Anasayfa / GENEL / Yetmez ama evet Trump!
erdogan3

Yetmez ama evet Trump!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’da toplu açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Buradan açıkça söylüyorum. Bu yaşananların ardından herkesin bulunduğu pozisyonu gözden geçirmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Suriye’de yaşananlar DEAŞ kılıfına sığmayacak kadar açıktır. Rejim tarafından kullanılan PYD, YPG gibi terör örgütlerinin gerçekleştirdiği saldırıların hiçbir gerekçesi kalmamıştır. Unutulmamalıdır ki Suriye’de katledilen her masumla birlikte insanlığın ortak vicdanı da ölüyor. Bu gece ABD, Suriye’nin hava üssüne operasyon düzenledi. Bu operasyonu olumlu bulduğumuzu ifade etmek istiyorum. Yeterli mi? Ben yeterli görmüyorum. Bundan sonraki süreci hep birlikte takip etmeliyiz. Her alanda ciddi adımlar atılmasının zamanı gelmiştir. Terörden arındırılmış güvenli bölge çalışmasının ne kadar isabetli bir fikir olduğu bir kez daha anlaşılmıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’da toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin Suriye’de rejime ait hava üssünü vurmasına ilişkin, “Esed rejiminin savaş suçlarına karşı atılmış bir adım olarak bunu olumlu bulduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

“YAŞANANLAR DEAŞ KILIFINA SIĞMAYACAK KADAR AÇIK”

“Çocukların hunharca katledildiği bir dünyada, kimsenin kendini huzur ve güvende hissetmeye hakkı yoktur.” diyen Erdoğan, “Bu yaşananların ardından herkesin bulunduğu yeri, pozisyonu gözden geçirmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Hiç kimse işledikleri insanlık suçlarını, çocuk katliamlarını, DEAŞ’la mücadele kılıfı altında gizlemeye kalkmamalıdır. Suriye’de yaşananlar DEAŞ kılıfına sığmayacak kadar açıktır, trajiktir.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, ABD’nin Suriye’de rejime ait hava üssünü vurmasına ilişkin, “Esed rejiminin kimyasal ve konvansiyonel silahlarla işlediği savaş suçlarına karşı atılmış bir adım olarak bunu olumlu bulduğumuzu ifade etmek istiyorum. Yeterli mi? Ben bunu da yeterli görmüyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık başka hiçbir hesap gütmeksizin sadece ve sadece mazlum Suriye halkını korumaya yönelik olarak her alanda ciddi ve netice almaya yönelik adımlar atılmasının zamanı gelmiştir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

“HERKESİN POZİSYONUNU GÖZDEN GEÇİRMESİ KAÇINILMAZ HALE GELMİŞTİR”

* Buradan açıkça söylüyorum. Bu yaşananların ardından herkesin bulunduğu pozisyonu gözden geçirmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Suriye’de yaşananlar DEAŞ kılıfına sığmayacak kadar açıktır. Rejim tarafından kullanılan PYD, YPG gibi terör örgütlerinin gerçekleştirdiği saldırıların hiçbir gerekçesi kalmamıştır. Unutulmamalıdır ki Suriye’de katledilen her masumla birlikte insanlığın ortak vicdanı da ölüyor.

“BUNDAN SONRAKİ SÜRECİ HEP BİRLİKTE TAKİP EDELİM”

* Bu gece ABD, Suriye’nin hava üssüne operasyon düzenledi. Bu operasyonu olumlu bulduğumuzu ifade etmek istiyorum. Yeterli mi? Ben yeterli görmüyorum. Bundan sonraki süreci hep birlikte takip etmeliyiz. Her alanda ciddi adımlar atılmasının zamanı gelmiştir. Terörden arındırılmış güvenli bölge çalışmasının ne kadar isabetli bir fikir olduğu bir kez daha anlaşılmıştır. Konutlar inşaa edelim ve Suriyeli vatandaşlarımızı iskan edelim. Suriyeli kardeşlerimize kendi topraklarında yaşama imkanı verelim. Uluslararası toplumun göstereceği ortak kararlılıkla rejimi ve terör örgütünü durdurma imkanına sahip bulunduğunu gösteriyorum. Gece 04.00’ten itibaren süreci izledim. Bize düşen mazlumların yanında yer almak. Yıllardır çalışıyoruz, Suriye’nin geleceğine Suriye halkı karar versin diyoruz. İşte İdlib’teki gibi katliamdan kaçan 3 milyon Suriyeliye gönlümüzü biz açtık. Kendi konforu bozulmasın diye bizi tehdit edenlere yazıklar olsun, Türkiye’nin siyasi hesabı yoktur, olmayacaktır.

“İNSANLIK SUÇU İŞLEYENLERİN KULAKLARI SİZİN EVET’İNİZLE ÇINLAYACAK”

* 16 Nisan Türkiye’nin topraklarına göz diken terör örgütlerine DUR diyeceği bir dönemin başlangıcı olacaktır. Hatay, 16 Nisan’da Büyük Türkiye için EVET diyor mu? Şimdi öyle bir cevap verin ki… EVET, EVET, EVET. Halep’teki insanlık suçu işleyenlerin kulakları işte sizin bu sesinizle çınlayacak. Büyük devlet olmak için büyük millet olmak lazım. Hamdolsun! Bizim milletimiz ne kadar büyük bir millet! İnşallah bu yolda hep birlikte yürüyeceğiz. Türkiye’nin demokrasisine burun kıvıranlara demokrasiye nasıl sahip çıkılacağını 15 Temmuz’da ortaya koyduk. O gece hep birlikte bunu Türk milleti ispat etti.

“KOALİSYONLAR YÜZÜNDEN BÜYÜK KAYIPLAR YAŞADIK”

* Koalisyonlar yüzünden büyük kayıplara uğradık. Bakınız istikrarsızlığın ülkemize maliyetini göstermesi bakımından birkaç çarpıcı örnek vereceğim. 1970 yılında kişi başına milli gelirimiz, 580 dolar. Bugün Türkiye 2003’e göre 3 katın üzerinde bir büyümeye ulaştı. Ekonomik olarak büyük devlet olmamızın önündeki en büyük engel istikrarın korunamamış olmasıdır. Peki çözüm nedir? Çözüm, sorunun kaynağı olan yönetim sistemini değiştirmektir. Hatay, bağımsızlığın şehridir.

“HATAY’A 530 TRİLYONLUK DEV YATIRIM”

* 14 yıldır süren istikrarın devamı için… Bakın 14 yılda Hatay’a 21 katrilyonluk yatırım yaptık Hatay’a. Hatay’ı tarihine uygun bir kalkınma yoluna soktuk. Hatay, bugün ülkemizin 11. şehri haline geldi. Bitenlerin yanında devam eden projeler de var. Hatay bölgemizin en önemli havalimanına sahip. Kardeşlerim, sanayi kuruluşlarının demiryolu ulaşımı ihtiyaçlarını karşılamak için proje çalışmaları devam ediyor. Bugün toplam yatırım bedeli 530 trilyon olan dev eserlerin açılışını yapacağız.

“BİZİM ALAMETİ FARİKAMIZDAN DA (RABİA) RAHATSIZ OLMUŞLAR”

* Biz yola çıkarken Türkiye’yi 4 direk üzerinde yükselteceğiz dedik.. Eğitim, sağlık, adalet, emniyet, enerji.. Büyük adımlar attık. 16 Nisan halkoylaması sürecinde kimlerin terör örgütleriyle yan yana gelebildiğini kimlerin de halkın yanında dimdik durduğunu gördük. Sandığa giden herkesi anlayışla karşılarız, biz İzmir’den denize dökenlerden değiliz, bu lafı edenlere demokrasi müzesi kuracağız, objelerle tarihe emanet edeceğiz. Bizim alameti farikamızdan da (RABİA) rahatsız olmuşlar. Milleti bölmek için her yolu kullananların CHP ile faşistlikle yarışanların bu değerlere sahip çıkmasını beklemiyorduk ama 16 Nisan vesilesiyle gerçek yüzlerini gösterdiler. Pensilvanya’daki şarlatanın örgütü FETÖ dünya çapında bir kampanya yürütüyor. Tabi bir kısım Batı bunlara destek veriyor. 16 Nisan, inşallah EVET ile çıkacak ben buna inanıyorum.

“BEN BÜTÜN MİLLETİMİ ORAYA DAVET ETTİM! SENDE ORADA BEKLESEYDİN”

* Şimdi çıkmış Kılıçdaroğlu geçenlerde televizyonda diyor ki; Bu darbe girşimini örtbas etmek istiyorlar. Kılıçdaroğlu kendindemisin? Darbe girişiminin bütün failerini toplayıp cezaevine tıkayan kim? Biz! Şu anda bunların hepsi yargıda. Darbe girişiminin mensupları cezaevinde. Sen ki, 15 Temmuz gecesi, ben 1.30’da İstanbul’a indim. Bana dediler ki, “11.30’da buradaydı” dediler. Ben de “Nerede buralarda mı?” dedim. “Ayrıldı” dediler. Şimdi diyor ki, “Cumhurbaşkanı söyleseydi gelirdim” derdi. Ben haberi facetime’den verdim. Sen de bu milletin ferdi olarak bekleseydin. Ne yaptı Bakırköy Belediye Başkanı’nın evine gitti. Daha önce darbe olsa ilk tankın önüne ben çıkardım diyordu. Sabah yalan akşam yalan. Bununla da kalmadı! Şimdi de eline kağıt tutuşturuyorlar. Şu şöyle bu böyle… Milli İstihbarat Teşkilatımız açıkladı.

“ALEVİ SÜNNİ AYRIMI YAPMAYIN BIRAKIN O AYRIMI ZALİM ESED YAPSIN”

* O gece tankların üzerine gidenler var ya neden gittiler? Şehadete gittiler. Çünkü şehitler tepesi boş değildi. Biz yaradanı yaradandan ötürü seveceğiz. Sünnisi, Nusayrisi, Alevisi lütfen bu ayrımların içine girmeyelim. Bırakalım o ayrımı Esed denilen zalim yapsın. 1 milyona yakın insanı bu adam katletmedi mi? 1 milona yakın insanı bu zalim Esad katletti, bu adam ancak lanetle anılır, birkaç ülke dışında yanında kimse kalmadı. Kardeşlerim 16 Nisan, Türkiye’nin ve Türk milletinin beka meselesidir. Kardeşlerim süreci devam ettireceğiz. Bakınız ne kadar isabetli bir tercih olduğunu 16 Nisan’dan sonra daha iyi anlayacağız. Bunun için Hatay, 16 Nisan’da EVET diyor mu? Şu Amanos dağlarını terör örgütlerine mezar yapmaya hazır mı?

“İCABINDA BEDELLİ ASKERLİĞE TABİİ TUTULABİLİR”

* CHP’nin yalan rüzgarı ilk zamanlar belki milletin kafasını bulandırdı ancak gerçekler ortaya çıktı. Parlamento o kadar başı boş bir yer mi? Burada aynı anda 600 kişi olacak. Bu 600 kişinin içinde 18-25 yaş arası kaç kiş olacak? Bunlar askerliği yapmayabilir. İcabında bedelli askerliğe de tabi tutulabilir. Kılıçdaroğlu’nun derdi başka. Ben gençlerimle iftihar ediyorum. Bu tuzağa bu oyuna gelmiyoruz değil mi? Gençler daha çok çalışacağız.

“KILIÇDAROĞLU DERSİNİ ÇALIŞ”

* Kılıçdaroğlu dürüst ol, dersini çalış ama çalışmamış ki! Kılıçdaroğlu diyor ki, Parlamentonun soru önergesi verme yetkisi yok. Kardeşim biz yazılı önerge vermeyi getiriyoruz. Yazılı önerge verilir, ilgili Bakan ya da Bakanlık yazılı cevabını verir. buna benzer yalanlar.. Ama benim milletim bunları tabii ki yutmayacak. 16 Nisan’da milletim bağımsızlığına sahip çıkacak.

MEDYAGUNDEM

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak …

erdogan4

Erdoğan’dan Mescid-i Aksa hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mescid-i Aksa gerilimi ile ilgili İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin’i aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir