Anasayfa / GENEL / Almanlardan Gezi Parkı’nın ortasında provokasyon bildirisi
gezi

Almanlardan Gezi Parkı’nın ortasında provokasyon bildirisi

Almanya merkezli “Zentrum für Politische Schönheit” isimli kuruluş Gezi Parkı’nda Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine provakatif bir bildiri dağıttı.

Almanya merkezli “Zentrum für Politische Schönheit” isimli kuruluş bu sabah Gezi Parkı’nda Türkiye ve Erdoğan karşıtı bir bildiri dağıttı.

Almanya Federal Hükümeti ve Bavyera eyaleti tarafından finanse edilen kuruluş dağıttığı bildiride halkı hükümete karşı sokağa davet etti.

Facebook’da “Zentrum für Politische Schönheit” hesabından paylaşılan bildiri şöyle:

Zentrum für politische Schönheit Almanca’da “Siyasi Güzellik Merkezi” anlamına geliyor. Proje kapsamında Zentrum für politische Schönheit çalışanları, sanat ve politika alanında kendilerince olumsuz olarak gördükleri konularda faaliyetler gösteriyorlar.

Bugüne kadar sınırların kapanmasının insan hakları üzerindeki etkisi ya da gelişmekte olan ülkelere silah ihracatı gibi konulara kamunun ilgisini çekmeyi sağlayan protestolara imza attı.

Proje, Almanya Federal Hükümeti ve Bavyera Eyaleti tarafından finanse ediliyor. Sosyal paylaşım sitesi Facebook paylaşımlarının Türkçe metni ise şöyle:

alman2

alman

-HABER 10-

MEDYAGUNDEM

truk

İşte Türk budur!

İftira atıyorsunuz, dışlıyorsunuz ama bunu yaptığınız Türkler, korkusuzca vahşi saldırganı durdurup onlarca insanın hayata veda …

merkel3

BİLDiğin Hitler kafası!

Başından beri Türkiye’ye düşmanlığından rant devşirme derdine düşen Alman siyasetçilerin şimdiki hedefi eylüldeki seçimler…. Uzun …

merkel

Skandal; camileri FETÖ’ye teslim edecekler!

Darbe girişimi sonrası Diyanet imamlarını casuslukla suçlayan Almanya’nın amacı, bu camileri FETÖ’ye teslim etmek. FETÖ’nün …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir