Anasayfa / GENEL / FETÖ’cüler KHK’yı sömürmeye başladı!
fetos

FETÖ’cüler KHK’yı sömürmeye başladı!

FETÖ’nün, MEB bursiyeri olarak yurtdışında öğrenim gören militanlarının, KHK’yı fırsata çevirdiği ortaya çıktı. FETÖ’cülerin mecburi hizmet ve bu hizmete bağlı borç yükümlülüklerinin ortadan kaldırılması ‘çelişki’ olarak yorumlandı.

TBMM’nin F-16 savaş uçakları tarafından bombalandığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı suikast girişiminde bulunulduğu, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının rehin alındığı, 248 kişinin şehit olduğu, bin 500’den fazla kişinin de yaralandığı 15 Temmuz darbe girişiminin mimarı Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) yurtdışında öğrenim gören militanları, 675 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yi fırsata çevirdi. Devlet tarafından mecburi hizmet karşılığı yurtdışına gönderilen öğrenciler öğrenimlerini başarıyla tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönmek zorunda.
Ancak bu öğrenciler, yurda dönmedikleri takdirde yüzbinlerce liralık tazminat ödemekle karşı karşıya bırakılıyor.
Buna rağmen, FETÖ/PDY’ye aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle öğrencilikle ilişikleri kesilen FETÖ militanlarının mecburi hizmet yükümlülükleri ve mecburi hizmete bağlı borçları ortadan kaldırıldı, buna ilişkin dava ve borç takibi işlemlerine de son verildi.
Yurtdışında devletin parasıyla öğrenim gören, ancak yargılanmaktan korktukları için Türkiye’ye dönemeyen FETÖ militanlarının 675 sayılı KHK çıkar çıkmaz adeta bayram ettiği, yüzbinlerce liralık tazminatı ödemekten kurtulan FETÖ’cülerin borçlarının kefillerinden de tahsil edilemeyecek olmasının örgütte sevinçle karşılandığı öğrenildi.
TAZMİNATLAR KURUŞU KURUŞUNA TAHSİL EDİLMELİ
Konuyla ilgili olarak Yeni Akit’e konuşan ve MEB bursiyeri olarak ABD’de öğrenim gören bir doktora öğrencisi, borç yükünden kurtulan FETÖ militanlarının hemen vize türlerini değiştirip ABD’de kalmanın yollarını aradığını belirtti.
İsmini vermek istemeyen MEB bursiyeri, “Yurtdışında öğrenim süreleri boyunca yaptıkları harcamaları tazminat olarak devlete geri ödemeleri gereken FETÖ’cü öğrencilerin borçlarının tamamı 675 sayılı KHK ile siliniyor. Zaten onların da istediği tam bu.
Öğrencilikle ilişkileri kesilen ve borç yükünden kurtulan FETÖ militanları, ABD’de hemen vize türlerini değiştirip, bu ülkede kalmanın yollarını arıyor.
Çoğu da bağlantıları sayesinde bunu başarıyor. Ama olan vatanına-milletine bağlı öğrencilere oluyor.
Vatanperver öğrenciler devletin cebinden tek kuruş fazla para çıkmasın diye kılı kırk yararken, vatan-millet düşmanlarına tazminatlarının ödettirilmemesi büyük bir çelişki.
FETÖ’cü öğrencilerden tazminatların kuruşu kuruşuna tahsil edilmesi lazım” diye konuştu.

-YENİ AKİT-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir