralel ekonomi bürokratları tarafından yönlendirildiği deşifre olan Hürriyet yazarı Erdal Sağlam geçtiğimiz Haziran ayının başında Ziraat Bankası’nın Bank Asya’yı satın alacağını yazmıştı. Babacan’ın ve paralel bürokratlarının yönlendirdiği gazeteci oldupu iddiası daha önce gündeme gelen Sağlam’ın o yazısı da Gülen örgütünün bankasını Babacan eliyle kurtarma operasyonu mu sorusunu akla getirdi.

İşte geçtiğimiz gün yayınladığımız o iddia:

babacan

 

MEDYAGUNDEM

ercan1

Fox TV’nin FETÖ’cü müdürünün anormal hesap hareketleri

Hrant Dink soruşturmasında tutuklanan FOX TV Haber Müdürü Ercan Gün, Fetullah Gülen talimat verince ne …

faruk

FETÖ’cü kirli ilişkiler ağından TÜSİAD Başkanı da çıktı

FETÖ’nün kozmik odalarından Tarkim’in sahibi Faruk Bayındır’ın Türkiye’den nasıl kaçtığına TAKVİM ulaştı. Bayındır, bir gece …

bankasya1

FETÖ kuryesi milyoner akademisyenler

FETÖ mensubu 5 bin akademisyen ve eşlerinin örgütün para kaynaklarından olan Bank Asya’da bir milyar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir