Anasayfa / ANALİZ / Yemezler Özdil niye 26 gündür sustun?
yilmaz-ozdil

Yemezler Özdil niye 26 gündür sustun?

MEDYAGÜNDEM- Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil bugün köşesinde AB Bakanı Egemen Bağış’ı yalancılık ile suçladı ve büyükelçilerden Bağış’ın yalanlarına inanmamasını istedi.

Büyükelçilere Gezi Parkı üzerinden nasıl provokasyon yapıldığı belgeleriyle anlatılmıştı. Sosyal medyada bu provokasyonun nasıl yürütüldüğü kanıtlarıyla gösterilmişti.

İşte o kanıtlardan biri de Yılmaz Özdil adının kullanıldığı bir tweet idi.

O tweet’te de “24 saat daha devam edersek, AB kararıyla hükümet düşecek, yayın bunu, herkes bilsin, az kaldı direnelim” deniliyordu.

Özdil, “Kuyruklu yalan bu. ‘Resmi evrak’la iftira. O tweet bana ait değil. Böyle bir tweet atmadım.” diye yazdı.

Peki Yılmaz Özdil 1 Haziran günü tam da provokasyonun parçası bir stratejisiyle Twitter’da binlerce kişinin paylaştığı “Yılmaz Özdil açıkladı: 24 saat daha devam edersek AB kararıyla Hükümet düşüyormuş ! RT YAPIN BU BİLGİYİ ARKADAŞLAR” mesajlarından niye 26 gündür rahatsız olmadı?

Binlerce tweet’le “hükümet düşecek” mesajını kaynağının Yılmaz Özdil olduğu yazıldı, binlerce kişi paylaştı.

Twitter’da hala o mesajlar duruyor.

Yılmaz Özdil adına açılan ve şimdi kapanan hesap üzerinden yapılan provokasyona daha ilk günlerde niye ses çıkarmadı Özdil?

Niye sustu da oyunlar bozuldu, provokasyon boşa çıktı, AB büyükelçilerine mesele anlatılınca kuyruğuna basılmış gibi ağlamaya başladı?

Haliyle Yılmaz Özdil adı kullanılarak yapılan provokasyona 26 gün boyunca ses çıkarmayan, o hesabın kendisine ait olmadığını açıklamayan, böylesi kışkırtmayı daha başladığı günlerde bitirecek bir yazıyla itiraz etmeyen Hürriyet yazarının bugünkü yazısını da yemezler!

İşte Yılmaz Özdil adıyla yürütülen provokasyonun  kanıtları:

ozdil

12

11

10

9

8

7

6

5

4

3

2

1

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

multeci

Suriyeli suçu yok provokasyon var

İçişleri Bakanlığı’ndan Suriyeliler ile gerginliğe ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, gerginliklerin abartılarak infial yaratılmaya çalışıldığı belirtildi. …

alman

İstanbul’da provokatör Alman ajanı alarmı

Taksim’de bir Alman vatandaşı tuttuğu otel odasına düzenek kurarak, otelin penceresinden caddeye doğru siyasi içerikli …

gezi

Almanlardan Gezi Parkı’nın ortasında provokasyon bildirisi

Almanya merkezli “Zentrum für Politische Schönheit” isimli kuruluş Gezi Parkı’nda Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir